Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Здравейте, имам следния проблем с въпросния котел: Като се пусне топлата вода не връща обратно да топли радиаторите. На дисплея показва, че е на отопление и някакви градуси около тези, на които е настроена водата на радиаторите чува се да бучи нещо, но не се пали и не топли, а програматора му показва, че трябва да топли. След повторно пускане на топлата вода си прехвърля и започва да топли нормално. Това го прави всеки път като се пусне водата. Същата работа се получава и когато продължително време не се пали, понеже вечер съм го настрои на 19 градуса понякога минават часове без да се
    запали и в повечето случаи пак забива.
    Това е от деня, в който е монтиран. Котела е в гаранция, но моля да ми дадете някакви насоки понеже явно от фирмата, която го монтира нямат представа какъв е проблема, смениха платката на котела преди дни, но проблема остана, даже взе по-често да забива без да се пуска топлата вода.
    Така че искам да им помогна и на тях с насоки.
    Само да вметна нямам термоглави на радиаторите.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Обаждаш се в колцентъра на Бош, описваш проблема, казваш че не е отстранен, те ще намерят решение. То хубаво, че искаш да им помогнеш, но не е това начина - по форумите да бистрим проблемите и решенията, ти да им ги снасяш, за да могат да действат. Може да има различни причини за този проблем, те са почнали от най-невероятната и най-скъпото решение - смяна на платка. Всъщност ние не знаем какво друго са правили. Трябва на място специалист да разсъждава и да действа, дистанционно е трудно да даваме акъл.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    То пък много опции, ако не е контролера ще е трипътния.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Има ли монтиран стаен термостат CR100.
    Този пост е редактиран от fbr; 28-02-19 в 14:00.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Може просто да е запушен филтър на дачика за поток

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Преди нова година с човека от фирмата дойдоха и двама, които ми казаха, че са инженери на бош. След 2 часа проверка на тръби, радиатори и т. н. казаха, че за тях няма логика да е от котела, вдигнаха температурата за радиаторите и заминаха. И след два месеца му пращат платка. Явно ще трябва аз да звънна в бош, макар да искам да си вървят нещата през фирмата, която го монтира. Иначе термостата е някакъв обикновен, но дори и като го изключих за седмица проблема си остана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Може просто да е запушен филтър на дачика за поток
    Тогава няма да се включва на БГВ, ще има супер намален дебит, а той с това няма проблем. Щом и температурата не пада значи помпата си върти само кръг БГВ, трипътния не превключва към радиаторите. Ама това се установява за 5 минути, какво са умували 2 часа?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Не че нещо, но в последно време във форума има толкова оплаквания от котли на Бош, колкото за 10г. не съм чел за всички други марки общо.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не че нещо, но в последно време във форума има толкова оплаквания от котли на Бош, колкото за 10г. не съм чел за всички други марки общо.
    Продали са малко повече бройки покрай лафа с "немското качество" и сега ще има и повече недоволни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 24-02-22, 15:55
  2. Питанки за котел BOSCH Condens 2500W
    От NightMare във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 06-02-20, 20:24
  3. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 08:53
  4. Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1
    От lubomir boevski във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-19, 21:43
  5. Отговори: 26
    Последно: 26-11-17, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе