Резултати от 1 до 2 от общо 2

Bosch Weather Dependent Control (модулация по външна температура)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1

    Bosch Weather Dependent Control (модулация по външна температура)

    Здравейте,

    Опитвам се да настроя отоплителната система за максимален комфорт използвайки WDC, но имам нужда от помощ при настройките на кривата. Някой може ли да ми обясни, как се отразяват настройките "Start point curve" и "End point curve"?

    Жилището е изцяло южно изложение, с френски прозорци и добра изолация. В резултат на това, много се влияе, от това дали има слънце и дали се ползват уреди вкъщи (фурна, телевизор, т.н.) и температурата редовно прескача зададената. Заради добрата изолация, външната температура много бавно се отразява на вътрешната и мисля, че това от което имам нужда е по-равна крива на модулацията. Прав ли съм?

    Модулация изцяло по стайна температура, мисля още повече ще влоши нещата, защото инсталацията е с подово под ламинат. Съответно е много латентно и при поискване на температура, резултатите идват след часове. Реактивният подход на стайната модулация ми се струва неподходяща.

    Техниката е Bosch 2500W 14kW, CT200 управление (външната t е от Интернет), Salus термостати по стаите. Подово с 4 зони и 8 кръга. Холът е една зона с 4 отворени кръга и CT200, спалните и баните се контролират със Salus термостатите и се отварят при нужда.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Bosch Weather Dependent Control (модулация по външна температура)

    Сам си се убедил, че по външна температура системата реагира бавно, заради добрата изолация. Я пробвай да работиш само по температура на водата - намали я силно и няма да имаш нужда от никаква регулация. Пробвай с 30*С, да видиш как ще е. Денем ще се вдига с 2-3 градуса, нощем ще пада - какво по-добро от това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 10:39
  2. Отговори: 34
    Последно: 05-02-14, 10:04
  3. При определена външна температура какъв COP
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 21-01-12, 19:02
  4. Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе