Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree19Одобрявам

Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1

    Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Здравейте ,закупихме един апартамент който ще се дава под наем.На първия етаж е ,като под него има общ подземен паркинг.На тавана на паркинга под апартамента няма изолация.Вътре в апартамента също няма на пода,само ламинат+подложка е .Засега отвътре няма да има как да се направи изолация.До покрива на гаража имам достъп и мога да сложа 8-10 см стиропор.Въпроса ми е ,ще има ли ефект от цялата работа при положение ,че по плочата покрай моя апартамент на околните апартаменти и трегери изолация няма да има.Няма ли да става термомост и ефекта да е минимален или би трябвало да се усети положителния резултат.Другото ми питане е ,ако се реша да го правя ,ще стане ли само да наредя плътно листите и да ги прихвана само с дюбели,без да ги лепя и да ги мажа отгоре с теракол.Благодаря за съветите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Ефектът ще е минимален. Причините сам си ги описал.
    Моето мнение е, че изолацията трябва да се прави отвън, а не вътре в помещенията. Но има различни виждания по въпроса...
    Говори със съседите по етаж да направите поне частична изолация. Гледай да си в средата м/у два изолирани откъм паркинга апартамента.
    Не съм сигурен дали не трябва да ползваш XPS (fibran) поне 2.5см в конкретния случай. Най-добре да сложиш лепило на гребен към тавана и трегерите (ако има такива) в твоя "участък" на гаража, дюбели и шпакловка поне. Ако не искаш да полагаш финишна боя или някакво крайно покритие.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Фибран или каменна вата на пода в апартамента. В гаража е безсмислено каквито и да са интервенции, ако ще е частично.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #4

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    По принцип има един друг комшия ,който си е изолирал неговия под само откъм гаража със 10 см стиропор ,само с дюбели хванат и казва че разликата е голяма,и сега било много по добре ,но не знам дали реално е така.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Има само един начин да разбереш - като го направиш и ти...
    Пробвай, ако мислиш така и после сподели тук за резултата.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    съседът на първия етаж изолира (с фибран) таваните на всички мази под себе си и каза, че се усетила осезаема разлика още първата зима

    като втори етап след това сложи 10 или 12 см стиропор на стените на стълбището откъм апартамента си, както и отвън на стените на блока

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #7

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Без да се вземам за специалист - смятам, че най-добрия вариант е вътрешна изолация на пода

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    В случая и вътре и от долу е най-доброто решение за мен, по Мечо Пух, дето се вика.
    Lazar и tony34al харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Без да се вземам за специалист - смятам, че най-добрия вариант е вътрешна изолация на пода
    По скоро е най лошия, ако има дори и минимална възможност за друго.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Гледам, че е за наематели, иначе бих предложил и цялостна замяна на подовото покритие.По-топло от дРЪвото нема.Изобщо жилище над гаражни помещения от този тип си е приключение за мен.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Над гаражи, мазета. магазини, незаселени апартаменти наоколо и т.н. е голям студ. Единствено, ако си непосредствено над абонатната станция на централно парно си на далавера.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #12

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    По принцип в някакъв момент,ще се изрине ламината и ще се сложи някаква изолация на пода отвътре,но ще е по нататък във времето.Иначе в момента не е толкова зле положението,понеже входната врата на гаража е далече от пода на апартамента и не става много течение долу.А и като цяло не е много студено,щом с някакъв умрял Дайкин 12 ,сложен в дневната да духа към предверието и спалнята се стопля.То не че е голям де.Но така или иначе ще видя как мога да направя добра изолация и в гаража където имам достъп.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #13

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Климатикът топли, но подът остава студен. Без чехли с дебела подметка ти замръзват краката.
    Личен опит на 1 и втори жилищен етаж, под и над апартамента не се отопляваше.
    Да му мислят наемателите...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #14

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    При всички случаи максимално дебел ЕПС( в смисъл колкото можеш да си позволиш, поне 10см ) на тавана на гаражите ще е от полза. Най-добре е ако и съседите ти по етаж направят същото на съседните, под твоя апартамент гаражи. Дюбели, мрежа, замазка, за да не стане - хубава работа, ама циганска. А по-нататък като сменяш подовите покрития, сложи и там топлоизолация. То тогава подово с термопомпа или с газово котле ще е супер. Хем ще вложиш пачките от наемите )
    Този пост е редактиран от goshe; 06-02-20 в 20:47.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #15

    Отговор: Изолация на под на апартамент на първи етаж над гаражи ,от страната на гаражите

    Пода е студен ,но не колкото очаквах.То и аз съм на втори етаж,и под мен има живущи ,но си ходя винаги с чехли ,понеже ми е студено на краката.Иначе точно си мислех за идетя на Goshe,след 10 тин агодини,ако идем да живеем там ,да се изрине замазката да се сложи изолация и да се сложи водно подово с термопомпа.Като се има предвид че площа на двете стаи+предверието е около 33 кв ,няма да е много голямо вложение а комфорта ще е отличен.А за момента ще е килим+чехли.Иначе собствениците край мене няма да направят нищо,но мисля да сложа по един лист в повече от всяка страна.Но има и трегери които минават,ще направя някоя снимка на покрива на гаража,да дадете идеи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 01-04-17, 20:48
  2. XPS за вътрешна изолация на таван на последен етаж?
    От dddilian във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 27-01-17, 20:38
  3. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43
  4. СТРАНАТА НА ГЛУПЦИТЕ
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-08, 10:41
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-02-06, 11:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе