Резултати от 1 до 6 от общо 6

Пелетен котел в комплект с горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #1

    Пелетен котел в комплект с горелка

    Здравейте съфорумци,
    в последните няколко седмици мисълта за такова чудо ми се е загнездило здраво в съзнанието и расте ли расте...вече дори и сънищата ми са на тая тема
    Мисля, че прочетох всичко изписано тук. Струва ми се, че в момента ми е необходима насока към коя марка да се ориентирам. Четох за Viadrus , за BOSH , за Greyko, попаднах и на Torch на българската фирма Термосиликат.
    Ще отоплявам апартамент от около 120 кв.м. на 2-ри етаж ( мисля котела да е в мазето ). Изолацията към момента е частична, но със сигурност ще сложа 10см стиропор на всички външни стени.
    Ще се радвам на нови мнения, непубликувани в този форум до сега. Забелязах, че има доста професионалисти, които с радост споделят опита се. Ще се радвам и на коментари от хора, които вече имат щастието ( надявам се ) да се отопляват по този начин.
    Кажете по нещо за горепосочените марки. Включете и други, върху които имате наблюдение.
    Предварително благодаря на всички отзовали се, и се извинявам на тези, които вече са прочели въпросите ми на ЛС или в други теми. Вероятно съм много припрян, но просто съм се разпалил като висококалорични пелети в автоматизирана горелка
    Поздрави и пожелания за топла зима край пелетната камина!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Отговор: Пелетен котел в комплект с горелка

    По удачния вариант като необходима мощност/впредвид бъдещата изолация/ и като обслужване е една пелетна камина в хола.Вече в зависимост от бюджета,възможности много.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    1
    #3

    Отговор: Пелетен котел в комплект с горелка

    +1 за пелетна камина.
    Този пост е редактиран от Juli; 02-12-14 в 23:41.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #4

    Отговор: Пелетен котел в комплект с горелка

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    По удачния вариант като необходима мощност/впредвид бъдещата изолация/ и като обслужване е една пелетна камина в хола.Вече в зависимост от бюджета,възможности много.
    Четох, четох, четох, и ако реша да се спра на камина може би ще е една от следните:
    IDROPOINT 11,3 kW
    HR100 14 kW
    Gardenia HYDRO 11,6 kW
    Jolie HYDRO 13 kW

    Моля за коментари, предложения, насоки и т.н.
    Благодаря предварително!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #5

    Отговор: Пелетен котел в комплект с горелка

    Аз пък си мисля, че щом имаш място за котел си сложи котел.
    Колкото и да не е си има прах и с пелетите.
    Тая камина ще ти стои в стаята, ще трябва да носиш чувалчето(чувалите) с пелети и да ги изсипваш в нея. Повярвай ми вдига се прах, не е много но го има.
    След това ще дойде момента за почистване. Там също си има пепеляк(не е като при въглищата, но го има). Има вариант с прахосмукачка, но тя е специална и трябва да си я купиш.
    Иначе аз за първа зима съм на пелети с присадена горелка Грейко към Виадрус.
    Комбинацията не е много добра, но е заварено положение.
    Според мен много добър избор е котела Торч, защото си изменя мощността в много голям диапазон и слиза до 2 KW с новия софтуер.
    А от прочетеното оставам с впечатление, че ще си намалиш топлозагубите в бъдеще и ще ти трябва в някои моменти малка мощност.
    Аз например отоплявам около 110 кв. с частична изолация и горелката в момента ми работи средно с около 13 KW, но миналия месец като беше по-топло варираше около 7-9 KW.
    Обаче ако мислиш освен пелети да гориш и дърва, то тогава може би трябва да се ориентираш към котел и горелка Грейко, защото се предвижда за в бъдеще да се пусне окомплектовка на котела с която може да гори дърва.
    Като цяло горелката на Грейко е доста по всеядна, от другите на пазара и се справя с почти всички пелети вкл. и слънчогледови/
    Аз моята именно затова я купих, но ще ми се наложи да преработя малко котела, за да мога да горя пълноценно слънчогледовит епелети, но това е друга тема.
    Има и трети вариант, ако смяташ освен пелети и дърва да гориш и въглища някога. То тогава може да се ориентираш към стоманен котел Бош или другите му клонинги с присадена горелка, обаче аз като ползвател на въглища от 20 години си мисля, че едва ли ще минеш от пелети на въглища, ако можеш да си позволиш разликата в цените на двете горива(аз още не съм засекал за себе си колко ще е, но повечето хора твърдят че е около 20-30% повече на пелети спрямо въглища).
    Та това са моите препоръка като не специалист.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Пелетен котел в комплект с горелка

    Аз от днес съм собственик на Грейко Експерт 20 и Горелка РВ 20. Какви са ми впечатленията обаче - другия сезон. Този ще го изкарам с Виадрусчето. Иначе нямам търпение . Ръцете ме сърбят. Искам да знам някакси още от сега набутах ли се или не? От всичко изписано - това е горелката, но дали е така - УВИ! Между другото - Виадруса се продава, помагайте хора. 29,1 киловата - 5 секции. Цена 1000 лева.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пелетна горелка
    От warm във форум Отопление
    Отговори: 64
    Последно: 24-09-19, 11:47
  2. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  3. Отговори: 17
    Последно: 12-12-13, 09:46
  4. Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел
    От колю скуката във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-13, 08:16
  5. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 08:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе