Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree2Одобрявам

Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    29
    #16

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    и аз чакам Lazar да каже нещо дали подмяната на трабата до колекторите ще има ефект понеже след това са ми ф16 ,mgurvanov след колекторите с какви траби си?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от mkosama Виж публикацията
    и аз чакам Lazar да каже нещо дали подмяната на трабата до колекторите ще има ефект понеже след това са ми ф16 ,
    Кое не разбра от този пост:
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Познах - ППР ф25 е с същия вътрешен отвор както Pex-Al-Pex ф20. Този диаметър е малък за захрянване на тези радиатори в нискотемпературен режим, не може да осигури нужния дебит, добре е да се смени с ф32. Ти ли си майстора на инсталацията? Термостатът предполагам е безжичен?
    Няма как 6 бр. 16-ки да се захранят пълноценно от една 20-ка

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #18

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    С pex al pex съм ф16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Здравейте и за много години. Да не отварям нова тема...от началото на зимата и аз съм на отопление с газ със същия котел..и с подобни проблеми. Сега видях че и при мен инсталатора е сложил ф20 тръби от котела до колекторите и съответно се получава едно къркорене по радиаторите...Според него имало въздух, но от 2 седмици обезвъздушавам и все си остава къркоренето. Имам и друг проблем ...при пускане на водата в мивката примерно се чува къркорене в радиатора...2та кръга на котела не са ли отделни?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #20

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Да, двата кръга са отделни като БГВ-то е с префиренция.За шума и аз мисля , че има въздух в системата или слабо налягане.
    dvbanti одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #21

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Аз съм от 10г. с ф20 от котела до старата инсталация, но нищо не ми къркори, всички радиатори топлят колкото искам. А за къща и пристройка не са на малко разстояние от котела.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #22

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм от 10г. с ф20 от котела до старата инсталация, но нищо не ми къркори, всички радиатори топлят колкото искам. А за къща и пристройка не са на малко разстояние от котела.
    Това не значи, че е правилно.
    За високотемпературна система стопля, за ниско (кондензна) - трудна работа.
    И при мен с ф20 къркорене нямаше, но с ф32 радиаторите почват да стоплят след 30 секунди.
    п.с. то новия котел почти не минава в офф, само в топло време.

  10. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #23

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Това не значи, че е правилно.
    ..... с ф32 радиаторите почват да стоплят след 30 секунди....
    Какъв вид тръба ф32 ползваш? ППР предполагам. ф32 ППР с вътрешен диаметър 25 мм ли е?
    Този пост е редактиран от zh; 06-01-19 в 07:42.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #24

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    То при мен системата не е особено модерна и точно по "книгите". Тръбите от газовия котел (ф20 с алуминиева вложка) отиват до старата система с котела на твърдо гориво, която започва с един "скелет' от огромни стоманени тръби излизащи от стария котел, от които вече излизат ф16 с ал. вложка за всеки отделен кръг с радиатор тип звезда. На самия газов котел връзките са ф20. По-голяма тръба само с някакъв редуктор може да се свърже. Преди години нямах достатъчно финанси и първата система(котел самоделка и тръби) я прави тъста с негов познат. После смених котела с марков и правих подобрения по тръбите. И накрая фирма само подвърза газовия котел към старата система, защото за изцяло нова система трябваше да се работи из цялата къща, а и сметката от 3700лв. щеше да стане двойна. Иначе съм съгласен, че колкото по-широка тръба излиза и влиза в котела е по-добре.

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #25

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    То при мен системата не е особено модерна и точно по "книгите". Тръбите от газовия котел (ф20 с алуминиева вложка) отиват до старата система с котела на твърдо гориво, която започва с един "скелет' от огромни стоманени тръби излизащи от стария котел, от които вече излизат ф16 с ал. вложка за всеки отделен кръг с радиатор тип звезда. На самия газов котел връзките са ф20. По-голяма тръба само с някакъв редуктор може да се свърже. Преди години нямах достатъчно финанси и първата система(котел самоделка и тръби) я прави тъста с негов познат. После смених котела с марков и правих подобрения по тръбите. И накрая фирма само подвърза газовия котел към старата система, защото за изцяло нова система трябваше да се работи из цялата къща, а и сметката от 3700лв. щеше да стане двойна. Иначе съм съгласен, че колкото по-широка тръба излиза и влиза в котела е по-добре.
    И при мен е същото - котел-колектори с ф20 с алуминиева вложка. И бавно загрява системата. Исках да е ф25, ама трудно било да се работи с нея (огъване и т.н.). И така 13 г карам така. Мисля това лято да я сменя, че от котела до колекторите разстоянието е около 10 м еднопосочно. Искам да е мед. С какво фи трябва да е медната тръба? За ППР-а разбра, че по-добре да е ф32.
    Този пост е редактиран от zh; 06-01-19 в 11:30.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #26

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    При мен газовият котел е близо (в същото помещение) до котела на твърдо гориво и големите му тръби (играят роля на колектор) и ф20 тръбите са само около 2-3м. При мен лично на практика няма никакъв проблем със затопляне и работа, но това е частен случай и не е показателно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    14
    #27

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Проблеми със затоплянето нямам...въпреки че от котела до колекторите съм с ф20 тръба с ал.вложка. Но това къркорене ме дразни...Да не би да не мога да обезвъздуша системата както трябва...Има ли вариант в котела да ми изпуска някой обратен клапан и да си влиза въздух от там или нещо такова? Проверил съм всички връзки по системата няма никъде сълзене или признак да е прокапало. Тръбите от колекторите до радиаторите са под подовите настилки и са цели без връзки. Как се допълва вода в системата...че с това обезвъздушаване знам ли колко е останало? Манометъра показва около 2бара

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #28

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Какъв вид тръба ф32 ползваш? ППР предполагам. ф32 ППР с вътрешен диаметър 25 мм ли е?
    Медна, около 2 метра.

  17. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #29

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Медна, около 2 метра.
    Има ли ф32 мед? Щото гледам в сайтовете се предлага ф15, 18, 22, 28 и 35.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #30

    Отговор: Минимална мощност на радиатори за котел Бош 2500 28

    медна ф28 ти е предостатъчна.
    иначе Pe-AL-Pe ф25х2,5 е колкото медната Ф22х1 като вътрешен диаметър, това е по-важното когато се сравняват тръби от различен материал.
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-01-19 в 17:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за газов котел, радиатори и тръби
    От good man във форум Други начини за отопление
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-21, 18:15
  2. Минимална консумирана мощност
    От mariush във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 19-10-17, 14:43
  3. Отговори: 15
    Последно: 14-10-15, 09:03
  4. Отговори: 1
    Последно: 21-11-14, 17:56
  5. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе