Резултати от 1 до 6 от общо 6

Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Отново имам въпрос за климатиците и неприятната миризма която се появява лятото...
    Въпроса ми е дали това се получава при всички модели или има и такива които са "неподатливи" на мухлясването? Забелязал съм инвертори на Хитачи, които които охлаждат нон стоп и нямат такъв проблем...
    Конкретно въпроса ми е конкретно за Panasonc CS-UW12GKE може ли да се направи нещо, че да не "мухлясва" толкова бързо, да се пуска в някои определен режим, на конкретна температура... Вече има няма 2-3 седмици от както се ползва на охлаждане и миризмата се появи. Трябва да се чисти, но след 2-3 седмици миризмата пак ще се появи...
    И още нещо за клапата... Предполагам като е оставена на АВТО - (да се движи нагоре надолу) живота и се намалява?!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Тук е отговорено:

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg427497

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg428907

    Чети не само първите постове, но и нататък.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #3

    Re:Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Изчетох темите които си предложим. Но конкретно за моя модел - не знам да има функция Clean... Нито режим в които само вентилатора да духа...

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Моделите климатици марка Panasonic са характерни с това, че на охлаждане бързо мухлясват и започват да миришат ужасно. Имам наблюдения върху много модели от тази марка и потвърждавам, че всичките ужасно бързо дори и след пълна профилактика се превръщат отново в развъдник на бактерии.

    Моето наблюдение защо това е така се крие в програмата им на работа. Само по наблюдения без конкретно да съм търсил потвърждаваща информация съм забелязал, че конкретната причина е следната: С цел да се постигне комфорт за ползващите го дебита въздух преминаващ през вътрешното тяло е по-ограничен в сравнение с повечето климатици, което води до по-благоприятна среда за развитие на мухъл.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #5

    Re:Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Значи вентилатора на МАХ. Друго не оже да се направи?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Климатик - неприятна миризима - как да изчезне?!

    Нищо друго не може да се направи освен по-високи скорости на вътрешния вентилатор и почистване на вътрешното тяло с препарати през кратки интервали от време.

    Например почистване на вътрешното тяло поне 2-3 пъти на сезон през лятото в зависимост от натовареността на ползване на климатика. Дори и да забравиш да го почистиш той ще ти напомни с миризмата която започне да отделя. Колкото миризмата е по-силна толкова и колонията от мухъл която си развъждате у вас е по-голяма.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 24-02-13, 22:29
  2. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - неприятна миризма от новия климатик
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 22
    Последно: 06-03-11, 09:45
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  4. Daikin FTXS25G - неприятна миризма
    От lubopiten във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-10, 22:37
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе