Резултати от 1 до 5 от общо 5

Грешка в Java

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #1

    Грешка в Java

    Аз съм начинаеща с Java-та. Мисля, че съм си инсталирала всичко необходимо, а именно: Java 2 Runtime Environmentq Java 2 SDK, JOE 2.5.0, имам и пакета corejava... Проблемът е там, че когато компилирам програма, за която знам, че е вярна, JOE-то ми дава грешка: Unable to start "..." - target 1.3 -classpath "";"...."-sourcepath "..." (Като многоточията са адреси на някакви файлове.)
    А отдолу пише: Es wurde versucht, eine nicht unterstuetzte Operation auszufuehren. Eine benotigte Ressource ist nicht verfuegbar. Това ми е ясно на български, какво означава. Ама в крайна сметка не мога да разбера, къде бъркам!
    Ще се радвам, ако някой ми помогне и то на разбираем еэик, като за начинаещи!
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #2

    Re: Грешка в Java

    Предполагам че не са зададени коректно CLASSPATH и JAVA_HOME или има проблем във CLASSPATH(например цикли).
    Все пак би било добре да се укаже за каква ОС става въпрос и каква е точно версията на виртуалната машина и компилатора на Java-та.
    BTW какво е JOE ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    Re: Грешка в Java

    Всичко необходимо са джава виртуална машина + текстов редактор.
    Не го знам тоя Joe кой е ама явно проблема е в него.
    Пробвай от команден ред да компилираш .java с командата
    javac.exe file.java

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #4

    Re: Грешка в Java

    Ами с Windows XP SP2 съм. Иначе, честно да си призная, не мога да се ориентирам кое ми е виртуалната машина Инсталирала съм си Java 2 Runtime Environment SE v1.4.2_09 и Java 2 SDK, SE v1.4.2_09. Текстовият ми едитор е JOE и го предпочетох пред Eclipse, защото Joe-то бил по-опростен, като за начинаещи. Днес обаче си дръпнах друг едитор - JCreator LE 3.50 и програмите ми тръгнаха! Така че проблемът сигурно е бил в компилатора и смятам изобщо да не се разправям повече с това Joe. Така или иначе, доколкото разбирам, не е особено популярно...
    Благодаря ви!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    Re: Грешка в Java

    Компилатора ти е това Java 2 SDK. Между другото последната версия беше 5.0.2 ако няма и по-нова.
    Останалото е само среда в която пишеш кода и която вика вътрешно компилатора (споменатото по-горе javac.exe)
    Ta проблема не е компилатора, а тоя джо. Иначе за редактор препоръчвам netbeans - въпреки че не е от най-леките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??
    От blajoblajo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 10-02-11, 14:26
  2. Java
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 14
    Последно: 09-12-05, 18:26
  3. Java help
    От Lord_Spawn във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-03, 10:20
  4. Win XP и Java
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-03, 11:11
  5. JAVA za XP ???
    От AMOK във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 10-08-02, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе