Резултати от 1 до 4 от общо 4

Комин за газов котел + препоръка за фирма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1

    Question Комин за газов котел + препоръка за фирма

    Здравейте, купихме си жилище - ново строителство - тристаен, около 80м2 чиста площ за отопление. 1-ви етаж - юг, югозапад с изолация. Според мен ще е доста топъл. Долу е магазин и от всички страни е населено и отопляемо. Сградата е газифицирана. Строителя е положил полиетиленови тръби за радиатори. Хола + кухн. бокс е голям около 40м2, две спални по 12м2 и лира в банята. За момента имам два въпроса: (1) Моля да ми препоръчате специализирана фирма за цялостната услуга по оглед, проектиране, доставка, инсталация, конфигурация и поддръжка на системата. Искам да се доверя на изпробвани хора, които съвестно да си свършат работата. Ако не е позволено публично, може и на ЛС. (2) На доста неудобно място в хола е разположен комина (коаксиален). Около него е иззидана правоъгълна колона с размери 60см/70см, която сама по себе си е куха и също прилича на комин. отстрани отдолу има пластмасов отдушник към самия хол. Препдолагам така се прави системата нямам идея. На едната му страна са изкарани всички тръби за котела. За съжаление са изкарани откъм хола, а аз искам да ги преместя от другата страна на същата колона. За целта тя трябва да се разбие и тръбите да се преместят и пак да се зазида. Има ли специфики с тръбата за газта? Въпроса ми тук е, до колко са допустими промени по този зид, тъй като ми пречи на плановете за кухня. Дали може да се разбие и промени малко формата му? Трябва ли непременно да се запази вътрешното сечение заради дебит или нещо друго.. Мерси предварително! Поздрави, Борислав.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Комин за газов котел + препоръка за фирма

    Намери си фирма и обсъждайте на място нещата. Не си писал за кой град става дума. Верно че София е голям град, но има и други:rolleyes:

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Комин за газов котел + препоръка за фирма

    Да пропуснал съм. За София става дума.
    Мнения за фирми?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Комин за газов котел + препоръка за фирма

    Аз също съм в подобна ситуация - в търсене на препоръки за фирма в София Имам изградена газова инсталация в нов апартамент, но ще трябват най-вероятно някои промени с цел оптимизация. Пишете на ЛС, ако имате препоръки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  3. ВиК фирма препоръка .
    От sun4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-13, 18:51
  4. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе