Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 149
Like Tree67Одобрявам

Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #61

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Лазаре,не е хоби.
    Фирмата си е пловдивска и работи с всякакви котли -промишлени,битови,екзотика ...
    На мен не ми дреме,ама нали се сещаш...

    Във форума сме няколко групи ,такива дето не са потребители, други търсят развлечения, трети не знаят и питат и такива дето....

    Сори,ама не съм се научил да скубя костенурки,продължавам с опитите...
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-08-18 в 00:18.
    ivanalesi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #62

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Щом като толкова ги разбираш нещата защо отвори тази тема?

    Аз няма какво повече да добавя освен да цитирам един колега.
    "Ти си седнал да му наливаш акъл в гъза, а то ти пърди"
    Зададох въпрос какво е специалното, търся отговор... не го намирам. Освен разбира се "икономии от мащаба", на което щях да падна от стола
    Човек дори и да си мисли, че знае, трябва да си провери знанието
    Пределно ясно ми е, че е неудобна за много търговци тема. Но също така пък ми е ясно, че има много други хора като мен които си задават този въпрос.
    Ето дори разбрах, че котел произведен извън ЕС може да бъде използван без проблем Японски котел звучи доста добре
    Този пост е редактиран от ivanalesi; 02-08-18 в 04:31.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #63

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Ето дори разбрах, че котел произведен извън ЕС може да бъде използван без проблем Японски котел звучи доста добре
    !
    Точно такъв си купи, ти го заслужаваш напълно!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #64

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Викинга е зачекнал въпроса, но никой не пожела да го коментира.В цената на един котел е включено гаранционно и извънгаранционно сервизно обслужване.В OLХ надали има такава естра.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #65

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Владо,много правлно.
    Точно затова става въпрос дали гаранцията на даден уред си заслужава примерно 1000лв ?
    Всеки има глава на раменете и си преценя.
    Купувал съм уреди от Германия,независимо че тук имат представители-немската гаранция не важи!
    Нали се сещаш,че уред над 100кг няма да го пращам на ремонт при швабите!
    Нито пък ще плащам допълнително за увеличаване на гаранция.
    Това си преценявам аз!
    На времето нашите родители как купуваха и внасяха електроника от арабските държави?
    Сигурно с гаранция?
    Сони тринитрон стерео беше 1200$ в Кореком и само високо поставени другари се добираха до такива телевизори.
    В Ливан такъв тв е струвал 600$.
    Двукасетъчен Шарп GF 800 купуван 87'от Ливан за 369 $ в БГ беше 800$,още работи без нито един ремонт!
    IMG_20180802_132615.jpg

    За някои може да съм въздух под налягане?
    Обаче само аз си знам как съм работил на две места,плащал квартира 650€,хранил и обличал семейството ми,затова парите ги ценя,независимо че съм поемал и рисковете!
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-08-18 в 14:02.
    ivanalesi одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #66

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Викинга е зачекнал въпроса, но никой не пожела да го коментира.В цената на един котел е включено гаранционно и извънгаранционно сервизно обслужване.В OLХ надали има такава естра.
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Владо,много правлно.
    Точно затова става въпрос дали гаранцията на даден уред си заслужава примерно 1000лв ?
    Всеки има глава на раменете и си преценя.
    За какво говорим, къде са тия 1000лв? На линка в ОЛХ, който е дал автора на темата, котелът струва 1450лв без гаранция, а в магазина същия котел струва 1809лв . С кредит енергийна ефективност цената му става 1540лв (само 90лв по-скъп) и имаш 2 години гаранция:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...7Grc7ZxZcQJs-F

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #67

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Викинга пише принципно.
    Нито съм гледал цените,нито ме интересуват.
    В предишният пост съм написал,за глава на раменете.
    Така,че нещата са ясни!
    И между примерно и точно,разлика има така че ....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #68

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Май някой тук спомена НВидия. И в цените на компютърния хардуер има не малки разлики в цените в различните райони на света. Примерно нов модел видеокарта излиза в САЩ на цена 600 долара, в повечето големи английски и немски онлайн магазини е вече на 600-650 евро, а в България, когато се появи е на 1300-1400лв. Просто цените са различни за различните пазари, обем продажби и т.н. Само в един голям американски град има много повече продажби от цяла България.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #69

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Споменах Нвидия като компания която създава може би най-търсения в момента високо технологичен продукт, видео картите за АИ. Пък и това е абсолютно най-спекулирания ИТ продукт, особено както бе през зимата защото търсенето беше 2х предлагането Но сравняваме Европа, и цените на картите в БГ едно, че са много близки и всъщност по някога по евтини от Европа, второ продажбите на такива хай енд модели са малки и затова тук по-бавно се качват или им падат цените.
    Иначе САЩ са друга бира, там всичко е евтино освен здравеопазването... Нов Мустанг 300 коня е $20 хил... тука взимаш Голфче за тия пари

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За какво говорим, къде са тия 1000лв? На линка в ОЛХ, който е дал автора на темата, котелът струва 1450лв без гаранция, а в магазина същия котел струва 1809лв . С кредит енергийна ефективност цената му става 1540лв (само 90лв по-скъп) и имаш 2 години гаранция:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...7Grc7ZxZcQJs-F
    И на другия могат 20% Просто дадох примерен при първи резултат... Даже сега като гледам този модел, на прима виста в Румъния - 28 даже Виктрикс Тера е 1143 лв С 20-те процента паднахме и под хилядарка Но близо 700лв разлика в цените от БГ и Румъния е повече от абсурдно.
    https://www.compari.ro/centrale-term...786869/?sgst=1
    Този пост е редактиран от ivanalesi; 02-08-18 в 21:11.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #70

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Не знам,защо им се обясняваш още?
    Въздържам се от някои коментари,щото ще трябва да си правя нова регистрация от друг адрес.Но мислене не може да се променя и ще ме надушат.
    Много ми харесва никнейм самотен сърфист ,а може и злата готвачка.

    Сега гледам новини и до 22' година средната заплата ще стане 1900 левчета,така,че „сигурно няма да има подобни теми”???
    Сигурно тези в парламента ще си гласуват над 25 бона заплата?
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-08-18 в 21:39.
    ivanalesi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #71

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Ами разсъждавам си и честно казано ми е тъпо като все още има такова мислене. Даже сега като гледам, в Румъния хората всички са свалили на една цена, сигурно това е минимума. В БГ тия котли съм ги виждал и на 2400...
    Оня ден един колега ми каза нещо много хубаво. Мерцедес и Ролс-Ройс са почнали горе-долу в един и същ исторически период. Едните гледат към масовия потребител, другите правят някакви чупливи помпозни кошници. Едните правят 150 млрд оборот, другите и 1 не правят. Едните никога не са фалирали, другите могат книга да издадат с фалитите си!
    Всеки си избира, дали ще продава цена/качество или само качество. Добре, че БМВ ги спасиха... ама като си просто продавач никой няма да тръгне да те спасява

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #72

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Търкулнало се гърненцето, намерило си похлупак!
    Желая лека нощ на всички!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #73

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Имам следното предложение.
    Авторът на темата да закупи газов котел по негов избор и от държава по желание. Съответния котел да бъде монтиран и пуснат в експлоатация. В последствие да опише Одисеята си (демек доставка, монтаж, пуск, цена и т.н.).
    Също така да не се безпокои а гаранцията на въпросния котел. Дори и най-големият наивник е наясно, че съвременните продукти (без значение какви са) безпроблемно надживяват
    гаранционния си срок (е поне в 98% от случаите. Лошото е ако си извън тези 98%). Така, че не смятам, че гаранцията трябва да е с особен приоритет.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #74

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    не знам как е с газовите котли, но ще си позволя КАТЕГОРИЧНО да не се съглася с твърдението, че 98% от съвременните продукти, как го каза.... "безпроблемно надживяват гаранционния си срок"!

    освен ако, разбира се, нямаш предвид "надживяват с 5% продължителността на гаранционния си срок"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #75

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    И това е вярно, особено някои марки лаптопи! Айде да не е 5%, ама 3-4 месеца и финито. Много гадно изживяване...
    @idealist Абсолютно. Няма проблем, чакам фирмата инсталатор да свършат индустриален проект и почваме За гаранцията и аз съм на това мнение! Само ми се иска от Румъния да намеря как да се поръчват частите понеже знам, че ще ги получа много бързо и евтино.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Търкулнало се гърненцето, намерило си похлупак!
    Желая лека нощ на всички!
    Е не се сърди де, свиквай Все повече и повече хора ще задават неудобни въпроси и ще търсят отговори...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газови котлони на Samsung ....
    От exersist във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-14, 21:36
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 20:53
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  4. Вносители на Midea
    От anonimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-09, 11:13
  5. Газови калорифери
    От tako във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе