Резултати от 1 до 7 от общо 7

USB data cable driver проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #1

    USB data cable driver проблем

    Здравейте,
    имам следния проблем и моля за съдействие:
    купих си USB data cable произведен в Китай kq-u8a WT048000317.Това пише на него. Имах желание да го ползвам с Самсунг Е 330.И оттам се почнаха проблемите ми- не тръгва изобщо с оригиналния драйвер, а от два дни прерових нета, но освен че разбрах ,че не само аз имам този проблем не си помогнах много.(http://www.google.com/search?q=%22kq...&start=10&sa=N).
    Намерих някакви драйвери(оттук http://forum.panasonicmobile.ru/cgi-bin/forum.cgi- e3650USB0DRIVER.zip - около 1,5 меги) и сега е инсталиран, но ми дава, че устройството има проблем(code10) и не може да се използва.Съответната жълта удивителна се пули със страшна сила и т.н.
    Та молбата ми е,ако някои по вещ в търсенето с Гугъл(на едно място го бяха нарекли Гугълиране-хитро,а!) има време и желание да удари едно рамо.
    Също ако някой има опит в подкарването на тая жица, ще съм безкрайно благодарен ако сподели опит,драйвери, съвети и каквото и да е решение на проблема.
    Айде със здраве и да не ви се случва!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #2

    Re: USB data cable driver проблем

    проблема ти идва от USB data cable произведен в Китай особено за Самсунг - всъщност той е за Самсунг, но най-вероятно не за Е330 независимо че е със еднаква букса
    За самсунг това трябва да тестваш в магазина иначе ще си имаш безполезен кабел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #3

    Re: USB data cable driver проблем

    За мое съжаление вероятно Магьосника ще е прав- един пич ми изпрати драйверите по пощата.Инсталирах кабелчето - вече коректно, обаче отново не мога да осъществя връзка между телефона и софтуера- Самсунг PIMS File Manager.Така че, ако някой знае някакъв универсален софт за връзка със Самсунг, моля да ме светне. Ако ли не- ще направя опит да заменя кабела, ама незнам дали ще стане..

  5. HRS
    HRS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #4

    Re: USB data cable driver проблем

    proverete windows service pack koi nomer e ako e 1 6te varvi no pri 2 dava problemi i kolkoto i dase ma4ite da instalirate nqma da stane uspeh

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #5

    Re: USB data cable driver проблем

    трябва да провериш настройките по програмата, Вин-а разпознава кабела най-често като като Сом 3 и трябва да зададеш на софта да търси връзка с телефона към Сом 3, поне при Сони Ериксон е така
    От мен толкова успех

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #6

    Re: USB data cable driver проблем

    Благодаря на всички, които дадоха съвет.Ще опиша накратко какво стана след инсталацията на кабелчето.
    Не можах да накарам софтуера на Самсунг да разпознае телефона,постоянно ми даваше че е офлайн(Кабела е за модел Е-800, но в магазина казаха че става за Е-700 и Е-330 и още една камара).Но забелязах, че когато е на правилния ком порт, когато натискам рефреш бързо едно след друго, отдолу съвсем за малко се появява модела на телефона-SGH-E330.За съжаление веднага надписчето изчезва, и пак ми дава че не е свързан.Затова реших да го сменя кабела с друг , с който преди време бях успял да остановя връзка.Взех кабелче за Е-600,но се оказа, че външен белег като разцветките на кутията не са достоверен източник за това , че кабела е същия.Когато включвах новия кабел в порта на телефона, GSM-а се изключваше и не можеше да се включи, докато не махнех за малко батерията. И така до четвъртия опит, когато телефона не устоя на тъпата ми упоритост и не се включи повече, до СЕРВИЗНА намеса.Така, че както казват в някои предавания- НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА СИ - КАБЕЛ ЗА САМСУНГ Е-600 МОЖЕ ДА ПОВРЕДИ ТЕЛЕФОН Е-330.Сега отново съм с работещ телефон и подкарах кабела за Е-800.Лошото е , че тръгва когато си поиска- на случаен принцип(поне аз не забелязах да има някакво значение на настройките за да направи връзка с телефона) .Така че ако знаете някакъв универсален софт за връзка с телефончета - споделете, моля. Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #7

    Re: USB data cable driver проблем

    ЕВРИКА!!!
    Открих топлата вода и затова съм радостен да споделя и препоръчам програмите на братята Руснаци:
    1.ResManSE-алтернатива на тромавите и неефективни самсунгови приложения за файлов трансфер с телефона.
    2. sghfs-Супер рационален plug-in за любимият ми Total comander.Решението е уникално- показва телефона като мрежов ресурс.

    Горещо ви ги препоръчвам, при мен всичко си работи!
    Дерзайте и успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Data Cable за Samsung SGH-E630
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-06, 20:52
  2. Проблем с Usb Data Cable Software
    От Lubaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-05, 23:53
  3. usb data cable
    От embetza във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-05, 06:15
  4. Data cable за Ericsson T65
    От the_unique във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-04, 18:27
  5. Data cable za T65
    От Penta във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 27-02-03, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе