Резултати от 1 до 5 от общо 5

Panasonic KX-TD500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    Panasonic KX-TD500

    Спомням си, че имаше възможност да се разменят два телефона без да се пипат кабелите. Ставаше с превключване през номер който не се използва.
    Ако някой може да ме насочи как ставаше или къде да прочета нещо по въпроса?

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Panasonic KX-TD500

    Не знам дали съм разбрал правилно въпроса ...

    В централата има портове (Jacks) за вътрешни линии (портове - това е хардуера на който се закачат жичките за телефонните апарати).
    А чрез програмиране, на самите портове се задават вътрешните телефонни номера на самите телефонни апарати. Номерацията на портовете започва от 1, докато телефонните номера са според избрания номерационен план.

    Самото програмиране можеш да го направиш и през телефонния апарат, който е закачен на Jack 1 - не си спомням съвсем точно дали при тази централа се използваше само стандартната клавишна комбинация на телефона 'Program'-->'*'-->'#'-->password (стандартната парола е 1234) или самата централа си имаше ключе 'Program' (т.е. включваш това ключе на централата, за да може да програмираш от телефонния апарат на Jack 1)

    И ако успееш да влезеш в програмния режим, то със 'стрелките' търсиш функция която звучи някак си така: "Jack Number Assignement" или пък "Extention Number Assignement"
    И после вътре в тази функция променяш телефонните номера на съответните Jack-ове.
    Самите функции също си имат номер чрез който бързо да бъдат намирани, но понеже не го знаем в момента наготово точния номер на нашата функция затова по-горе ти предлагам да потърсиш функцията със 'срелките' от клавиатурата на телефона.

    Ако си се занимавал с такива неща, то тази информация би трябвало да е достатъчна и да те ориентира добре как може да стане смяната на номерата. А ако не е достатъчна, кажи, ще потърся ... имах я някъде документацията на тази централа на хартиен носител. А иначе веднага мога да ти изпратя нещо в електронен вид за по-новите модели (TDA15/30/100/200). Така или иначе, има доста еднакви и общи неща между поколенията модели и би могло да ти свърши работа.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    Re:Panasonic KX-TD500

    Да знам, че програмирането става и през телефонния апарат, който е закачен на Jack 1 с 'Program'-->'*'-->'*'-->password (стандартната парола е 1234).
    Задачата е следната.
    Колега си сменя работното място и вътрешният телефонен номер трябва да отиде при него.
    На това работно място, където отива колегата има друг телефонен номер, който трябва да се прехвърли на мястото от където той идва.
    Т.е трябва да се разменят местата на двата телефонни номера!
    Надявам се сега да съм доизяснил ситуацията!

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Panasonic KX-TD500

    Ми значи правилно съм разбрал въпроса.
    Това което съм написал в предишния пост достатъчно ли е като информация ?
    В смисъл, можеш ли да ползваш апарата за програмиране и можеш ли да намериш тая функция "Extention number assignement" ?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re:Panasonic KX-TD500

    Точно това: "Extention number assignement" не намирам, но има нещо подобно в менюто
    [003] Extension Number
    Апарат KXT-7433
    Program - *# -1234 -SP-Phone -003:<ext1> <ext2>
    Ще го разгледам по-подробно, защото на първи опит не се получи това което искам.

    В интернет гледах, че "Extention number assignement" се свързва предимно с добавяне на предпочитан номер към DSS бутонът.

    P.S. Най-лесно това се получи с Panasonic PC Maintenance Console!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 19:11
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. Избор между Panasonic TX-P50U30 и Panasonic TX-P42UT30E
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-12, 15:34
  4. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  5. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе