Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 149
Like Tree67Одобрявам

Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #76

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Търсиш представител в Букурещ.
    От този румънски град доставките са най-бързи.
    Дори складовете за електроуреди на Бош/Сименс за източна Европа са в Букурещ.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #77

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Е не се сърди де, свиквай Все повече и повече хора ще задават неудобни въпроси и ще търсят отговори...
    Не сърдя, радвам се (забележи имотиконката), че се намерихте и си паснахте с Викинга! Щото той беше самотен горкия, всеки го критикува, рядко някой да му одобри мнението. Колкото до гаранционния срок при газовите котли - поне засега не са се заразили от битовата техника да се чупят след края на гаранцията. Вярно, че новите имат все повече пластмаса вместо мед, но издържа. Проектирани са за минимум 15 години живот и ако се експлоатират правилно си го достигат без проблем. Правилната експлоатация зависи много малко от собственика/ползвателя, а много повече зависи от проектанта, монтажника и сервиза. Тоест за да изкара дълго един котел, първо трябва да е подбран правилно според потребностите на доамакинството, да е вграден в добре проектирана и правилно изградена ОИ и да бъде профилактиран и поддържан редовно. Последното е много важно за съвременните кондензни котли, които са с доста по-сложно устройство и съответно - по-капризни и за да работят правилно, ефективно, икономично и дълго си искат обслужване. Ако не - 5-6-8 години и чао! Последните години зачестиха подмените на стари газови котли с нови. Някои са изкарали 8-10-12 години, някои по-малко, но една от основните причини за подмяна е липсата на сервиз. В тази област, за разлика от битовата техника няма специализирани фирми за сервиз (ще умрат от глад ако има), а котелът се поддържа от фирмата-инсталатор, която си има сервизен/зни специалист/и. Сервизът е повече по задължение, коректност към клиента, а не за печалба. Така че, ако по някаква причина фирмата изчезне от пазара, нейните клиенти остават сираци и са в шах, защото трудно намират друг сервиз. И да намерят, цените са х2 или х3, ама за по-екзотични марки (японски, корейски така и не се намира. И това е една от основните причини за подмяна на котела - липсата на поддръжка/сервиз. Пък някои доброволно и самонадеяно се отказват от тези услуги. Но да оставим сервиза, да говорим за пуска - един котел може да бъде пуснат по заводски настройки, амога да си играя 2 часа да му правя индивидуални настройки според конкретния обект и инсталация. По подобен начин е и при колите - много сервизи са окачили на видно място табели "Не работим с части на клиента". Има други майстори, които се съгласяват да монтират частите, които им занесеш, но ако се случи някакъв гаранционен проблем - вдигат рамене и тепращат при търговеца, който ти ги е продал, той те връща пак при майстора и така. Ако купя частите от сервиза няма да ползвам отстъпка, но ще получа повече грижи към колата и затова предпочитам последното. Като отида на бензиностанция и поръчам 10л гориво ми го сипват, а ако напълня резервоара ми измиват и стъклата - демек тоя клиент заслужава повече уважение. Ми - така си е в живота, не мойш го промени.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #78

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Лазаре,и аз така правя.
    Поръчвам си оригинал части за колата дали от Германия, или от БГ представителя, няма значение.Обаче ползвам услугите на друг специалист.
    Няма нужда да ми свалят кожата в оторизираният сервиз.
    Проблеми нямам,щом чарколяците са истински.
    Фирми,които се занимават с индустриални котли не обявяват фалит като другите,а и само те се занимават с всякакви котли -настройки,промивки с киселина,ремонт....
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-08-18 в 09:56.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #79

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Търсиш представител в Букурещ.
    От този румънски град доставките са най-бързи.
    Дори складовете за електроуреди на Бош/Сименс за източна Европа са в Букурещ.
    Точно така, и аз като поръчам Бош от представителството в София го получавам на другия ден от Букурещ, защото складът от почти 2 години е там. Само че аз не мога да си позволя да прескоча каналния ред

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Фирми,които се занимават с индустриални котли не обявяват фалит като другите,а и само те се занимават с всякакви котли -настройки,промивки с киселина,ремонт....
    Фирми, които се занимават с индустриални котли работят на съвсем други цени и не се занимават с битови котли, освенмайсторчета, като твоя, дето ползват името, за да заработват на частно
    Този пост е редактиран от Lazar; 04-08-18 в 10:03.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #80

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Айде сега.
    Това на пазара във Варна ли го чу?
    Изграждат и инсталации и всичко.
    Виждаш,че си е намерил точно такава фирма.

    И стига стряскай хората.
    Битов газов котел,не е американска совалка!
    В БГ има достатъчно специалисти на газови котли и...
    Има вносител на американската Спенс и английската Спиракс-Сарко,ако не си запознат?
    И не виждам на една румънска пръчка,какво му е екзотичното?
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-08-18 в 10:41.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #81

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Сладур, с теб не може да се спори, отказвам се!
    Viking72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #82

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Много горещо бих ви препоръчал за кола в момента в който мине гаранцията да не стъпвате в оторизирания сервиз. Макар че, за тия 5 години, 100% най-добрия майстор ще се махне и ще си направи собствен сервиз, ще си имате телефоните и т.н.
    Просто няма майстор дето да издържи някакви кукли да са му шефове Има и изключения разбира се, някои не им се занимава да правят собствена фирма и т.н., но са по-малко.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Фирми, които се занимават с индустриални котли работят на съвсем други цени и не се занимават с битови котли, освенмайсторчета, като твоя, дето ползват името, за да заработват на частно
    Занимават се, точно такива хора чакам. Даже като цяло бяха най-словоухотливи, понеже просто взех списъка на лицензираните фирми от агенцията и звънях Много от битовите са на принципа или купуваш от нас/нашите приятели или не се занимаваме с теб. Но да, в общи линии хората гледат да си докарат някой лев когато нямат работа.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #83

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Имат работа,но не се инсталира всеки ден инсталация или газови , парови и кондензни трасета.
    Сервиз и ремонти,нови мощности са малко.
    Много от тези фирми се занимават и с битови котли без да имат претенции откъде е купен.
    Със климатици е същото,но не са познали.
    Поръчвам от чужбина,имам човек който ги монтира без да мрънка.
    Естествено, че ако има фабричен дефект или покаже,аз си поемам разходите.Икономията от клима ми е толкова,че мога да си поръчам цяло външно тяло.
    То и затова съм неудобен в някои раздели!
    Специално за колата нямам избор,винаги оригинал части,които са скъпи.Стъпят ли и гумите на тройката в Германия и падне ограничението,газ до ламарината.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-08-18 в 17:54.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #84

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Не знаех, че и климатиците са по същата схема Ама що ли се учудвам...

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #85

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Схеми за всичко има, стига да си по душа далавераджия и най вече да няма с какво по-полезно или по-приятно да си запълваш времето. Всички останали доводи за далаверата са въздух под налягане. Винаги е съпроводена с по-голям риск и с допълнителен разход на време.
    Странно, че досега никой не спомена най-голямата далавера.
    Най-голямата далавера е да си намериш работа дето нищо не вършиш. От една страна няма как да станеш по-добър в нея и да си увеличиш доходите, а същевременно имаш наличното време за търсене на всевъзможни схемички и далавери. По този начин сметката излиза на +, защото допълнителния разход на време е с нулева себестойност в уравнението.
    espace одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #86

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Явно ги разбираш нещата?!
    Кажи къде е тази работа,дето нищо не вършиш?
    Поне малко да ни отвориш очите, на заблудените.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #87

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Е на теб ли точно!!!
    209
    Този пост е редактиран от bobivg; 05-08-18 в 19:55.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #88

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Схеми за всичко има, стига да си по душа далавераджия и най вече да няма с какво по-полезно или по-приятно да си запълваш времето. Всички останали доводи за далаверата са въздух под налягане. Винаги е съпроводена с по-голям риск и с допълнителен разход на време.
    Странно, че досега никой не спомена най-голямата далавера.
    Най-голямата далавера е да си намериш работа дето нищо не вършиш. От една страна няма как да станеш по-добър в нея и да си увеличиш доходите, а същевременно имаш наличното време за търсене на всевъзможни схемички и далавери. По този начин сметката излиза на +, защото допълнителния разход на време е с нулева себестойност в уравнението.
    Абсолютно точно! Пресен пример - появи се загуба на охл. течност от Ситроена на жената. Отивам при майстора - спукан корпус на термостата - пластмаса, остаряла, спукала се. Лошото е, че се продава заедно с термостата и некви датчици. И ко праим са? Варианти:
    1. Поръчвам у Франсето за по-евтино, чакам седмица, получавам, нося го на майстора, той го сменя срещу Х лева. Гаранция - у Франция! 8-10 дни жената се спасява или с такси, или сменя по 2 автобуса сутрин и вечер и губи половин работен ден в път, но мога да се похваля на приятелите и колегите колко съм велик, на каква далавера съм взел частите и да използвам случая да оплюя Бг търгашите
    2. От сервиза отивам при търговец-вносител, ползвам връзки, взимам частите с голяма отстъпка 30% (50лв), от търговеца отивам пак при майстора, ама трябва да изчакам за да видим дали всичко отговаря, ако не - да бягам да сменям, за да не бавя майстора, щото му заемам канала. Е, става за един ден срещу Х лева труд, жената доволна, но аз съм загубил 1 работен ден. Гаранция в този случай е сложно нещо - хем я има, хем я няма - да не обяснявам, всеки знае
    3. Оставям колата сутринта на майстора и си я взимам след обяд готова, с гаранция за частите и труда. Да, отстъпката я е ползвал майстора, но пък ми е намалил наполовина цената за монтаж, носят му частите на място, ако има грешка - едно телефонче (негова грижа) и идва нова доставка. Той доволен. Аз си гледам моята работа и загубената отстъпка съм си я изкарал, да не кажа многократно
    Та аз работя по третия вариант, а Вие?
    ivan74 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #89

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Ех, ама хич не ти е приятно за дето се задават въпроси Има хора които не искат да са овци и не обичат да ги лъжат! Изглежда в цивилизована Европа са болшинството съдейки по цените в този сектор там сравнено с БГ Иначе и аз правя 3 за колата, ама не е сервиза на вносителя. Просто при автомобилите има далеч, далеч по-голяма конкуренция и избор. Затова и в самото начало дадох вноса на нови автомобили за положителен пример.
    А колкото до разправията, не знам колко $ правиш, но от 5.5 бона първоначална оферта стигнах до под 2 бона. Ако съм си изгубил 3 дена примерно и съм спестил 3 бона... бих казал, че съм на доста голяма далавера
    Ако правех 20-30 бона на месец, вероятно може би нямаше да се разправям. Но пак щях да проверя за сервизите за да съм подготвен.
    Както казах, никой не ми е подарил пари за да не си правя сметката и да не задавам въпроси. Ако търсите хора с лесно спечелени пари, тогава това си е ваш проблем, ама не се сърдете или пресъждайте тези които търсят да си инвестират парите по най-оптималния начин или просто си имат принципи.
    Аз никога не купувам или подържам отношения с хора които не са честни. Понякога мога и да загуба, но това е принцип.
    А пък това да задавам такива въпроси по форуми и т.н. се нарича гражданска позиция. Стремиш се да бъдеш полезен на обществото. Ако на теб не ти е приятно, сори Свиквай, живеем в информационната ера.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #90

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    ivanalesi като си ги почнал гадните БГ търговци защо ги жалиш? Плесни ги тези две оферти за 5,5 и под 2 бона да ги видим всички, вместо да ни обясняваш какви сме овце и да се приключва с тема. И защо точно 5,5 начално можеше да се постараеш малко да не се получава кръгла цифра далаверата.

    п.п явно много време ти отнема прикачването на офертата ще чакам да я видя утре сутринта.
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-08-18 в 01:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газови котлони на Samsung ....
    От exersist във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-14, 21:36
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 20:53
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  4. Вносители на Midea
    От anonimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-09, 11:13
  5. Газови калорифери
    От tako във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе