Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Lazar

Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #1

    Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Здравейте,

    Имам странен проблем (а може би просто не разбирам) с газовия котел. Цяла зима всичко си беше ОК или поне не сме усетили проблем. След топлите седмици обаче като сви студ преди няколко дни и не може да вдигне температурата в апартамента. Наясно съм, че подовото е инертна система и се затопля по-бавно, но не разбирам защо като достигне до зададената температура на водата не я поддържа докато се стоплят стаите и изключат термостатите, а се изключва и пада температурата на подаваната вода.

    Бойлера е BOSCH Condens 2500W WBC 14

    Задал съм температура 50 градуса, тъй като има път от бойлера до началото на тръбите за подовото около 10-на метра и смятам, че ще падне до около 45 градуса. Известно време работи и подава 50 градуса, след което изключва и температурата започва да пада. Тръбата, която подава водата към подовото става хладка и естествено подовото не може да загрее.

    Имам управление EasyControl, който стои в хола и тъй като му е зададена температура 30 градуса, а отчита 22 градуса според мен би трябвало да загрява или докато стигне тази температура или докато не се изключат всички стайни термостати, но не го прави. Като намаля от управлението зададената температура например на 20, т.е. под стайната и след това я увелича пак на 30, бойлерът тръгва, работи известно време, но после пак спира...

    Термостатите работят, защото виждам как задвижките се отварят когато температурата в стаята е под зададената, но като към тръбите не се подава гореща, а хладка вода няма как да се стоплят.

    Благодаря предварително за съветите :-)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Изключи му термостата и го остави да работи по темп. водата, за да го видиш как ще се държи.
    Само се увери, че задвижките са отворени.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #3

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Не разбрах какво да изключа, управлението ли? И ако да, как точно да го направя, просто да го махна от стената?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Пробвай първо да го рестартираш външното управление и котела(изключи им тока), ако не се оправи, викай техниците.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #5

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Рестартирах, но нищо не се промени... Не разбирам какъв е принципа на работа на котела, но ми се струва че се включва тогава, когато температурата на изходящата вода падне до температурата на входящата. Ако това е така, затоплянето наистина ще става мнооооого бавно, защото по тръбите ще тече ту топла, ту хладка вода. Много странно ми се струва...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Най-вероятно СТ200 работи по външна температура и не си избрал оптимални температурни криви. Смятам, че като ги коригираш, всичко ще се оправи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #7

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    ;
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Най-вероятно СТ200 работи по външна температура и не си избрал оптимални температурни криви. Смятам, че като ги коригираш, всичко ще се оправи
    Там е работата, че не работи по външна температура. В настойките на СТ200 "Weather dependant control" си стои на "Off" и винаги е било така.

    Аз си мислех, че котела е настроен да поддържа зададената температура докато не изключат всички задвижки. Всъщност се включва до достигане на температура и се изключва веднага. Сега по-скоро си мисля, че трябва да има настроена някаква температура, при която да се включва котела или по-скоро някаква "делта" между зададената температура и реалната, при която да се включва. Например ако съм задал 50 и делтата е 10 да се включва като падне на 40 и тази делта да мога да я регулирам... Само че в момента няма зададена такава "делта" и не знам дали изобщо има такава настройка

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Газов котел Bosch и подово отопление - проблем

    Няма как котелът да работи само за 1-2 кръга, тъй като минималната му мощност е 3кВт. Като затворят няколко задвижки, мощността на подово пада под тези киловати, котелната температура се повишава и той изключва. Няма нищо нередно, за което да се притесняваш според мен. Зимата може би задвижките не са затваряли, Дай всички стайни термостати на макс и пробвай
    vanz одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  2. Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1
    От wess във форум Други начини за отопление
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-19, 05:16
  3. Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1
    От lubomir boevski във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-19, 20:43
  4. Бучене при превключване на отопление, газов котел Bosch
    От Kalio във форум Други начини за отопление
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-18, 14:38
  5. Газов котел и водно отопление - проблем!
    От ivodivo във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 23:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе