Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree8Одобрявам

Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Прехваленият Daikin - нов и миризлив...
    Аз ли нещо не разбирам или носа ми е не в ред - има няма 1 седмица откакто ми сложиха климатика и като го пусна на охлаждане (то в момента няма на какво друго да го пускам) лъха въздух на оцет. В началото по-осезаемо, след известно време намалява, но все пак се усеща.
    Прочетох мнения по проблема и разбирам, че това се получава след доста работа, примерно след 6 месеца. Стаята нормална, без миризми, не се готви, не се пуши.
    А този още с първото пускане от монтажниците, се размириса на кисело.

    Нещо ме навежда на мисълта, че фирмата ми е пробутала някакъв рециклиран климатик, вместо нов, но все пак видях разглобено вътрешното тяло и на пръв поглед блестеше като чисто ново и си беше опаковано в кашон, като ново...
    Някакви предположения?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #2

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Странна работа.
    Дори и рециклираните климатици се почистват основно и се опаковат, да не мислиш че се продават без опаковка и мръсни?
    Това което може би е станало е да си монтирал климатика в най-големите жеги преди 1-2 седмици, след като си го пуснал да е кондензирал навсякъде и да е мухлясал за няколко дни. Трудно, но не и невъзможно. Затова и при големи жеги и влажност не е добре да се пуска климатик.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #3

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    тук и тук е коментиран въпроса

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    не че искам да звуча подигравателно, ама понякога наистина ме напушва смях/яд

    не пускайте климите в голям студ - не топлят и могат да се повредят
    не пускайте климите в голяма жега - могат да мухлясат и др.под.

    обаче купувайте скъпи клими, защото са по-хубави от евтините. ще дам аз 2К за климатик, после ще си го гледам да виси на стената като Ван Гог, защото току виж се развалил ако го ползвам...

    това го пиша не срещу Sad, а срещу пазарния hype около климите: "бъдете съвременни, бъдете чисти, бъдете икономични... ". а какво се оказва: "дайте ни парите си и вие слугувайте на уреда, а не той на вас, че ако го презорите току виж сте стояли на студено. ааа, и все пак да ви кажем - имайте под ръка някоя и друга старовремска печка за големите студове"
    dimkaraganchev одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #5

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    При нормално топло време беше монтиран климатика.

    И все пак за да съм малко полезен тук във форума, ще кажа че климатика е от MMC-София.
    Ако случайно ТЕ не са съгласни с казаното по-горе, могат да ме потърсят, знаят кой съм. Ако ли не, то по всяка вероятност ще трябва да ги викам аз, щото нещо не ми се вижда редна тази работа.
    Между другото двамата монтажници просто така в непринуден разговор помежду си, коментираха как единия си купил тениска от мола и колко некачествена била, щот миришела на оцет... що ли си говореха такива неща...?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Не е възможно нов климатик да мирише на нещо друго освен на ново.

    В някой инструкции за ползване пише, че при наличие на определени миризми в помещението може да се създаде впечатление, че са с източник от климатика тъй като той превърта въздуха в помещението през себе си. И на мен преди ми се е случвало клиент, на който сме монтирали климатик да се оплаче от странни миризми идващи уж от новия климатик. При проверката на място се е оказвало, че няма основания за подобни твърдения.

    Спомням си случай от преди, при който след монтаж клиент се обажда в офиса да каже, че от климатика мирише на изгоряло. На място като се върнахме наистина в издухваният от вътрешното тяло въздух имаше миризма на бакелит. Разглобихме цялото вътрешно тяло, пускахме, спирахме, но за голямо наше учудване не можахме да отрием абсолютно никакъв проблем, всичко си беше нормално. Сглобихме тялото пуснахме и пак миришеше леко, направихме оглед на цялата стая, изключихме всички уреди, но дори и след проветрявания миризмата си оставаше. В последствие се оказа, че в единият от контактите е имало слаба връзка и е отделял слаба миризма на бакелит която при издухването от климатика създава усещането, че идва от него.

    Източника на миризма е в стаята и е различен от климатика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...


    Така че, svetlik, слагай тапата на шишето с оцета.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Сигурно на svetlik не му е до майтапи,но провери си човек дали е добре нивелиран дайкина-да не е по високо кондензната тръба или свита и да затруднява оттичането на конденза.Погледни и отвън при външното тяло как е положението с гофрето на конденза-да няма прищипано и да задържа.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #9

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Има някакъв източник на миризма в помещението, като мине през климатика и се изменя и мирише на друго. имах случай с парфюма на секретарката, като мине през климатика и излиза с миризма на мръсни чорапи

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Има някакъв източник на миризма в помещението, като мине през климатика и се изменя и мирише на друго. имах случай с парфюма на секретарката, като мине през климатика и излиза с миризма на мръсни чорапи
    Истина е...търси миризмата в стаята,климатика само я променя,но не я произвежда...

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Интересно от миризмата на мръсни чорапи, дали ще го докара до към ''шанел'' или ''диор''? -все пак малко хора имат секретарки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    23
    #12

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    чл. 1. Подигравката с потребители на форума е крайно нежелателна. Никой не се е родил научен, затова е форумът.


    чл. 4. Не нагрубявате другите участници във форума, като използвате просташки език, псувни и т.н. Конфликтите от задълбочено естество решавайте на улицата използвайки подходящо въоръжение.

    Крис

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #13

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Моето фуджицу си мирише също веднага след монтажа. Ново, от кашона аз си го извадих и монтирах. Миризмата се появява когато климатика спре да охлажда но вентилатора продължи да върти докато питата изсъхне. Гнусно е но свикнах вече Такива са стенните минисплит машини. Имам и канална машина, при която нямам никаква миризма, няма силни въздушни струи от които може да се разболее човек, и конфорта е в пъти по-голям от колкото стенния тип.
    За миризмата само да допълня че няма оправия, ще свикнеш, пък и ей го лятото свършва, зимата миризма няма

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Странно изказване...?Ще се въздържа от коментар...минисплит...конфорт...няма оправия...силни въздушни струи...? ...
    Не се сърди - какво пиете в Новата земя...?Не че се бъзикам нещо - интересно ми е...уиски или незнам...?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #15

    Re:Прехваленият Daikin - нов и миризлив...

    Не разбрах кое намираш за странно в изказването. Всичко което съм писал си е самата истина. Тука си пием всичко, каквото върви на лентата, но моя постинг го писах на трезва глава. Ако има нещо неясно мога да дам допълнителни пояснения, било за конфорта минисплитовете (така им викат тука на малките стенни климатичета) и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе