Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64
Like Tree14Одобрявам

BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #46

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    За тези, които им е интересно - принцип на работа на едноконтурен котел + обемен бойлер.

    https://www.youtube.com/watch?v=MMSHcS655nE

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #47

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Проблемът ми сега е как да прекарам кабела от котелът до бойлерът.И като се замисля и бойлерът няма място за такъв датчик Затова искам линк да си купя и да помисля какво мога да направя по въпроса.А не като дойдат да го пускат тогава да решавам на бързо.Затова ще съм благодарен за директен линк за покупка на такъв датчик.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #48

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Какъв ти е бойлера? Няма ли гилза за датчик?
    Кабела може да го прекараш от всякъде - по пода, по тавана, през стените...
    Пусни едно търсене за NTC датчик за бойлер за твоята марка котел в Google и все нещо ще излезе.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 22-11-17 в 20:48.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #49

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Не си спомням да има гилза за датчик или да съм виждал нещо такова.Бойлерът мисля че беше Дипломат ето го

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #50

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Най-добре, ако няма гилза за датчик внимателно се пробива отвор на 3-4 см над долната тръба на серпентината /само на кожуха на бойлера/ й там се вкарва гилзата на NTC датчика да опре във водосъдържателя.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #51

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Виж публикацията
    Проблемът ми сега е как да прекарам кабела от котелът до бойлерът.И като се замисля и бойлерът няма място за такъв датчик Затова искам линк да си купя и да помисля какво мога да направя по въпроса.А не като дойдат да го пускат тогава да решавам на бързо.Затова ще съм благодарен за директен линк за покупка на такъв датчик.
    Има много видове бойлери: С обикновен водосъдържател ("черна" ламарина), с неръждаем водосъдържател, с една серпентина, с две серпентини, с горна серпентина, с долна серпентина, с различен обем, с различна мощност и т.н. Зависи колко средства можеш да си позволиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #52

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Виж публикацията
    Не си спомням да има гилза за датчик или да съм виждал нещо такова.Бойлерът мисля че беше Дипломат ето го
    Ето ти директен линк за NTC температурна сонда за бойлер

    http://amaxgas.com/za-kondenzni-kotli/39-temperaturna-ntc-sonda-za-obemen-bojler.html?search_query=ntc&results=3&cate=

    Как ще я сложиш обаче на този вертикален бойлер с висока серпентина без гилза, който е монтиран при това хоризонтално, не зная...
    lucas51 добре дава идея да се пробива кожуха, но в тоя случай къде да се пробие точно, в кой край на бойлера да се мери температурата...?!?!?

    Дипломат имат бойлери със серпентина за хоризонтален монтаж, но защо си избрал точно тоя и защо са ти го монтирали точно така ... идея си нямам...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #53

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Здравейте.Да си задам и аз въпросчето.Питах ви преди 3 месеца в затворената тема за някои неща,за което благодаря още веднъж.След 4 месечно ходене по мъките от петък системата е в експлотация.Бош 2500 двуконтурен.Фирмата подизпълнител на Овергаз(Витоша газ София) ме зариби да сложим поцинковани,вместо медни тръби.Съгласих се(стоят по-естетично от медните).Днес ми се обажда специалиста от Овергаз и ми казва,че е необходимо да се сложи още една помпа на връщащата вода.Причината била,че в поцинкованите тръби се отделял водород,и от това се повишавало налягането на газта(?????!!!!!!!).И било опасно.Или аз съм тъп или се гъбаркат с мен.Забравих да кажа,че газта идва до котлето по медна тръба.Само водната система е с поцинковани(sanha oт Romstal произведени в Полша).Помпата щяла да струва 200-300лв("баси помпата).Помагайте добри хора.Будалкат ли ме или наистина е така?Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #54

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    След кратко търсене в Google намерих това като информация...
    И още това, че реакция протича при температури от порядъка на 600-800*С според тази страница.
    В Уикипедиа пише: "Нагрят до тъмночервено, той отнема кислорода дори и от водните пари Zn + H2O → ZnO + H2". Link
    Също така, за да реагира цинка с водата, трябва водата да е под формата на пара, а не в течно състояние.
    Под налягане от около 1.2-1.5 bar водата няма как да стане на пара, освен ако не е с температура 110-115оС!!!

    Къде в една ОИ има такива високи температури идея си нямам
    Какво общо има с налягането на газта (?!?!?!) не виждам...
    А каква ще е ролята на допълнителната помпа пък хич не вдявам...

    Котела има манометър - следи го и ще разбереш дали се гъбаркат или не

    Тук има хора, които разбират доста повече от мен. Нека и те да кажат...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 23-11-17 в 13:41. Причина: Намиране на допълнителна информация
    antonpavlov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #55

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Хм, дори и да е така водорода не трябва ли да излезе през обезвъздушителя(-лите).
    Па ако вкараш и малко никел,може да подкараш и студения синтез.
    antonpavlov и pepitoff харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #56

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Антон Павлов,

    Помисли, кога в една ОИ ще има водород при това в свбодно състояние.

    Сега за металните тръби.
    В началото на 90-те години изградих собствената си инсталация изцяло с подцинковани тръби. По онова време на пазара имаше само такива и се намираха трудничко. Монтирах камина с водна риза. Горивото беше само дърва престояли на сухо една година. Подмених ОИ миналото лято и подарих тръбите на един съсед.
    Единствения проблем, който имах бе, че от периодичното допълване с вода (отворена с-ма) получих отлагане на варовик по стените и стеснение на вътрешния диаметър на тръбата. Проблемът отстраних като в с-мата сложих една шепа промишлена лимонена к-на. В тецовете я ползват за почистване на котлите и тръбния път именно от варовик. Препоръчително е с-мата да работи на 40 - 60 градуса. След няколко часа правиш промивка и тръбите са като нови. Освен това въпросното "лимонтузу" щади метала за разлика от сярната и солна к-на.
    antonpavlov одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #57

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Колеги,никой ли няма такъв Бош,да каже до какъв минимум слиза?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #58

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Аз съм съгласен и с трима ви.Проблема е,че аз живея в Шотландия.В къщата живее само майка ми.Те са и казали на нея(възрастна жена на 72 години).А днес ми го сервираха и на мен.Да не ви разказвам през какъв ад преминах с гореспоменатата Витоша газ.Взех си отпуска целият октомври и бях там.Обещаха да свършат за 4 дни.Започнаха на 16 октомври и свършиха миналата седмица.Точно един месец.И един куп недоизкусурени неща.

    - - - - - - - - - -

    Лазаре,кажи и ти,та да мирясам.Благодаря.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #59

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Пълни глупости!
    ccankov73 и pepitoff харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #60

    Отговор: BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23

    Конкретен въпрос , дали се рестартира автоматично котела , след временно отпадане на напрежението или захранващия природен газ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 26
    Последно: 26-11-17, 20:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 14:58
  3. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 12:54
  4. Отговори: 0
    Последно: 04-09-14, 13:01
  5. Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...
    От Belial във форум Електрическо отопление
    Отговори: 88
    Последно: 06-03-14, 01:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе