Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree24Одобрявам

Избор на духалка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #1

    Избор на духалка

    Здравейте,искам да попитам за вашето мнение каква духалка бихте препоръчали за спалня до 200 лева която да стопля максимално бързо? Много съм неук за тия духалки и другите им производни,миналата година ползвах това - EWT Clima 341 S погледнах отдоло пише 2000W,но е пълна скръб.Сутринта зимата докато изляза от удома няма стопляне на стаята.Ориентирал съм се към това - Вентилаторна печка Cecotec Ready Warm 10100 2200W пък и като по нова технология сигурно ще е по добре,също четох добри отзиви и за това Подов конвектор TESY CN 202 ZF той пък е 2000W ама има някакъв "турбо" режим. Та като цяло кое според вас е по добре? Гледах и конвектори но бях прочел едно мнение че ако няма вентилатор да забравя за бързо стопляне.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #2

    Отговор: Избор на духалка

    Доста духалки са ми минали през ръцете и съм останал най-доволен от Rowenta Сега имат и нови модели, които ги водят ултратихи
    andreygg одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Отговор: Избор на духалка

    За по 270 лв взех 5 климатика от хотел на Златни
    espace, Gena_bs и Kasap харесват това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Избор на духалка

    Делонги.
    Имат доста голямо сходство с Ровента.

    Това Делонги е на 2 степени и с регулатор:

    https://www.pazaruvaj.com/ventilator...-02-p34365556/
    Хвърля огън и духа силно.Недостатък шумна е и е доста пари.
    Имам колега с реплика на Делонги, но Нео(https://emagbg.page.link/qurfHyPLQASGKTcV6) - купи я на промоция за 16 лв преди 6 години от Техномаркета.След 2 години денонощна употреба за отопление на хол 25 квадрата си замина лагерчето на вентилатора.

    Аз имам същото Нео и го хвърлям в багажника на колата зимата когато ходя на хотел/почивка "за всеки случай", че българските хотелиери много не си падат по харченето на пари за отопление дори в 4 и 5 звездни хотели.Досега само 1-2 пъти съм я ползвал - както казах хвърля огън и духа точно над пода.

    Имам и още 2 духалки, като едната е Делонги и имитира доста успешно тонколонка - тя не се чува че работи, с термостат е и се регулира плавно термостата, ето я:https://www.orionairsales.co.uk/delo...333-3331-p.asp Преди 10-12 години я купих за 106 лева.За спалня мога да препоръчам само нея - топли и не се чува.
    Останалите духалки като тръгват могат да те събудят...

    Всички изсушават въздуха.

    По мое мнение си купи духалка с нагревател "като спици"/тел - те са по безшумни .

    Керамичните духалки и са по - шумни и не са керамични .

    Успех.
    StarScream одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Избор на духалка

    Благодаря за мненията.Отказахте ме от моите работи към които се бях насочил.Шума не е толкова голям проблем за мен,предпочитам на първо място да върши работа.Сега относно Rowenta този модел ми хвана окото ROWENTA SO2330F0 2400.0 W А иначе по съм навит да взема нещо което хората са го ползвали и са останали наистина доволни,това за делонгито че хвърля огън наистина ме грабна.Първият модел дето си го посочил е изчерпан. Иначе като цяло бих взел неото,изглежда ми и на най приемлива цена и върши работа.А иначе със спици/тел да не е нещо такова - Tesy HL 830 V PTC ако е това,бях прочел мнение че духа директно на пода вместо над него.Засега най-много клоня към неото да взема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #6

    Отговор: Избор на духалка

    Цитат Първоначално публикувано от StarScream Виж публикацията
    относно Rowenta този модел ми хвана окото ROWENTA SO2330F0 2400.0 W
    Аз пък имам лош опит с подобни модели Ровента - разбира се правени в Китай, само им сменят цвета и модела, но вътре сигурно с еднакво устройство - моята е от преди 10 г, уж че става и за Баня. Проблемът й, според мен беше, че включваше и изключваше много неравномерно - например духа 15 мин топло, после спира за повече от 30 мин и не ще да се включи(а за половин час на теб ти става адски студено), после незнайно кога решава да се включи и работи без да спира повече от 45 мин и така на хората в стаята ту им става приятно топло, ту замръзват. Аз я отварях да огледам биметалните пластини как точно включват и изкл., но нищо не можах да настроя. Освен биметалните пластини за вкл и изкл има като защита и термопредпазител - лесно прегаря като усети по-висока температура и печката спира да работи. Термопредпазителят като изгори и трябва да се сменя - той е някъде малко над 100 градуса. Точно такъв проблем имаха следващите 2 подобни Ровенти(на сестра ми), които се опитах да поправям - изгорели термопредпазители. При едната печка кръглият кожух от пластмаса, в който вътре се върти перката от топлината или от некачествената пластмаса от цилиндрична форма беше станал на елипса, перката опира и спира да се върти, реотаните прегряват без охлаждане от перката и термопредпазителят изгаря. За това не съм доволен от тези Ровенти, а им слагат висока цена.
    StarScream одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #7

    Отговор: Избор на духалка

    Доволен съм от тези подови конвектори: http://www.eldominvest.com/media/cac...00-bl_mini.png според мен е по-добре от духалка

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Избор на духалка

    Купи си свестен конвектор с електронен термостат и не се занимавай с глупости!
    От разликата в изразходваната електроенергия ще се изплати разликата в цената.
    Освен това няма въртящи се части, течение, шум, а има модели с програмируеми седмични термостати.
    jhoro одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Избор на духалка

    Мислил съм си за конвектор,но като цяло на мен ми трябва нещо за бързо стопляне,а конвектора е доста бавен,плюс това не взимам духалката с цел основен източник на отопление.Пуснах поръчка в техномаркета за неото,то ми се струва най-приемливия вариант от всичко което изчетох.Просто и новите модели на делонги гледах едно като колона DeLonghi HVS 3031 но и там четох мнения че не било като старите.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #10

    Отговор: Избор на духалка

    Цитат Първоначално публикувано от StarScream Виж публикацията
    Мислил съм си за конвектор,но като цяло на мен ми трябва нещо за бързо стопляне,а конвектора е доста бавен,плюс това не взимам духалката с цел основен източник на отопление.Пуснах поръчка в техномаркета за неото,то ми се струва най-приемливия вариант от всичко което изчетох.Просто и новите модели на делонги гледах едно като колона DeLonghi HVS 3031 но и там четох мнения че не било като старите.
    Изобщо не знаеш как работи конвектор - явно!
    Преди две години си купих един - беше намален от 39 на 32 лева. Точно за тази цел - допълнително отопление - работи перфектно!
    За 200 лева - мога да купя поне 5!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #11

    Отговор: Избор на духалка

    Цитат Първоначално публикувано от StarScream Виж публикацията
    Мислил съм си за конвектор,но като цяло на мен ми трябва нещо за бързо стопляне,а конвектора е доста бавен,плюс това не взимам духалката с цел основен източник на отопление.
    Конвекторът, който съм цитирал, е с вентилатор и стопля много бързо, а освен всичко това, е и български.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #12

    Отговор: Избор на духалка

    Конвектор с вентилатор и ел. терморегулатор.
    Кеф ти бързо с вента, кеф ти безшумно.
    На Силвъркрест обаче имаше модел с ел. терморегулатор, коментиран във форума, който имаше убийствен хистерезис от 4гр.
    Два преправях такива на съфорумец, да го намалим тоя хистерезис.
    Ако ще е инцидентно отопление хоризонтална духалка за 25лв и си ти.
    Духат добре в краката. Вртикалните пилеят някак потока и топлят нагоре по-скоро.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #13

    Отговор: Избор на духалка

    Вертикалните са все едно вентилатор - само бръмчат и харчат ток. Въздухът преминава прекалено бързо през мижавите нагреватели и за да работят нормално, трябва мощност минимум 2400W. Пиша за квадратура около 15-16 и нагоре. За по-малки обеми предполагам не се усеща така драстично разликата.
    Имам едно хоризонтално DeLonghi от 20 години (56лв. тогава) и вертикално Tesy (20лв. от преди 8 години за сушене на боята при ремонта). Е няма такъв боклук като второто!
    Въпреки всичко духалките за основно или допълнително отопление харчат прекалено много ток.
    Много грешиш относно бързото загряване на въздуха в стаята от подова духалка.
    Компромисен вариант са стенните керамични отоплители. Но и там хистерезисът е 3-4 градуса. Лекува се с извеждане на датчика отвън или повишаване на зададената температура с 1 градус, примерно. Но всичко зависи от термозагубите на помещението.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #14

    Отговор: Избор на духалка

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Въпреки всичко духалките за основно или допълнително отопление харчат прекалено много ток.
    Това е такава глупост, че ... нямам думи!

    За “Закон за запазване на енергията“ - чувал ли си?
    Как ще „харчат ток“ - за какво?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Избор на духалка

    Така де, запазва се, само от джоба отива в джоба на енергото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тиха и надеждна духалка
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 13
    Последно: 18-01-16, 09:44
  2. Духалка Rowenta
    От freefan във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 22-12-13, 08:58
  3. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  4. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  5. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе