Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Scoty
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Somewhere I Belong
    Мнения
    11
    #1

    Хидрофор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Здравейте,

    имам следния проблем - в комплекса в който живея има монтиран хидрофор. Съответно в сутрешните и вечерните часове(когато повечето работещи хора се къпят) се включва. Предполагам проблема е, че в моментите когато се включи хидрофора - газовото котле решава да заработи на максимална мощност(най-вероятно от повишенотo налягане на водата). Ефекта е, че получаваш контрастен (адвенчър или както там му казват по хотелите ) душ. Всичките ми съседи с които съм говорил също се оплакват от рязката промяна в темпераурата на топлата вода.

    Котлетата във всичките апартаменти са монтирани при строежа на сградата ~2008-2009 година и са марка Buderus, модел Logamax U052-24K (което пак си е един вид Бош, но не е кондензно).

    Въпросът ми е следния - ако реша да сменя котлето с Bosch Condens 2500 WBC 28-1 (или WBC 24-1) - дали ще се реши проблема с топлата вода ?

    От фирмата представител на Buderus за България идваха и казаха, че няма какво да се направи - какъвто и котел да сложа все ще го има проблема заради хидрофора... но все пак търся друго мнение (плаща им се от комплекса за всяко посещение, така че ми се струват пристрасни).

    А и още нещо - колега от работата е с Bosch Condens 2500 и това са сметките му за миналите месеци (той живее в комплекс Елизиум, който също е с хидрофор, но каза, че никога не е имал проблем с променлива температура на топлата вода):



    Моите сметки варират от 54лв. до 72лв(това за последните три-четири месеца през които парното не работи). Разликата е, че аз съм с бебе на 2 месеца и жената го къпе на 2-3 часа, а той живее само с приятелката си, но двамата обичат да се къпят доколкото ги познавам

    Възможно ли е котлето да дава такава разлика в цената ?

    Забравих да спомена, че варианта който предпочитам - едноконтурен котел с бойлер, не е възможен, защото котлето се намира в ниша в която място за бойлер няма
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Scoty; 11-07-17 в 09:25.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Хидрофорът в твоя блок прави хидравличен удар. Проверете дали в разширителния съд е останал някакъв въздух.
    Или е прекалено мощна помпата, или е малък разширителния съд, или нещо не е монтирано на мястото, където трябва да е .........
    Не зависи от котела. Няма оправяне, ако не се изчисли и изгради правилно хидрофорната уредба (да се подбере като капацитет на компонентите).
    Възможно е и водопроводната ви инсталация (вертикалния щранг) да е изграден с еднакво сечение отдолу до горе, което също дава отражение.
    Твоите летни сметки са доста високи, неговите - доста ниски.
    При мен са около 25 лв./месечно - 2 възрастни+2 деца като тръбният път от котела до душа и банята е 18 метра!!!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Новите котли са много по-добре с модулацията от старите, така че аз смятам, че ще има голям ефект от смяната на котела, но дали ще е пълен - само опитът ще покаже. Може вместо механичен пресостат да се сложи електронен - тогава колебанията на налягането са в много малки граници.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Смяната на котлето сигурно ще се отрази на сметките в посока надолу, но за проблема с душа може да се сложи термостатен смесител. Ползвам такъв и съм доволен. При промяна в налягането/температурата на водата реагира достатъчно бързо и не се стига до дискомфорт.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от oavramov Виж публикацията
    Смяната на котлето сигурно ще се отрази на сметките в посока надолу, но за проблема с душа може да се сложи термостатен смесител. Ползвам такъв и съм доволен. При промяна в налягането/температурата на водата реагира достатъчно бързо и не се стига до дискомфорт.
    Пък и един такъв е 90лв в ЛИДЛ. докато котела е порядъци нагоре.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #6

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Може и това - Anti-surge resters - RESTER, Sioux- Anti-surge resters Месинг
    ...... но трябва да се избере подходящия и да се монтира на правилното място.
    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oavramov Виж публикацията
    Смяната на котлето сигурно ще се отрази на сметките в посока надолу, но за проблема с душа може да се сложи термостатен смесител. Ползвам такъв и съм доволен. При промяна в налягането/температурата на водата реагира достатъчно бързо и не се стига до дискомфорт.
    Каква марка ползваш?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Каква марка ползваш?
    VIDIMA V-STYLE без чучур. Предполагам че и другите вършат работа. Не е перфектен - усеща се лека промяна в температурата за кратко, но е съвсем приемливо и няма нищо общо с това, което се случва с обикновен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #8

    Отговор: Хидрофор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Имам опит със хидрофорни системи най доброто е инверторна помпа по скъпи са но няма удари и колебанив

    Sent from my BLU LIFE XL using Tapatalk

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #9

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    На нашия хидрофор монтирахме външен инвертор /честотен регулатор/ Митсубиши.
    Имаше частичен ефект, но отново има хидравлични удари, защото помпата е прекалено мощна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #10

    Отговор: Хидрофор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Сложихме наща къща инверторна помпа DAB държи постянно налягане без значение на дебита и трите бани да се ползват не е проблем

    Sent from my BLU LIFE XL using Tapatalk

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #11

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Аз не разбрах от първия пост - при включване на хидрофора в каква по-точно посока се изменя температурата на топлата вода?
    Би трябвало първо да тръгне по-студена, а после да се изравни температурата.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Scoty
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Somewhere I Belong
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Ами става по-студена, но след като намалее налягането е прекалено гореща(това без корекция от смесителя). Предполагам, че след 1-2 минути се нормализира след като котлето реши да не работи на максимална мощност, но никога не съм го чакал, а все коригирам със смесителя.

    Ще пробвам засега със термостатен смесител, мерси за идеята.
    Този пост е редактиран от Scoty; 17-07-17 в 15:25.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    На входа на водопровода се монтира регулатор за налягане за вода, компактен тип. Термостатният смесител е втори вариант, който може и да не работи добре при резки промени на налягането.

  17. Junior Member Аватара на Scoty
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Somewhere I Belong
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Хидрифор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Взех от немския амазон Grohe Grohtherm 2000 и мога да кажа, че съм доволен. Незнам дали е заради него, но последните два месеца сметките за газ са ми съответно: 33.88 и 33.12 лв., като не сме ходили на почивка и потреблението би трябвало да е същото.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #15

    Отговор: Хидрофор + проточен бойлер(газов котел) + постоянна температура на водата - възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от Scoty Виж публикацията
    Здравейте, ....
    Забравих да спомена, че варианта който предпочитам - едноконтурен котел с бойлер, не е възможен, защото котлето се намира в ниша в която място за бойлер няма
    За сведение: Не е необходимо котелът и бойлерът да са в непосредствена близост. При мен тръбния път от котела да бойлера е около 6 метра в едната посока, но жилището ми не позволява по-къс път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел и температура на водата
    От aventa във форум Отопление
    Отговори: 35
    Последно: 17-12-21, 01:34
  2. Газов проточен бойлер
    От Venko Grigorov във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-15, 14:09
  3. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  4. Проточен газов котел
    От Mitsev във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 27-09-14, 09:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 24-12-12, 17:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе