Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 92
Like Tree51Одобрявам

7 Климатика или газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #76

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не знам какво очакваш да ти разясни, като самия той си няма елементарни познания в областта.
    Не случайно се използват два хладили агента и двустъпална схема.
    Двустъпната схема е по-ефективна от една страна и се избягва проблема с високите температури след компресора ако се търси висока температура на изпарение.
    С двустъпната схема и два различни фронтона се избягва проблема с високото налягане на кондензация когато се търси висока температура.
    За онагледяване качвам диаграмите на двата фреона.
    Вижда се от диаграмата че фреон 134а за да загрява вода с 80градуса тряба да кондензира при налягане 3MPa.
    От другата диаграма се вижда, че обикновените климатици на 410 работят с подобно налягане.
    Демек във високо температурните ТП наляганата са от порядъка на нормален климатик.
    За съжаление не са го написали в брошурата и няма как да го знае PPP1.

    Ами аз точно това съм написал в обяснението на тъпанарската схема кой ти говори че тази схема използва високи налягания. Аз обясних че ако искаме да използваме повече топлина от атмосферата ни трябва по нискотемпературен хладилен агент. Ти обаче си обсебен от схеми и диаграми първо не знаеш тези графики какво означават защото май още не са ти ги обяснили второ не четеш какво ти се пише което е нормално за тия форуми. също не виждаш че енталпията на 134 е доста по ниска от тази на 410 почти два пъти ако знаеш изобщо какво е енталпия щото аз съм чел брошура за нея. И второ за да достигне тия 80 градуса трябва да бичи компресора като луд и то не един а два компресора а ние си говорим за икономия. И пак се връщаме на километража и километрите кой с колко кара и кой с колко може да кара ама ограничено време. Тия неща не са някаква новост за н-ти път обяснявам знам че си разочарован че отгатнах сложната схема която ми показа но такава е действителността винаги може да се намери някой който ги вдява нещата. Сега може да намериш и други схеми графики брошури и темподобни неща може да стане така че да не мога да ги отгатна също ако се чувстваш уверен може да преминем и в микрокосмоса на квантовомеханично ниво виж там може да ме хванеш че не знам определени работи че отдавна не съм чел брошури по темата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Явно съм извадил нещо от контекста, най-маловажното дето си го написал. Аз спирам няма смисъл.
    Е кое не е вярно от написаното аз съм казвал 1000 пъти повечето неща могат да се обясняват простичко и аз така съм направил просто съм изпуснал да дообясня че това е втечнен газ виж тука ме хвана признавам си но съм сигурен че може би си допускал какво искам да напиша все пак говорим за хладилни агенти.Но иначе по принцип е вярно за течностите вземи бензин и вода в едно шише и виж кои пари ще кондензират първи при нормално налягане ако искаш и при високо налягане.
    Този пост е редактиран от PPP1; 26-04-19 в 23:41.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #77

    Отговор: 7 Климатика или газ

    PPP1, що не се пробваш за политик? Малко хора го имат това качество с много думи нищо да не казваш - това за политиката е много ценно, макар в точните науки като физиката и в частност - термодинамиката, това качество води до недоумения и раздразнения, така че няма какво да се сърдиш! Аз ти зададох 3 конкретни и ясни въпроса, ти пусна един дълъг пост, в който нямаше отговор на нито един от тях, но пък съдържа общи приказки, които повтаряш на N-ти път. Нищо конкретно. В политиката направо ще те лапнат! Аз също се оттеглям от дискусии.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #78

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Сега може да намериш и други схеми графики брошури и темподобни неща може да стане така че да не мога да ги отгатна също ако се чувстваш уверен може да преминем и в микрокосмоса на квантовомеханично ниво виж там може да ме хванеш че не знам определени работи че отдавна не съм чел брошури по темата.
    Мога само да отбележа, че двамата с Боби не сте в час с нововъведенията:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #79

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    PPP1, що не се пробваш за политик? Малко хора го имат това качество с много думи нищо да не казваш - това за политиката е много ценно, макар в точните науки като физиката и в частност - термодинамиката, това качество води до недоумения и раздразнения, така че няма какво да се сърдиш! Аз ти зададох 3 конкретни и ясни въпроса, ти пусна един дълъг пост, в който нямаше отговор на нито един от тях, но пък съдържа общи приказки, които повтаряш на N-ти път. Нищо конкретно. В политиката направо ще те лапнат! Аз също се оттеглям от дискусии.
    И аз ще приключвам само не знам от тия графики ти и този които ги е постнал какво разбрахте ама това е друга тема. физиката е точна наука ама има тежък математичен апарат и не е за всеки затова се изразявам простичко но нали знаеш всеки търси това което няма и може би затова искаш конкретни отговори аз ти ги дадох че с тия диаграми и схеми нищо ново не се казва а е доброто старо и че нищо не се пести щото нали се сещаш че господина със схемите не е открил топлата вода. Аз това исках да кажа че не може да има революция с използваните хладилни агенти.Хубаво господина казва че при 80 градуса агента се втечнява при 30 атмосфери ама не казва или не знае кога този газ ще се нагрее до 80 градуса с тази ниска енталпия.И като се нагрее колко полезна топлина ще отдаде при кондензацията.Аре лека нощ и приятни термодинамични сънища
    Този пост е редактиран от PPP1; 27-04-19 в 00:06.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #80

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Разбрах, благодаря!

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #81

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Мога само да отбележа, че двамата с Боби не сте в час с нововъведенията:

    Изобщо има ли нвовъведения или само брошури

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #82

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Изобщо има ли нвовъведения или само брошури
    Нововъведенията не винаги са нещо положително...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #83

    Отговор: 7 Климатика или газ

    РРР1, на мен си ми симпатичен, защото по едно качество приличаш на жена ми. Искаш на всяка цена да имаш "последната" дума в разговора и така зацикляш до крайност. Хубаво, разбрахме за науката, брошурите, колите, стига толкова. Напиши там един пост - "само Локо" и да го оставим за последен в темата и да приключва.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #84

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Само ЛОКО. И относно зациклянето всичко е много просто намирате някой хладилен инженер и го питате това което съм написал или ако не можете да го преразкажете му давате да прочете и после може да ми напишете резултата на лично съобщение за да не се излагате във форума потвърждавайки беглите ми познания от брошурите

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #85

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Нищо няма да приключва. Благодаря на всички, че сте отделили/ изхабили толкова време в тези постове под формата на разказ, но никой не ми е отговорил на конкретните въпоси.

    Взех решение. Ще сложа 4 климатика и ще си прекарам тръби за евентуално парно понеже ще сбъркам ако не го направя сега когато е махнат пода на първия етаж.

    1. Как се прави с един котел нискотемператуно подово на етин етаж с високотемпературно подово на друг?
    2. Какви тръби се използват към радиаторите и какви за подовото? Искам да ги вкопая в стената. Медни-не.
    3. Към всеки радиатор / кръг на подовото ли вървят отделни тръби, които се събират в общ колектор, близо до котела, или няма значение?
    4. Какви кранове се слагат на подовото в отделните стаи? Нещо като табла ли трябва да вкопая в стените?
    5. Котелът ще е нещо като бункер с обем 4-5 кубика. Проблем и е ако там има нещо което прави искри (релето на хидрофора)?

    Искам хубави материали. Ако може линк или място откъдето да пазарувам.

    Металната констукция е за покет врата + заменя подпорна стена.


    VanDan одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #86

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Значи има файда от писането.
    Комбинация от парно и клими си остава най-доброто за територията на България.
    Успех!

    Хубави материали - месинг фитинги, тръби/немски, италиански, холандски/, автоматика /немска, италианска австрийска/.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 27-04-19 в 14:43.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #87

    Отговор: 7 Климатика или газ

    DDM87 избери си единия от вариантите, подово или радиатори, защото излишно ще усложниш и оскъпи инсталацията. Писах и преди не знам дали обърна внимание затова ще го повторя. Ако избереш подово трябва първо да си изолираш къщата, защото няма да ти стигне мощността да покриеш загубите и да не практикувате нестинарската професия.
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-04-19 в 22:59.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #88

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Виж сега направи си подовото първо. Радиатори винаги можеш да сложиш щото нали разбираш че това няма да ти е последния ремонт освен ако не си на 70 години от жените може да се очаква всичко. Така и така сега си почнал основен ремонт направи си плодовото като тръбна развокда. А как това е вече много сложен въпрос ако ти нямаш идея как стават нещата ще се намерят хиляда професори да ти дадат от тъп по тъп съвет. Ако обаче малко вдяваш има кой да ти даде съвет т. Е. Да те побутне. Обаче от въпросите ти става ясно че ще е трудно за обяснение но акълии има много в тоя форум пожелавам ти успех

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #89

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Точно той има понятие , защото е ПРОЕКТАНТ ОВИ.
    По скоро не се изрази правилно. Системата доста се оскъпява, с помпена група за подово, смесител, дебитомери...
    Тръбите за радиатори и те трябва да се поставят в замаската.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #90

    Отговор: 7 Климатика или газ

    Щом е проектант няма какво да пита той знае. Форумите не могат да заместят обучението и придобиването на познания както повечето хора си мислят. Форумите са затова ако ти липсва някой дребен детайл от общата картина евентуално да почерпиш опит от други хора. Примерно ако ти искаш да ползваш еди какви си пластмасови тръби да попиташ дали друг производител не прави по добри. Ако примерно както е в случая да използваш механични трипътни смесителни вентили или такива с ел задвижка и т.н. Иначе ако се владее езика на шекспир на някакво основно ниво в ютюбето има толкова материали които са онагледени и там човек може да си състави пълна картина дори и да му липсват повече неща от общата картина. Защото хората на запад имат средствата и времето да правят доста интересни неща а ние сме поставени в такова ежедневие че всичко започва и свършва с форумите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Климатика вие/свири...?
    От milanov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-17, 22:21
  3. Покупка на 3 климатика
    От ilian.oblashki във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 04-07-14, 21:37
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27
  5. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе