Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Icata69

Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Здравейте,

    Не си бях вкъщи няколко дена и бях пуснал котела RinNova Biasi на зимен режим, като бях настроил термостатът да се включи вчера с идеята като се върна да е топло.

    Връщам се и гледам 14 градуса и котелът е в режим E04 (ниско налягане). За съжаление доста често ми се случва това (няколко пъти в месеца, а уж трябва налягането да е между 1 и 1.5 бара, но редовно пада до почти 0) и си знам, че трябва просто да отворя крана и да допълня системата с вода. Еми този път не стана, тъй като не отчита никакво налягане. Явно е замръзнал, тъй като е отвън на терасата (пази го само една пластмасова конструкция, вата няма) и като пусна чешмата на топло не идва никаква вода.

    Пуснах печка да духа към тръбите от вътрешната страна (където е ревизията), отидох да духам със сешоара тръбите, които идват от стената и влизат към котела, но така почна да премигва самият котел и се изключи напълно. Сега дори не иска да се включи. Рестартирах го от бушона, но пак нищо.

    Имате ли идеи какво мога да направя?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Това което е трябвало да направищ, е трябвало преди да отсъстваш от дома си. Сега търси сервизни техници, спри си студената вода към котела и се запаси с търпение и финанси. Успех
    Lazar и espace харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Това което е трябвало да направищ, е трябвало преди да отсъстваш от дома си. Сега търси сервизни техници, спри си студената вода към котела и се запаси с търпение и финанси. Успех
    Така и стана, общо ми струва 650 лева с подмяната на няколко части. Напълниха инсталацията до 1.2 с неработещо отопление и 1.8 с работещо и 4-5 дена беше добре, проверявах налягането всеки ден.

    Днес сутринта се събуждам и гледам пак грешка е04. Няма как да е паднало налягането с цял бар (около 10тина чаши вода), при положение, че вчера беше добре. Утре ще дойдат да сложат течност за запушване, но наистина не мисля, че е от теч.

    Какво друго може да е? Разширителен съд например?

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #4

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Ако имаш лесен достъп до разширителния съд, отвиваш капачката на винтила и натискаш иглата - ако излезе вода, той Е, ако ли не....Това с течноста за запушване нещо не ме кефи - какво още ще запуши?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Ако имаш лесен достъп до разширителния съд, отвиваш капачката на винтила и натискаш иглата - ако излезе вода, той Е, ако ли не....Това с течноста за запушване нещо не ме кефи - какво още ще запуши?
    Понеже не разбирам от котли, как точно изглежда отоплителният съд? Вътре в котела ли се намира?

  7. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #6

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Да, вътре в котела. Както и сам написа, не разбираш от котли, не започвай да се учиш на твоя

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Проблем с котела - замръзване и ниско налягане

    Добре, утре като дойдат ще видим какво ще стане. Те си настояват за течове, но това го има половин година вече, а никъде не забелязвам такива. Да, може някъде да капе леко, но за 12тина часа 1-2 литра да изтекат, при положение, че 5 дни не е имало загуби, ми е много съмнително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ниско налягане на водата от ВиК мрежата
    От pepitoff във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 53
    Последно: 01-01-23, 22:45
  2. Ниско налягане
    От Viki123 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 13
    Последно: 11-09-20, 14:11
  3. Два газови котела и стаен регулатор
    От ccankov73 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-18, 15:15
  4. Ниско налягане на водата
    От Десислава Великова във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-15, 21:19
  5. Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(
    От mildol във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-11, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе