Hitachi Климатици
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 68 от общо 68
Like Tree11Одобрявам

Отопление + БГВ на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Отговор: Отопление + БГВ на газ

Точно така, ще топли само стаята където е отворената термоглава подала сигнала.
    Е, и лирата в банята също, т.е. всичко отворено.
    tresto одобрява това.

2. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016

Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Точно така, ще топли само стаята където е отворената термоглава подала сигнала.
    Е, и лирата в банята също, т.е. всичко отворено.
    Благодаря,малко скъпичка идва инвестицията около 950лв СТ200 с три термоглави,доколко ще е изгодно...незнам някой ползва ли тази комбинация?

3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005

Здравей Lazar, благодаря ти!

В такъв случай явно Бош 2500 2/14 е моя котел :-)

Дай съвет как най-оптимално да се командва/регулира. Доколкото разбрах, по презумция си идва с управление по външна температура, но е по-добре да се управлява по вътрешна. Ако е така, какъв контролер да избера и къде да го разположа - в най-голямата стая или в най-студената?

4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

Не, няма външен датчик към котела, той е опцияКонтолер CR100, ако не искаш да го бъзикаш през нета или СТ100/СТ200, акожелаеш такъв достъп. Принципно местото му е в дневната, а пък чрез дебитомерите си регулираш дебититите в отделните стаи, а от дебитите зависи къде колко ще е топло.

5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013

Здравейте,
    възползвах се от промоцията на Бош и взех едноконтурен 2500 с CT200....с 300л бойлер на Елдом....бях се спрял на Теси,но в последния момент реших да е Елдом и дано не съм сгрешил...,но вече свърши...
    Живи и здрави като пуснат газта, и мине малко време ще напиша как се държи системата,а и най–вече за разликата газ/пелети.
    Поздрави!
    pulsedriverbg, bobivg и podredko харесват това.

6.  
  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018

Здравейте,

Аз ще си позволя да продължа темата, понеже виждам, че коментирате Viesmann и Bosch, а на мен ми предстои избор на кондензен котел.

Първоначалната ми нагласа беше за едноконтурен котел с възможно най-ниска мин.мощност + бойлер с 1серпентина, защото съм с две бани, но сега ми препоръчват котел с вграден бойлер (111-w) на Viesmann.

Притеснява ме, че мин.мощност е над 4кв, а апартамента не е голям- 75 кв отопляема площ, две спални, две бани, отворена дневна с антре.
    Източен е, трети от пет етажа, с големи прозорци във всяка стая и само с по една външна стена на стая. С 10см външна изолация на Баумит.

Няма да слагам радиатори, само подово отопление + лири в баните, но държа да има достатъчно дебит и гореща вода за ползване на двете бани едновременно.

Как мислите, подходящ ли е този вариант за моите цели или да държа на варианта с външен бойлер?
    Какви са другите опции за котли с вграден бойлер?

Благодаря предварително!

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005

Аз нямам опит с вграден бойлер .При мен е външен и серпентини. С Viesmann 100 4,7-26кв отоплявам около 240 м2 с подово. Тръгва на 40% (втора от пет степени) и след време пада на 20% (първа степен). Прави си нещо, модулира си, но ще изключи ако темп. на входяща и изходяща течност е някъде под 3-4 градуса или го изкомандва нещо. Около половин м3 газ на час е така. С три бани едновременно няма проблем, но болера е 300л. За твоят случай 75м2 мисля, че котелът ти е предостъчен. Някой от спецовете да каже, колко трябва да е макс кв за бойлер с два консуматора. Един колега е с проточен (в котелът) бойлер, друга уж читава марка, и не е доволен от ползването му в двете бани едновременно. Ако бях на твое място бих взел нещо с малка минимална и външен бойлер с вграден реотан и серпентина за котле. Реотанът само за всеки случай, при проблем с газта.

9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018

Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз нямам опит с вграден бойлер .При мен е външен и серпентини. С Viesmann 100 4,7-26кв отоплявам около 240 м2 с подово. Тръгва на 40% (втора от пет степени) и след време пада на 20% (първа степен). Прави си нещо, модулира си, но ще изключи ако темп. на входяща и изходяща течност е някъде под 3-4 градуса или го изкомандва нещо. Около половин м3 газ на час е така. С три бани едновременно няма проблем, но болера е 300л. За твоят случай 75м2 мисля, че котелът ти е предостъчен. Някой от спецовете да каже, колко трябва да е макс кв за бойлер с два консуматора. Един колега е с проточен (в котелът) бойлер, друга уж читава марка, и не е доволен от ползването му в двете бани едновременно. Ако бях на твое място бих взел нещо с малка минимална и външен бойлер с вграден реотан и серпентина за котле. Реотанът само за всеки случай, при проблем с газта.
    Wow, при работа на 1 степен за такава площ и помещения, май наистина ще е като да сложа двигател на ауди RS в купе на VW поло.

Блазни ме такъв котел заради това, че нямам много място за бойлер в банята, а и пропуснах да кажа, че в едната баня ще има и вана.
    Добре, а проблем ли ще бъде хоризонтален бойлер, вдигнат високо в банята?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

1. Отопление на газ
    От a.iliev във форум Отопление
    Отговори: 281
    Последно: 03-09-18, 20:08
  2. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  4. Отопление от слънцето
    От pa19 във форум Отопление
    Отговори: 45
    Последно: 29-01-12, 00:03
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе