Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree8Одобрявам

Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #16

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Не ..нямах предвид че си пил нещо ...аз тъкмо си сипвах едно,защото честитих именния ден на един колега -Симеон...та в тази връзка те питах какво пиете.
    Конфорт няма...думата е комфорт.Не казвам че аз не греша,никой не е безгрешен - просто ми направи впечатление.Минисплитове...?А какво е максисплитове...?Не бях чул термин - минисплитове.
    Относно миризмата има оправия - пълно разглобяване.И третиране с химия.
    Силни въздушни струи - защо ...?Зависи от замисъла при монтажа...Струята от канална машина също може да е силна и неприятна ,ако е на неподходящо място...и за голямо помещение.
    Извода е - според ситуацията,няма универсална рецепта...а иначе си прав.Каналните имат по добра възможност да обдухват голямо помещение с по слаба струя,не могат да се сравняват със сплитовете.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #17

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    E, за добро или не, горещините вече отминаха.
    Казвате имало оправия, ама с пълно разглобяване и яко химия
    Е да де, ама що трябва да го правя това на абсолютно нов климатик. Както казах, миризмата на оцет и спарено се усети още на първото пускане. След две седмици работа, миризмата се усещаше слабо и то най-вече, когато премине в режим вентилация.
    Не, мерси, май дотук ще бъда с "мега-манията - климатици".
    Аз лично не виждам смисъл да хвърлиш куп пари за една "духалка" - каквото всъщност си е климатика. Той просто духа някакъв въздух, в повечето случаи запрашен. ? а дали е топъл, ? а дали е студен - това вече зависи от, както казват специалистите - "правилно оразмерен климатик". И само да посмее някой да се оплаче - веднага отговора е - еми да си мислил за по-мощен климатик, респективно, два пъти по-скъп... Ама той пренасял енергията, не я трансформирал, като други ел. уреди, ама това било доста по-евтино като разходи. Дрън-дрън. Като се замисли човек колко са му разходите годишно по поддръжката на климатик, колко са нервите ако има проблем, и колко е дискомфорта при употребата му - май доста хора ще спрат да се подлъгват на лъскавите обещания на абсолютно всикчи търговци в България, които предлагат климатици.
    Пак казвам - климатиците не са за отопление! А пък за охлаждането, то май няма друга алтернатива, или греша...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #18

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    То винаги е така, по лесно е като нямаш нещо, отколкото като имаш. и имот, и кола, като ги нямаш - нямаш никакви ангажименти, а като ги имаш трябва да ги поддържаш и си усложняваш живота.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Пак казвам - климатиците не са за отопление!
    Мисля, че скоро заради това изречение тези които се отопляват с климатици дали са скъпи или евтини няма значение ще те опровергаят на момента.
    И аз имам мнение по въпроса, но ще се въздържа от коментар, защото тепърва ми предстои отопление с климатици.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #20

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Според мен, миризмата се получава точно когато компресора спре и остане да работи само вътрешния вентилатор.
    При Fuji 12LGC в режим охлаждане и вентилатор auto, след спиране на компресора спира и турбината. Тогава няма и миризма. Ако обаче е включен на друга степен вътр. вентилатор остава да работи и при спрян компресор, и тогава се появява миризмата на спарено. Пробвал съм и на другия климатик който е конвенционален и вентилатора винаги работи само, че го изключвам от дистанционното за няколко минути след спиране на компресора и после пак го включвам. Миризма - няма.

    Ако в LGC моделите това е заложено умишлено от производителите, то може да се изтъкне като една положителна черта на толкова оплювания напоследък модел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #21

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    И като тръгне компресора на LGC-то...и като засъска........хич не се сещаш за миризмата. Така да се каже - стимулират се всички сетива!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #22

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    При Fuji 12LGC в режим охлаждане и вентилатор auto, след спиране на компресора спира и турбината. Тогава няма и миризма.
    Тъкмо се окуражих че и моя ще е така, но за жалост не. На ауто вентилатора пак остава да работи независимо че не охлажда, остава само вентилацията.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Минисплитове...?А какво е максисплитове...?Не бях чул термин - минисплитове.
    ....
    Силни въздушни струи - защо ...?Зависи от замисъла при монтажа...Струята от канална машина също може да е силна и неприятна ,ако е на неподходящо място...и за голямо помещение.
    Извода е - според ситуацията,няма универсална рецепта...а иначе си прав.Каналните имат по добра възможност да обдухват голямо помещение с по слаба струя,не могат да се сравняват със сплитовете.
    За комфорта винаги го бъркам, понеже на латинските езици го пишат "confort", грешката е моя. Няма максисплит, има просто сплит. Вътрешното тяло е канално, а компресора с кондензатора са изнесени навън, и е необходимо да се свържат двете тела, не е моноблок. Просто тука така са се наложили имената, за да се прави по-лесно разликата. Ето примерна картинка.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #23

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Цитат Първоначално публикувано от g_ganchew
    И като тръгне компресора на LGC-то...и като засъска........хич не се сещаш за миризмата. Така да се каже - стимулират се всички сетива!
    Е, по добре малко да засъска отколкото да мирише на оцет.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #24

    Отговор: Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Цитат Първоначално публикувано от vclima Виж публикацията
    Има някакъв източник на миризма в помещението, като мине през климатика и се изменя и мирише на друго. имах случай с парфюма на секретарката, като мине през климатика и излиза с миризма на мръсни чорапи

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Интересно от миризмата на мръсни чорапи, дали ще го докара до към ''шанел'' или ''диор''? -все пак малко хора имат секретарки.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #25

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Каква е идеята да съживявате тема от преди седем години?!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #26

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Получи ми се подобна ситуация днес с нов Митцубиш.Получиха ми се подобни ситуации и с други нови клими.Но и мебелите в помещенията са нови,та го отдавам на формалдехида (или там каквото и да било,с последното се балсамираха мъртъвци май...)
    Като изключат компресора и остане да върти само вътрешния вентилатор ,въздухът струящ от него ми напомня за някогашното казармено помещение,в което вечер 30 човека сваляхме кубинките и се приготвяхме за лягане,след като по цял ден не бехме ги сваляли..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Разкажи малко по-подробно.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #28

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Ми няма нищо за разказване.Кат работят климатикците,усещането в стаята е като в пролетно утро в борова гора.Като стигне температурата и изключат,вента продължава да обдухва и в стаята се разнася миризма на кисело,силикон,спарено,чорапи и т.н.....
    Ш са опраят нещата, ще улегнат.Поемат се още миризми разни,стаите са нови,някой ремонтирани,мебелите ( талашита е долнопробен китайски ,правен с долнопробни лепила )

    ПП.Сетих се от какво може да .Имам ароматизатори в стаите.Не се препоръчват в помещения с климатизатори,щото се получава обратен ефект.Климата има свойството да прави от горещия въздух студен,от студения - горещ,и от миризмата на Шанел - миризма на войнишки чорапи.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 20-08-17 в 22:39.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #29

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Има ли някакво решение да се предотврати накисването и вмирисването на кичето под най-долния ред на изпарителя? Тъй като моя FTXS35K от няколко дни се е вмирисал на кисело, днес погледнах във ваничката и видях, че е влажна, а не съм го пускал от вчера на обяд. Винаги преди да го изключа го оставям за 10-15 мин. само на вентилатор, но това явно не помага. Вътрешното тяло е нивелирано добре, конденза се изтича също добре. Филтрите ги изпрах. Накиснах ваничката с обезмаслител Медикс и изплакнах с топла вода, слез това го пуснах на Powerful да продуха питата. Тази превенция ще има ли дългосрочен ефект, или трябва да мисля какво да го правя това киче?
    ПС: работил е сравнително малко от тази пролет и лято, изглежда като нов

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #30

    Отговор: Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    При Фуджи/Фуджтсу функцията(бутон,не е автоматично)" coil dry " го включва на отопление с мин. вентилатор за 5-6 минути след охлаждане и никога не са се вмирисвали.С години.Опитай това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе