Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 138
Like Tree32Одобрявам

Отопление + БГВ на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Един приятел си повиши екергийната ефективност на бойлера от 250 литра, след като една студена зима плащаше сметки за бойлера от по 70-80 лева.

    Разкачи го, разглоби го и го наблъска "до повръщане" между водосъдържател и външна част с каменна вата закупена преди това...

    Сега казва, че му изстива около 3 пъти по-бавно в сравнение с преди...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #32

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Здравейте,

    Задължително ли е колектора за подовото отопление да е разположен до котлето или може да бъде в мокрото помещение, където ще бъде и бойлера?

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #33

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Arthur Dent Виж публикацията
    Здравейте,

    Задължително ли е колектора за подовото отопление да е разположен до котлето или може да бъде в мокрото помещение, където ще бъде и бойлера?
    Не е задължително стига да може да прокараш тръбите до там където искаш. Трябва да внимаваш с размера на тръбите да не се окаже малък.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #34

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    И аз така си мислех. Според мен е по-добре колектора да е в мокрото помещение, което е общо-взето в центъра на апартамента и от там да се разпределят кръговете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #35

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Здравейте,

    Стигнах до финален избор на газов котел, като общо взето вариантите са два:

    1. Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23, който е 2/14 KW - https://www.bosch-thermotechnology.c...00-w-758213-p/

    2. Viesmann Vitodens 200-W, който може да бъде 1,9/13 или 1,9/19 KW - https://www.viessmann.bg/bg/%D0%B6%D...dens-200w.html

    Аргументите за първия са повече от ясни - цената. Аргументите за втория обаче са ми доста обтекаеми и освен очевидното (по-тих) се свеждат до изразите "по-висок клас" и "по-качествени материали".

    Можете ли да помогнете с информация защо втория е двойно по-скъп и струва ли си тази инвестиция?

    И още един въпрос, ако отговора на предишния е положителен, има ли смисъл да се вземе варианта 1,9/19 KW (за да се подгрява по-бързо бойлера) или е по-важна серпентината на бойлера?

    Благодаря предварително.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #36

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Да, Viesmann Vitodens 200-W е хубав котел, винаги съм го казвал. И разликата между него и Viesmann Vitodens 100-W е от земята до небето. Да, технически той вече е на нивото на Вайлант и Бош. Тоест ценово моделите на Бош (2300, 2500, 7000i) стоят по-близо и се конкурират с Vitodens 100-W, а технически се сравняват с Vitodens 200-W. Спирам с коментарите до тук.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #37

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Здравей Лазар,

    Знам, че по принцип си фен на Бош, но ти благодаря за мнението!

    Важното е, че си човек, който разбира тези неща, така че ако няма някакво рязко противоположно мнение, изборът е ясен и има около 2000 аргумента той да е насочен към Бош :-)))

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #38

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Аз съм фен на хубавото и качественото. Затова съм фен и съм се ориентирал да работя само с водещи марки, предлагащи цялостни решения и системи. Висман и Бош са сред тях.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #39

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Извинявай, Лазаре. Моите уважения - ти си помогнал на страшно много хора със съветите си, включително и на мен, но Висман си е европейски лидер в газовите котли. Даже и в Англия, където местното разклонение на БОШ (Уорчестър БОШ мисля беше) си се възприема като национална гордост, си признават, че Висман е върхът като качество. Просто цената на това качество идва малко солена.
    ПС: Аз не ползвам нито една от двете марки. Ако имаше новия Бош Конденз 7000iw, когато избирах котел, щях предполагам него да избера. Висман 100 ми идваше с твърде висок минимум.
    Този пост е редактиран от Vizi; 03-11-18 в 20:38.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #40

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Vizi, извинен си, но не разбирам с кое мое твърдение не си съгласен и къде съм казал, че Висман не означава качество? Не виждам и къде е спора, щом сам казваш, че би препочел Condens 7000i пред Vitodens 200-W? Спорим ли за нещо или сме съгласни един с друг?

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #41

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    С това че Vitodense 100 е на светлинни години от Condense 2500.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #42

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    С това че Vitodense 100 е на светлинни години от Condense 2500.
    Не, че е далече от истината това твърдение, но аз не съм го казвал. Аз написах това:

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да, Viesmann Vitodens 200-W е хубав котел, винаги съм го казвал. И разликата между него и Viesmann Vitodens 100-W е от земята до небето.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #43

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Не че нещо, но имаше оплаквания от Бош модели (и то новозакупени от модерните) във форума, а от модели на Имергаз още не съм чел такива. Моят Имергаз 10г. почва без проблеми. Всеки майстор винаги има едно на ум и за финансовите отношения с вносителя на определени модели. Има и вече изградена рутина, която трудно променя с времето.
    Аз твърдо ще сменя моя котел отново с модел на Имергаз, когато му дойде времето.
    Vizi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #44

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ...... Тоест ценово моделите на Бош (2300, 2500, 7000i) стоят по-близо и се конкурират с Vitodens 100-W, а технически се сравняват с Vitodens 200-W............
    T.e. Vitodens 100 е на светлинни години от БОШ 2500 ако 2500 е на едно ниво с Vitodens 200-W?! Извинявай, но 2500 е модел за индианците от източна Европа и даже не се продава в белите държави.
    Този пост е редактиран от Vizi; 04-11-18 в 10:19.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #45

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Пак ми приписваш неща, които не съм казал. Добре, да подходим така - щом превиш квалификации, явно познаваш добре Condens 2500, Condens 7000i, Vitodens 100, Vitodens 200. Моля те да кажеш техническите разлики разлики между двата Боша, после между двата Висмана. Ти каза, че биси взел Condens 7000i, ако го е имало като правиш избора си, но Condens 2500 става само за индианци - каква е разликата между тях, кое е различното, което те кара да говориш така? После за Висманите.
    Този пост е редактиран от Lazar; 04-11-18 в 10:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ
    От a.iliev във форум Отопление
    Отговори: 526
    Последно: 07-12-21, 10:24
  2. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  4. Отопление от слънцето
    От pa19 във форум Отопление
    Отговори: 45
    Последно: 28-01-12, 23:03
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе