Резултати от 1 до 13 от общо 13

Съвет за термопомпа вода/вода!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #1

    Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Търся помощ в избора на подходяща термопомпа вода-вода и качествен монтажник в област Плевен, сградата е около 300кв на 2 етажа плюс таван, изолация 10см външна,дограма пвц троен стъкло пакет, тавани картон с вата, ще се отоплява с подово, охлаждане водни конвектори.

    - - - - - - - - - -

    Някой с предложение за фирма дори от друг град, ясно е че Плевен е трагедия.

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #2

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Ако трябва да се ориентирам към въздух/вода към каква марка да избера, предлагат ми GREE, Viesman, Toshiba, някоя да сподели лични впечатления ако ползва коя е по безпроблемна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Вода-вода са малко фирмите въобще в България, които според мен имат капацитет да предлагат и монтират каквото трябва, какво остава за при нас в Плевен. И въздух-вода също не е толкова разпространено. Имаше няколко теми из форума. Не са много ползувателите все още. Зависи и от бюджета. При по-висок - може да се избира от "марковите", от фирмите с традиции за климатична техника. При по-нисък - от новите "китайски" марки. Остава и варианта с модели от фирми традиционно свързани с производство на газови котли, които тепърва навлизат и в този сегмент. Има и вариант със самоделки.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Намери фирма в твоя регион, която ще ти я инсталира и с нея разгледайте различни варианти измежду асортимента, с който тя работи

  6. npm
    npm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Русе
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    За Геотерм съм чувал много хубави неща. Отделно са ми помагали и със акъл.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev Виж публикацията
    Търся помощ в избора на подходяща термопомпа вода-вода и качествен монтажник в област Плевен, сградата е около 300кв на 2 етажа плюс таван, изолация 10см външна,дограма пвц троен стъкло пакет, тавани картон с вата, ще се отоплява с подово, охлаждане водни конвектори.

    - - - - - - - - - -

    Някой с предложение за фирма дори от друг град, ясно е че Плевен е трагедия.
    Ще правиш сондажи ли? Или със серпентина заровена в двора - ако това ти е идеята, по скоро е добре да се откажеш. Или вода- вода със сондаж или въздух- вода.

  8.  
     
  9. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #7

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Нещата леко по леко се избистрят, термопомпата ще бъде въздух /вода тук в нашия район това се предлага. Нужна като мощност е 16кw.
    От фирмата която ще я монтират искат да има монтирани колектори за подовото, конвектори те за охлаждане на отделни кръгове.
    Въпросът е какви тръби да ползвам за отвеждане на конденза от конвекторите .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Коя фирма е избрана и какъв е точния модел на ТП. Питам за собствена информация, като потенциален потребител.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev Виж публикацията
    Въпросът е какви тръби да ползвам за отвеждане на конденза от конвекторите .
    Е, ти намери какъв въпрос да зададеш. Обикновено се ползват ф20 ПВЦ. Аз също съм на мнение, че е най-добре въздух-вода. През последните зими в повечето случаи среднодневните температури на въздуха са по-високи от температурата на сондажната вода. Като добавим разхода на ток на сондажната помпа, разходите за сондажи, по-скъпо-оборудване, много повече грижи (запушване и чистене на филтри, настройки на дебити...), то не виждам кога ще се избие това допълнително вложение. Да не говорим за много по-малкото предлагане (заради слабо търсене) и по-малкия опит. Да не говорим, че цялата работа е на границата на закона и не се знае кога тази граница ще се премести.
    Иначе за предния сезон и аз имах такова задание и ми се наложи да проуча пазара в момента. Мисля, че избрахме много добър вариант като цена-качество, но доставките от Италия закъсняха, това не е техника, която да я има на склад и се изтърва отоплителния сезон, после хвана пандемията и монтажа го осъществихме за охладителния сезон. Засега се справя машинката с лек недостиг, но това е другият недостатък - ограничен си от дебита на сондажната помпа. Ще видим как ще е зимата. Особеното е, че трябва да се подпомага котел, чиято мощност също е недостатъчна. Двата източника ги събираме в буфер, но ще видим колко ще е ефективно събирането на мощностите на два източника с различни температури.

  12. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #10

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Предложение за тръба за подовото отопление, предлагат ми като марка Емети, Рехау и Санха, като само Рехау е по скъп с около 30ст на метър другите две са на една цена.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Първо само Рехау от трите изброени е Pex, другите са Pert. Това са съвсем различни материали, с различно стареене и т.н. Пекса е на светлинни години.
    Второ само фитингите на Рехау имат 100% гаранция срещу протичане. Имах случай след нас плочкаджиите да направят 10 дупки на тръбата в банята и клиента се беше поболял, че всички трябва да се кърти. Минахме, муфирахме тръбата и пак си получи 10 годишната писмена гаранция, която само Рехау дава. Та - ти си решаваш

  14.  
     
  15. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #12

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Така стана ми ясно за тръбата хубаво е да Pex с кислородна защита намерих такава на Oventrop какво ви е мнението за нея ако сте я виждали или полагали?

  16. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #13

    Отговор: Съвет за термопомпа вода/вода!?

    Има ли програма с която разчертая кръговете за подовото, всъщност най добре е аз да и задам параметри на площта и къде ще се намира колектора и тя да ми изчисли оптималният вариант за полагане на тръбите.
    Благодаря ако някой помогне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  3. Термопомпа въздух - вода или климатици
    От IvanovSf във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 25-12-18, 13:09
  4. Въпрос за термопомпа въздух-вода
    От Stern във форум Други начини за отопление
    Отговори: 18
    Последно: 17-12-17, 20:59
  5. Закупуване на термопомпа въздух вода
    От boqnkov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 4
    Последно: 04-08-16, 00:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе