Резултати от 1 до 5 от общо 5

Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    15
    #1

    Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

    Климатика ,работи на фреон 22 с компресор Дайкин /китайски/,но в режим отопление работи на 12бара около 35 градуса,а компресора прегрява от висока температура има датчик ,който го изключва на 130-135 градуса целзий.
    Заредих го с електронна везна -4050грама фреон,смених капилярката и филтрите с цедки/2бр./,четири-пътен вентил,отделителя на течност,добавих му 150-200гр фреоново масло,смених вътрешна и външна платка,продухах с азот вътрешното тяло на 17-18 бара и др. и НИЩО.
    В режим охлаждане работи коректно и преди и сега .Благодаря предварително .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #2

    Re:Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

    На охлаждане колко бара вдига? След всичко което си сменил, остана само и компресора да смениш и работата може би ще се оправи. Какъв е модела на климатика, инверторен или конвенционален? Просто тествай компресора и виж до какво налягане може да стигне.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    15
    #3

    Re:Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

    Компресора е конвенционален.С изключен/принудително/ вътрешен вентилатор в режим отопление бързо вдига 20 и повече бара и щом включа куплунга на вентилатора спада на 12 бара.Например ,когато реша да събера фреона във външното тяло става много бързо в рамките на 10-15 секунди,което ме кара да мисля,че работи все още ,а и в режим охлаждане няма проблем работи си нормално около 3-4бара и компресора не прегравя.Всички колеги са на мнение,че има запушване някъде въпроса е къде?Сега съм решил да разкача външния топлообменик за тест ,не съм сменял и бобината на четирипътния вентил.Трите фази на компресора са около 9 ампера.По табела ги дават 11 максимум 17ампера.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #4

    Re:Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

    Няма нужда да сменяш бобината, явно работи след като обръща режимите. Писал си че си сменил капилярка, тя само една ли беше? При някой климатици има 2 капилярки последователно, като успоредно на едната има т. нар чек вентил, може и да бъркам понятието. И по тоя начин в режим на отопление има 2 работещи последователно капилярки. Поне такъв спомен имам от схемите които съм разглеждал. Ако при теб е такъв случая и капилярката която действа само в режим отопление е запушена ще имаш точно тоя ефект. При охлаждане всичко е наред, работи идеално, но при отопление се получава като запушена система, а ти не можеш да измериш смукателното налягане в тоя случай и да видиш дали отиваш на вакуум. Ако няма пресосотат ниско налягане то не му остава нищо друго на компресора освен да бръмчи, да натъпче фреона във вътрешното тяло и после да работи така докато прегрее. Провери дали извътре на машината няма някъде сервизен изход за мерене на смукателно налягане в двата режима - вентилче на смукателната тръба между четирипътника и компресора.

    Успех и пиши какво си направил.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #5

    Re:Имам проблем с канална Мидеа 48 с ниско-напорен вентилатор :(

    За MTA-48HR ли става въпрос ? Модела има доста защити - пресостати ниско и високо налягане и въпросният 135гр прекъсвач. При запушване първо щяха да изключат пресостатите а не темп. прекъсвач. Има всички симптоми на 4-пътен който не може да превключи докрай. Скоро имах подобен проблем - на отопление 7bar , на охлаждане 4bar а компресора прегрява. Смених 4-пътния и всичко заспа. А този е сменен ....... Остава бобината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с елерон-а на Мидеа CS-18HHAA
    От goroton във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 21-10-13, 14:49
  2. Проблем с климатик Мидеа
    От stancho2112 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-13, 21:25
  3. Проблем с климатик - Мидеа.
    От bored във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 02-04-13, 19:38
  4. Имам проблем с Мидеа МSR 3 18 HR QB4
    От Soulsick във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 17-07-12, 23:12
  5. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе