Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 89
Like Tree3Одобрявам

Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #1

    Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте, от 3 месеца на стената ми "виси" един такъв котел...чакаше газ! Е, до ден- два ще има. Отварям темата за мнения, предложения, идеи, напътствия...ще работи с FR 100 и със сигурност няма да го оставя със заводските му настройки, така че започвайте със съветите...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Регулаторът ти ще върши всичко, само трябва да си направиш баланса на системата, за който стана дума в голямата тема. Ограничете максималната мощност на котела и направете дневните програми по часове, това е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #3

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Регулаторът ти ще върши всичко, само трябва да си направиш баланса на системата, за който стана дума в голямата тема. Ограничете максималната мощност на котела и направете дневните програми по часове, това е.
    Къде точно е писано за баланса? Не го намирам.Разбирам, че трябва освен с терморегулатора да регулирам дебита и с този без врътка..??Така ли е? И още нещо..до колко може да се намалява макс. Т, та да не влияе на топлата вода?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Ето ТУК бях писал за този баланс и не ми се пишеше наново и в тази тема. Колкото до БГВ - не се притеснявай температурите са задават отделно, това са отделни кръгове и нямат нищо общо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #5

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ето ТУК бях писал за този баланс и не ми се пишеше наново и в тази тема. Колкото до БГВ - не се притеснявай температурите са задават отделно, това са отделни кръгове и нямат нищо общо.
    Това го четох, но не мога да го схвана. Нали затова ни е термо главата на радиатора. Като достигне желана Т, да спре притока на вода. Дай ако обичаш, малко по-обстойно обяснение.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Добре - представи си система от 4 радиатора по 1,6 кВт = 6,4 кВт и да речем твоя котел с мин мощност 6кВт. Когато са включени всичките радиатори - системата е в равновесие, защото котелът може сам да си намали мощността до 6,4, а дори и до 6кВт, така че всиичката произведена топлина отива в радиаторите и се отдава в помещенията. Ако обаче в едната или двете стаи термоглавите изключат радиаторите, то мощността на системата остава съответно 4,8 или 3,2кВт. Котелът обаче не може да си намали мощността под 6кВт, затова прегрява и изключва. Но понеже стайния термостат не е изключил, котелът пак пали и след малко пак изключва и така без край. Това става когато , когато мощността на системата е съизмерима с мин. мощност на котела. Ако системата е 15кВт, а мин. мощност е 6кВт - можеш да изключваш спокойно 2-3 радиатора без проблем, но при малка система е добре всички радиатори да работят - още Хан Кубрат го е завещал този принцип

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #7

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Добре - представи си система от 4 радиатора по 1,6 кВт = 6,4 кВт и да речем твоя котел с мин мощност 6кВт. Когато са включени всичките радиатори - системата е в равновесие, защото котелът може сам да си намали мощността до 6,4, а дори и до 6кВт, така че всиичката произведена топлина отива в радиаторите и се отдава в помещенията. Ако обаче в едната или двете стаи термоглавите изключат радиаторите, то мощността на системата остава съответно 4,8 или 3,2кВт. Котелът обаче не може да си намали мощността под 6кВт, затова прегрява и изключва. Но понеже стайния термостат не е изключил, котелът пак пали и след малко пак изключва и така без край. Това става когато , когато мощността на системата е съизмерима с мин. мощност на котела. Ако системата е 15кВт, а мин. мощност е 6кВт - можеш да изключваш спокойно 2-3 радиатора без проблем, но при малка система е добре всички радиатори да работят - още Хан Кубрат го е завещал този принцип
    Добре казано!При мен системата определено не е малка..а има ли някаква система (принцип) за притваряне на кранчетата без врътка или е на метода на пробите и грешките?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Сваляш капачето на крана на най-близкия до котела радиатор, завиваш секретния кран до край и после развиваш 1 оборот. На по-отдалечените отпускаш по половин оборот и така до последния. Ако системата и е колекторна и радиаторите ти са правилно подбрани почти няма нужда от такъв баланс - само ако се забележи нужда. При попътна система е задължително да се направи. И накрая пак минаваш на принципа проба/грешка

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #9

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Сваляш капачето на крана на най-близкия до котела радиатор, завиваш секретния кран до край и после развиваш 1 оборот. На по-отдалечените отпускаш по половин оборот и така до последния. Ако системата и е колекторна и радиаторите ти са правилно подбрани почти няма нужда от такъв баланс - само ако се забележи нужда. При попътна система е задължително да се направи. И накрая пак минаваш на принципа проба/грешка
    Мерси, Лазаре! От снощи съм на газ!!!!Поиграх си с котлето, но стана късно и оставих за днес да продължа...първо да кажа за разхода, макар че е супер рано за равносметка. От 20:00 часа до 08:00 тази сутрин 4м3, за 120м2 апартамент. Т от 18 до 23 в различните стаи. Няколко неща не ми харесват на първо четене-има моменти в който котела работи, загрява тръбите много около самото котле и след малко изключва явно от прегряване.Друг път пък работи 40 мин. без да спре.Освен това налягането се вдига от 1.5 до 2 бара. Не знам дали е нормално..Един от радиаторите ми постоянно "църцори" и то не слабо. Обезвъздушавам го от пробката, но си тече вода и не се оправя..та това са ми дертовете за сега. Днес чакам пак техника и мисля, че ще решим това което ме притеснява..

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Честито! Бели са ти кахърите

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #11

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Честито! Бели са ти кахърите
    Наистина се оказаха бели кахърите ми. Оказа се, че има много въздух в два от радиаторите. Техниците го изгониха с леки поклащания (нагоре-надолу) и сега котела работи просто перфектно.Т почти не се променя, а самият котел не се изключва докато не достигне зададената Т. Т се поддържа в различните стаи от 19 до 23Г. Т на водата е 47-49С, когато е близко до зададената. Това малко ме двоуми дали да не я вдигна, но сутринта понеже трябваше да наваксва 3 градуса достигна 63С. Все пак има ли смисъл да я покача малко? В момента терморегулатора на котлето е оставено на 4....забравих да кажа, че намалихме макс. Р на 15кв. За сега е топло навън и не знам как ще се държи при -15С, но ще му дойде времето...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Koe да вдигнеш - температурата на водата в отоплителната система ли? Това не е твоя грижа - потенциометъра на котела го даваш на последното деление преди да щракне - почти на макс - регулаторът FR100 си знае работата. И аз днес отивам да настройвам едно такова котле с такъв регулатор

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #13

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Koe да вдигнеш - температурата на водата в отоплителната система ли? Това не е твоя грижа - потенциометъра на котела го даваш на последното деление преди да щракне - почти на макс - регулаторът FR100 си знае работата. И аз днес отивам да настройвам едно такова котле с такъв регулатор
    Не се бъзикаш???!!!Ами като падне до -20С, тогава трябва да премина през щракането ли?Освен това няма ли да скочи разхода? От вчера 18:00 до тази сутрин 08:00 имам точно 2.5м3 газ, като до 22:00 поддържах 19-23С, а от 22:00-06:30 17С-20С.После от 06:30-08:00 20С...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    С кое да се бъзикам бе човек? Това е модулиращ стаен термостат с големи възмоности, който сам си пеценява с каква мощност и сътветно температура да работи, за да поддържа зададената стайна температура без да гаси котела (по възмоност).Ти сам ще се убедиш като захладнее времето как постепенно ще се вдига температурата в системата, ама до 80* няма да стигне. Все пак това зависи от много неща - топлозагубите на помещението, инсталираната радиаторна мощност, режима на ползване и т.н. Прочети повечко ръководството на регулатора, задай си желани температури, часови пояси и ще се убедиш, че никаква намеса от твоя страна не е необходима. Първо ще му се кефиш колко умна машинака е, после ще забравиш изобщо за него през целия отоплителен сезон

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #15

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    С кое да се бъзикам бе човек? Това е модулиращ стаен термостат с големи възмоности, който сам си пеценява с каква мощност и сътветно температура да работи, за да поддържа зададената стайна температура без да гаси котела (по възмоност).Ти сам ще се убедиш като захладнее времето как постепенно ще се вдига температурата в системата, ама до 80* няма да стигне. Все пак това зависи от много неща - топлозагубите на помещението, инсталираната радиаторна мощност, режима на ползване и т.н. Прочети повечко ръководството на регулатора, задай си желани температури, часови пояси и ще се убедиш, че никаква намеса от твоя страна не е необходима. Първо ще му се кефиш колко умна машинака е, после ще забравиш изобщо за него през целия отоплителен сезон
    Ами аз вече му се кефя!!!Направил съм си часови пояси и си ги спазва стриктно..довечера ще му вдигна и градусите.Ще пиша за разликата..забравих да кажа, че снощи радиаторите бяха еднакво затоплени, но не много топли.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323882046[/time]_________________________________________________

    Вдигнах Т на 6, точно преди да щракне..Т на водата в системата се вдигна до 75 и така работи вече 30-35 минути. Т в стаята с терморегулатора е с 2 по-малко от зададената..радиаторите са мноого топли...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 19:03
  5. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе