Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с радиатори и газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #1

    Проблем с радиатори и газов котел

    Здравейте, имам монтиран газов котел Ariston Clas One 24, вързан към 3 радиатора и лира в банята. Монтиран е миналата зима и останах много доволен от разход, отопление и шум, радиаторите работеха отлично. В края на отоплителния сезон го сложих на летен режим (само топла вода), като преди около 2 седмици го сложих пак на режим на отопление. Радиаторите са с нормални кранове, нямат термо глави, като не съм ги затварял през лятото. След пускането тази година, се оказа, че радиаторите в двете спални не се загряват както трябва, или са доста по-хладни в сравнение с хола, или са топли само в горния край, а долу са хладни. За сравнение, радиаторът в хола и лирата в банята, която е най-отдалечена от котела, са доста топли, дори при температура на водата около 40-45 градуса, нямам стаен термостат все още. Пробвах да обезвъздуша радиаторите няколко пъти, почти нямаше въздух в тях. Свързани са от долната страна, а вторият кран (с две шестограмни гайки) е напълно отворен от голямата гайка, а малката е в еднакво положение на всички радиатори. Котелът държи нормално налягане - около 1.7 бара и почти не се включва, предполагам температурата на водата е достигната. При повишаване на температурата на водата, котелът се пали, достига я, но двата проблемни радиатора си остават така хладни, а другият радиатор и лира са все по-горещи. В момента изчаквам от фирмата, която ги монтира, да дойдат да ги погледнат и да монтират стаен термостат, като междувременно се надявам да намеря някакво решение на проблема. Пробвах да спра лирата и добре работещия радиатор, за да се насочи мощността към нетоплещите радиатори, но без успех, отново си стояха хладни. Миналата зима нямаше такъв проблем, като за момента единствено мисля, че може да има нещо като боклук, което да е заседнало в тръбите (незнайно как, след като не са пипани нито те, нито е правено нещо по радиаторите), с БГВ нямам никакъв проблем. Ще се радвам, ако някой сподели мнение или съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2

    Отговор: Проблем с радиатори и газов котел

    Пробвай пак да обезвъздушиш радиаторите, като леко го надигаш от към обезвъздушителя. Филтъра чист ли е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Проблем с радиатори и газов котел

    Пропуснах да напиша, да надигнах така, никакъв въздух не излиза от радиаторите, само вода. Единствено въздух излезна от лирата. За кой филтър става въпрос?

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4

    Отговор: Проблем с радиатори и газов котел

    За купето за автомобила.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Проблем с радиатори и газов котел

    Филтърът на котела не съм го чистил, трябва да отворя котела, но не съм сигурен дали гаранцията ще важи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпроси за газов котел, радиатори и тръби
    От good man във форум Други начини за отопление
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-21, 18:15
  2. Отговори: 1
    Последно: 02-10-19, 22:04
  3. Проблем с газов котел
    От Калоян Николов във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-16, 21:46
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  5. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе