Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1

    Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    От много търсене на оферти /цени/ за кондензни двуконтурни котли ,виждам цена за съответния Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC -2649 лева. Съответно като "Тома неверни" се започва едно ровене по разните му сайтове. Естествено в Милата ни Родина всички отстояват тази цена /вероятно на представителя за България /, но тъй като производител е Турция ,какво виждам там? Цените в съседката ни са между 1900 и 2300 техни лири или по курса на БНБ 950-1150 лева. Съгласен съм ,че представителя има направени разходи ,ама айде холам докога ще пасем трева? За кой ли път ни пробутват кокоши яйца за "златни". Бихте ли коментирали .
    Този пост е редактиран от eselsmid; 30-01-17 в 12:59.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Производител не е Турция ( на Реджеп Тайип Ердоган), а е Роберт Бош в завода си в Маниса, построен лично от него. Представител за България е същият този Роберт, негова е и търговската и сервизната политика. За съжаление газовият котел е поднадзорно съоръжение и не се поддава на куфарна търговия.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    ще приложа един screenshot . С десен бутон на мишката си го преведете,след като влезете в сайта .Който има желание да разгледа и да прецени,колко са златни, "златните" яйца. За кой ли път виждам поредното картелно споразумение- цените на газовите котли са завишени повече от два пъти. Разгледайте и цените на другите марки и преценете имаме ли пазарно поведение на вносители и представители за България.Ако желаят модераторите да изтрият темата .Може би това е начина да има "спокойна" пазарна среда.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от eselsmid; 01-02-17 в 08:20. Причина: допълнение

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Лазар ти отговори, че за България вносител и определящ ценовата политика е производителя Бош. Той решава на каква цена ще продава. Не са посредници по линията. Предполагам, че тъй като се водим в ЕС, а Турция не, се оскъпява при влизането в България. По-важна е съпоставка с цените в друга страна от ЕС, примерно Италия, Германия, най-добре Румъния.
    Също така пазарът в Турция е огромен, а у нас нищожен. Това е положението. Никой не се интересува от нищожна по мащаби държавица с пазар по-малък от голям град в друга държава.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Чисто теоретично питам.
    Какво пречи някой да си натовари котела в Турция в багажника и да го донесе в България? След това да намери лицензиран да го монтира и узакони.
    Иначе защо е такава разликата в цените е повече от ясно. VanDan го е обяснил.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Чисто теоретично питам.
    Какво пречи някой да си натовари котела в Турция в багажника и да го донесе в България?След това да намери лицензиран да го монтира и узакони.
    Нищо не пречи, случвало се е, случва се и ще се случва.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    ето ви цени в Румъния.Сами си конвертирайте. Нали това е мярката за сравнение. Направих си труда да проверя и в Унгария , положението е същото. Моля ви се, не ме карайте да правя магарии .А колко е просто, да купя от български представител на прилични цени.Но , не заплатите на пласмента им трябва да се покрият от продажбата на 100-200 котлета.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от eselsmid; 02-02-17 в 09:09.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Че кой те кара да правиш магарии, ние ли? Много сте интересни. Има хора, на които все дригите са им виновни. Ами пазарът ни е никакъв, затова са ни такива цените - според оборота се определя и отстъпката. Доколкото съм чувал в Румъния за месец се продават двойно повече котли, отколкото тук за цяла година. Държа да ти напомня за рисковете от купуване в чужбина:
    1. Гаранция - Франция (Румъния, Унгария, Турция)
    2. Сервиз - не разчитай на сервизната мрежа на съответната марка, по-скоро на случайни, самоуки и необучени "майстори"
    3. Части -не разчитай на официалния вносител, а си поръчвай от нета
    4. По закон трябва да имаш договор за техническо обслужване с оторизирана фирма. Това изискване много не се спазва, но напоследък се затягат нещата.
    А бе какво да ти кажа - даваш едни пари, уж за хубава марка, пък накрая не можеш да разчиташ нито на сервиз, логистика, съдействие. Ама щом ти харесва - действай

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Дали пък няма да се вдигне оборота, ако цените са нормални?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #10

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Цената на котела е с малка тежест като критерий у нас при избора на вид отопление. По-важно е къде въобще има възможност за присъединяване към газовата мрежа и най-важно - сметките за отопление. А те бяха доста солени в един период от 4-5г.
    Какъв оборот в държава от 6млн, с ниска покупателна способност, слабо развита газопреносна битова мрежа и непопулярно по вид отопление.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-17 в 22:24.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #11

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Ако са верни цените моя Висман излиза 1700лв.Аз ми го дадоха за 2700,самата газова компания искаха 3400.Тука става въпрэс за яко дране брадче.Какво пречи тази фирма от която го взех да си внесе един тир от там и няма да са по 1700лв ами по 1000лв даже.Смятайте за какво става въпрос.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #12

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    И за други стоки е така. Не ме разбирайте погрешно. И мен не ме "кефи" това, но е факт. Основната причина е описаната. Просто твърде мижав пазар сме за всичко. И тогава вносителите "компенсират" с по-високи цени.
    За внасянето на тир, май има роля поддръжката. Ако не си през официалния вносител и поддръжка и части няма и тях трябва да си внасяш след време с тира. То не е само да продадеш котела. Това е мое лично мнение, обикновен потребител съм. Иначе котлите Теси произведени в България бяха на такива цени по едно време.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    " Просто твърде мижав пазар сме за всичко." .Е и какво да станем ," 16 република " или пък да се " присъединим " към Евразийския съюз ? Просто не трябва да се допускат такива споразумения между всички работещи в този бранш , защото картел е много силна дума за тези обороти. После потребителите бягали от газовото отопление .При тази усложнена схема на лицензионен режим /издаващ лиценз - вносител или представител - инсталатор - надзор -поддръжка / като в много от случаите те са едни и същи , няма пазарна схема . Как не сме малък пазар за климатици и климатични инсталации и там има истинска конкуренция ? Според мен всичко се дължи на лицензионната схема, Където има много разрешителни "по български " прецакваме потребителя и то съвестния , този който не прави магарии . После българина бил " жив Дявол " .
    kokovox одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #14

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    В климатичните теми имаше същите примери. Даже си даваха случай с човек, който си докарал от Гърция, където цените на аналогичен модел климатик бяха по-ниски от България. И с магазини в Румъния имаше подобни примери. Вече писах, че и за много други стоки е валидно това. Иначе за климатиците има мераклии и пазар, защото с 1-2 клими (има и кучи марки с по-ниска цена) в 1-2 стаи и правят сметки около 100-150 лева. Някои и по-малко с по-скъпи климатици, изолации, ниски поддържани температури в стаите. Това е. Като махнеш твърдото гориво, единствения вид отопление с по-ниски сметки (без хамалогия) е с климатици. Макар че в определени случаи и при тях има хамалогия - с кофите и легените с топла вода да топят леда по външното тяло в месеци като този януари.
    Не е точно котела причината за малкото потребители. Хипотетичен потребител въобще няма да стигне до цената на котела при условие, че няма газ до жилището. След това следва цената на природния газ и месечните сметки. В квартала около мен болшинството с газ в апартаменти в тежките години с високите цени се отказаха и не ползваха котела, а минаха на климатици. Само няколко мокихана с еднофамилни къщи останахме, но и не малко хора с къщи се върнаха на твърдо гориво. Хората нямаха пари да си плащат сметките. То и котлите на пазара тогава не бяха подходящи за мнозинството жилища с високата си минимална мощност и неикономичната си работа.
    Сега има добри модели и съответно на промоция стават с не лоша цена. Примерно посочения в темата, само че едноконтурен Бош конденз 2500 WBC14-1DE23 на промоция, който стана хит 2016г. във форума. Не знам дали промоцията още е валидна. Лазар се занимава с тях.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-02-17 в 09:55.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #15

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Това е безобразие. Цени почти двойни на родния пазар. Аз моя го купих миналата година. Сега съжалявам че не съм знаел за това. Щях да си го внеса от Турция, а не да пълня джобовете на разни тарикати. Пък нека да видим дали няма да намеря кой да го монтира и узакони. С пари всичко става.
    А колкото до гаранцията... еми цената е двойно по-ниска дори да му стане нещо ще имам пари в аванс да си го ремонтирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 14:58
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе