Резултати от 1 до 7 от общо 7

помощ за скрипт или програма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #1

    помощ за скрипт или програма

    значи трябва ми малко помощ за един скрипт , значи трябва ми скрипт които да копира всички файлове на дял C:\ със разширение *.log във някаква папка , пробвах с bat скрипт ама той ми копира log-овете само от текуата директорие , ана мен ми трябава от целия дял , затова ако някои има идя как да стане и по какъв начин ще съм му много благодарен ако си даде идеята


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    28
    #2

    Re: помощ за скрипт или програма

    Командата за DOS е:

    xcopy c:\*.log c:\Papka /s

    Пусни xcopy /? за да видиш всички параметри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #3

    Re: помощ за скрипт или програма

    човече пробвах го това , и преди го бях пробвал , ама без /s накрая и преди и сега не стана , пробвах го c:\-то и там имам log-ове и това не ми копира нищо , не може да ги намери , и тва търси само в текущата директория май, пробвах и точно с това което си написал и пак не стана , мерси все пак , но чакам други идеи

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: помощ за скрипт или програма

    Пробвай от командния ред с
    Код:
    for /r c:\ %i in (*.log) do @copy "%i" c:\papка
    Ако ти хареса, може да замениш '%' с '%%' и да опиташ с пакетен файл (.bat). Но сигурно ще има файлове, които ще припокрият вече записаните, може да поискаш да направиш log на копирането или пък да изключиш самата papka от търсенето. Уточни какво точно искаш, пробвай се да го направиш и ако не стане - питай.
    Успех! :coolsmiley:

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #5

    Re: помощ за скрипт или програма

    значи пич мерси много , това наистина баца , само един въпрос още има към теб , може ли да го направя така че да не ме пита дали да презапише вече фаиловете , а направо да ги презаписва в/у вече записаните , без да му давам y/n , само това ако можеш да ми кажеш ще си златен , защото на мен ми трябва да го пусна и то да си свърши работата , а не да натискам y понякога , ак оми дадеш такъв сорс ще съм ти благодарен , мерси предварително

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: помощ за скрипт или програма

    Лесна работа:
    for /r c:\ %i in (*.log) do @copy /y "%i" c:\papка

    Но по този начин ако на различни места имаш файлове с еднакво име, накрая ще ти остане само последния.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #7

    Re: помощ за скрипт или програма

    мерси много пич , точно това ми трябваше , този сорс върши точно тов акоето ми трябваше , тези файлове за които ми трябва не се повтарят със сигурност , а тези които се повтарят не са такива които ме интересуват , мерси пак , имаш една черпня от мен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за програма на Паскал
    От The Insane във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 03-12-12, 15:18
  2. скрипт или функция на C++
    От eror във форум Програмиране
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 10:19
  3. Цитати: скрипт
    От magdanoz във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 19-03-07, 10:13
  4. Скрипт за уеб галерия…?!?
    От Dockera във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-05, 12:50
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-12-03, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе