Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Lazar
  • 1 Post By Lazar

избор на пелетна камина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    4
    #1

    избор на пелетна камина

    Здравейте,в процес съм на придобиване на селска къща,която ще се ползва за вила.В момента има изградено парно ,което е на камина с водна риза,но на дърва.Бих искал да сложа пелетна такава..около 18-24 KW. Какъв модел бихте ми препоръчали,защото има няколко български,турски,македонски,словенски..Италианските се доста скъпи и не ми се дават двойно повече пари при сходни параметри и качество,може би. Кубатурата е около 200..Няма изолзация,но не е студена.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: избор на пелетна камина

    А кой ти подшушна за 24кВт камина?

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: избор на пелетна камина

    Здравейте..Ами доколкото четох за квадратурата на тази къща( и относителната и кубатура) е нужно или 18 или 24квт. Не твърдя,че съм прав. Гледах спесификациите на камините,които ме заинтересуваха.Заради това написах тази.Но вероятно и 18 квт ще е достатъчна.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: избор на пелетна камина

    10кВт, щото няма по-малка!

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: избор на пелетна камина

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    10кВт, щото няма по-малка!
    Според това,което съм чел се смята по около 200 вата на квадрат. Тази къща е приблизително 100 кв.Плюс-минус. Заради това предположих ,че около 20 квт ще са достатъчни.Както и да е,спрях се на Golden fire onyx hydro..А когато дойде представителят ще обсъдим и киловатите... Но си мися,че ще се спра на 24ката..Разходът не е значимо по-висок,разликата в цената е 150 лв..Благодаря Ви за отговора.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: избор на пелетна камина

    То сега човек може да чете всякаква литература - и хуморески, и фентъзи, но бих препоръчах за случая да се потърсят по-сериозни материали. Освен това ми стана интересно как така 100м2 са 200м3. Но както и да е - парите са си ваши.
    ААТ одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #7

    Отговор: избор на пелетна камина

    Цитат Първоначално публикувано от docbiser Виж публикацията
    Според това,което съм чел се смята по около 200 вата на квадрат....


  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: избор на пелетна камина

    Отоварям: За кубатурата-около 85 кв чисти,стара селска реновирана къща.Тавани-около 2,20.Смятайте. Мощност на отопление-от човек,занимаващ се специализирано с това.А и в сериозни литератури го пише. Но не прочетох нищо конструктивно или градивно както от Вас,така и от прединия коментирал.,Това си е просто заяждане.Ако знаех-нямаше да Ви питам изобщо.Така или иначе взех рещение за марка и киловати.Но съм разочарован от участниците.А администраторите да си върат работата и да отсяват подобни недоразумения,които само влошават нивото на сетком. Всъщност така или иначе той става все по-безполезен и се отписвам.Благодаря Ви за "достойното " поведение.Искрено се надявам да отидете на лекар и да получите подобна помощ и услуга.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: избор на пелетна камина

    Цитат Първоначално публикувано от docbiser Виж публикацията
    Искрено се надявам да отидете на лекар и да получите подобна помощ и услуга.
    Много злоба бе Докторе, така ли работите и в кабинета? Аз също искрено се надявам Докторе да получавам адекватна лекарска услуга, но не винаги се получава, съдя по мои близки. Като се има предвид, че за лекарската услуга си плащаме по един или друг начин, а тук съветите ги даваме безплатно и пак ни се сърдят. Още в първия пост съм ти отговорил, че изчисленията са ти грешни, а във втория съм ти дал верния отговор. Това, че ти си си наумил нещо друго и държиш на него е друга бира, както казах - парите са си твои. Аз 10кВт пелетна камина слагам на 120м2 при височина 2,60м и работи и топли перфектно, пък ти на 85м2 с височ. 2,20 ще слагаш 24кВт. Пелетни камини съм монтирал и поддържам трицифрено число, пък ти си чел някаква сериозна литература, дето не я споменаваш и се сърдиш, че сме на различни мнения. Спомни си за мен моля те като почне отоплителния сезон и дай отзиви в тая тема.
    vini7 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #10

    Отговор: избор на пелетна камина

    Лазаре, я го "светни" ако една 10кW пелетна камина работи на номинал 24/7 колко пелети ще са му нужни за месец. Пък после нека купува каквото иска.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: избор на пелетна камина

    Ами той е образован човек, може да си сметне - 1кг пелети дават 5кВтч топлинна енергия, пише го на всеки чувал пелети. За да даде за 1ч 10кВт, трябва да изгори 2кг пелети, даже 2.2кг, като се има предвид КПД=90%. За 24ч това са 50кг, за 30 дни - 1500кг. При средна цена 400лв/тон, това означава 600лв/месец. Това какво означава Докторе? Означава, че и 10 киловатовата камина ще ти е голяма, но по-малка няма - това ти отговорих във втория си пост. И щом 10кВт ти е голяма, какъв ще го дириш с 24кВт? По какво си доктор, Докторе?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: избор на пелетна камина

    Здравейте.
    Обмислям закупуването на пелетни камина. Прилагам схема на апартамента, който мисля да отоплям с нея, като на сметната съм описал вътрешната и външната изолация, която има. Общата квадратура е 64. Камината ще бъде поставена, където се намира пламъчето на схемата в хола. Тръбите към спалнята и кухнята ще ги прекарвам по танава, защото по пода ми е окабеляването. Не знам само в хола къде да сложа радиатор, защото прозореца е доста висок, така де под него разстоянието е около 30-40 сантиметра. Та моля за препоръка за добра пелетна камина ( лесна за поддръжка, експлоатация, настройки ... ).Screenshot 2020-09-15 160926.jpg

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Отговор: избор на пелетна камина

    Същия отговор:
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    10кВт, щото няма по-малка!

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: избор на пелетна камина

    По въпроса за настройките - мой личен опит. Стой далече от камините БУРНИТ с контролер ФУМИС. Всички полезни настройки са заключени от производителя. Ако добавиш нов радиатор, смениш марката на пелетите или се промени тягата в комина при застудяване/затопляне, викаш сервизен техник. Освен, че си плащаш, чакаш посещение 15-20 дена след заявката. Аз изкарах така една година, след това отписах втората година от гаранцията и смених контролера с НАТУРЕЛА. . . . 300 лева .


    Цитат Първоначално публикувано от flaminglycan Виж публикацията
    Здравейте.
    Обмислям закупуването на пелетни камина. Прилагам схема на апартамента, който мисля да отоплям с нея, като на сметната съм описал вътрешната и външната изолация, която има. Общата квадратура е 64. Камината ще бъде поставена, където се намира пламъчето на схемата в хола. Тръбите към спалнята и кухнята ще ги прекарвам по танава, защото по пода ми е окабеляването. Не знам само в хола къде да сложа радиатор, защото прозореца е доста висок, така де под него разстоянието е около 30-40 сантиметра. Та моля за препоръка за добра пелетна камина ( лесна за поддръжка, експлоатация, настройки ... ).Screenshot 2020-09-15 160926.jpg

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Soren; 18-11-20 в 05:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пелетна камина
    От popov във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-17, 19:02
  2. пелетна камина rittum thermo 20
    От chocho1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 05-11-15, 11:18
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-09-15, 23:32
  4. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 17:19
  5. Мнение за пелетна камина ЗОТИ
    От ppt75 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-12, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе