Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с котел Дедитрих

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #1

    Проблем с котел Дедитрих

    Здравейте, котела е кондензен двуконтурен Дедитрих на 7 години. От няколко дни се чува бълбукане в горивната камера и се получават хидравлични удари като манометъра отпред на котела започва да подскача. Има го при подгряване на водата в радиаторите над 59 градуса, но най осезаемо е при подгряване на водата за чешмите. Казаха че най вероятно горивната камера е хванала котлен камък. Варянтите били - промиване с киселина, нова камера или нов котел. Моля за съвет и мнения.

  2.  
     
  3. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    И кой точно модел на Де Дитрих?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Модела е Mcr24 mi.

  5. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Питай Рувекс за цена на големия / основния/ топлообменник говореше се за 800 лв. Преди това направи опит за почистване на бигора с наливане и после с понпа. Ак

    Главен офис - гр. София о не се получи с промивката евентуално топлообменник при здрав котел, или нов котел.
    жк Младост 3, бул. Ал. Малинов 41
    т: 976 15 15; ф: 976 15 20

    цитат "Котлите MCR се нуждаят някои мероприятия по тяхната поддръжка. Дейностите по поддръжката трябва да се извършват от квалифициран специалист.

    Ако извършеният по време на годишната профилактика анализ на изгорелите газове покаже, че нивата не отговарят на изискванията, настройката за процеса на горене трябва да се извърши отново" т.е. всяка година профилактика по възможност през лятото. Тогава се гарантира по - висока вероятност от синхронно остаряване на всички системи на котела - съответно по-дълъг период на експлоатация и ло-малка вероятност за откази особено през зимата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #5

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    След 3 години да вдигна темата и да помоля за съвет и помощ. Стария котел от рувекс взеха и двата топлообменника за чистене. След като ги върнаха почистени котела работи около 2 месеца и пак започна да прави същите проблеми. През април месец 2018 година смених котела с нов отново Дедитрих MCR24/28. Правена му е всяка година профилактика от Рувекс - последната е юни месец 2020. Към днешна дата забелязах когато работи на пълна мощност и към температура на вода за отопление към 50 градуса отново слаби наченки на бълбукане от горивната камера, засега манометъра на котела не отчита пулсации в налягането. Живея в София, квартал Красна поляна - тук водата си е мека и ме се струва много странно за няма и три години новия котел да хване котлен камък. Съседите около мен нямат проблеми с котлен камък. Инсталацията ми е с медни тръби и алуминиеви радиатори. Чакам от Рувекс да дойдат да го видят. Може ли да ме насочите към майстор който да дойде да го погледне и да си каже и неговото мнение. Също така ако знаете човек или фирма която идва на място със специална помпа и препарати за проминване на топлообменника?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #6

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Ъпдейт по проблема. Налях в отоплителната инсталация препарат на Фернокс за почистване. Циркулира 12 дни. След това два последователни дни цялостно източване , промиване и пълнене на системата с вода. Засега котела не бълбука. Ще видя колко ще изкара. Днес сипах пак препарат на Фернокс само че за защита на инсталацията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #7

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Здравей, наскоро купих един котел , същия като моя, ОЕРТЛИ ( ДЕ ДИТРИХ) за части от Пазарджик.Разглобих абсолютно всичко по него и ми направи впечатление , че освен мизерийка вътре, нямаше и грам варовик никъде по частите и тръбите, а котела е доста стар - 2006 година, обикновен, не кондензен. Та ми се струва , че във вашия случай, по-скоро се касае за мърсотия.Може и да греша, просто предполагам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #8

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Предполагам, че е така. Доста гадости излязоха от инсталацията. Понеже си пазя и стария котел за части, може ли да ме насочите към човек или фирма да му дам топлообменника да ми го изчисти с машина и нужните препарати?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #9

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    за кой град става въпрос ? Иначе аз просто сам си го разглобих и това ми бяха наблюденията.Не съм особено вещ в тези неща.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Здравейте колеги , имам един въпрос за котела ми ( оертли мур 24 ФФ , стар , ан 15 г , некондензен ). Бях затворил двата крана отдолу на котела , за да ползвам само топлата вода, понеже бах разкачил радиаторите, че боядисвах вкъщи.Всичко беше ок за около 3 седмици , не течеше вода от тръбите на радиаторите , но след това започна да тече.Може би крана на котела за затваряне се прецака, понеже за 15 год само веднъж бях ги затварял. И най-вече има ли верочтност това да е в последствие от външния ми разширителен съд , който беше монтиран преди доста години , понеже вградения в котела издаде багажа.
    Благодаря предварително.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Я пак?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Ми с една дума - единият кран ,който спира водата към радиаторите сдаде багажа и не мога да я спра към тях, така че , като ги махна , да мога да пошзвам само топлата вода от котела.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Ами смени крана или сложи тапи. РС трябва да вързан от страната на котела

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    това ми е ясно.Просто според един човек, крана може да се е скапал заради външния разширителен съд. Въпросът ми е , дали е възможно това да е причината?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Отговор: Проблем с котел Дедитрих

    Не, разбира се

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с електрически котел 6 MR
    От JORKO2659 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-17, 10:48
  2. Проблем с газов котел
    От Калоян Николов във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-16, 22:46
  3. Проблем с газов котел Buderus
    От Ivailo A във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-15, 17:02
  4. Проблем с ел. котел PCP 12
    От CLaRioN във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-15, 11:05
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе