Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #16

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Мицу MSZ J28T-W Просто ми се струва, че при тези " стайни " Т вън, трябва да прави сауна в стаята, а то си подухва нежно топло, и бичи на високи обороти, т.е. яде ток все едно вече е януари.
    (Отдавна търся нещо като термометър или сонда, но така и не знам къде се продава) При пускане Т в стаята е 22 и постепено се повишава и след 1,5-2 часа става 28 около климата иначе в ъглите 25. Консумира между 900 и 1200 W( това при винаги зададени 30 * )
    И това изпотяване само на една тръбичка измежду 3 неизпотени от горе и отдолу ?!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    При инверторите е по-трудно да се определи дали дадена работа е нормална, защото имаме поне четири променливи (инверторен компресор, два инверторни вентилатора и EEV) влияещи се от поне 3 датчика за температура, а също и неизвестна програма на работа. Не е като при обикновените модели климатици с капилярки, работещи само на една скорост на компресора и една скорост на външният вентилатор, максималните.

    Можем ориентировъчно да се ориентираме дали работи добре и по следният начин. Измерил си консумирана енергия 1200 W, ако я умножим по коефициента на трансформация СОР за твоят модел 5,28 това прави 6336 W. Ти кажи познавайки си стаята ако включиш един калорифер 6.3 kW в стаята ще стане ли сауна.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #18

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Мицу MSZ J28T-W Просто ми се струва, че при тези " стайни " Т вън, трябва да прави сауна в стаята, а то си подухва нежно топло, и бичи на високи обороти, т.е. яде ток все едно вече е януари.
    (Отдавна търся нещо като термометър или сонда, но така и не знам къде се продава) При пускане Т в стаята е 22 и постепено се повишава и след 1,5-2 часа става 28 около климата иначе в ъглите 25. Консумира между 900 и 1200 W( това при винаги зададени 30 * )
    И това изпотяване само на една тръбичка измежду 3 неизпотени от горе и отдолу ?!
    Не пипай климата. Добре си бачка. Просто се напъва и след това сваля мощноста. Задай му нормална Т и няма да има проблем. Даже не се развърта на макс. Купи си един тернометър за контрол/да си спокоен/ и после дай разхода при зададени 23.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #19

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Хмм, утре отивам за термометър.
    И все пак това от снимките нормално ли е за високи външни температури

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    И още нещо за модел 10-ка ти видял ли си какви са килограмите на външното тяло, 22 килограма. Вземи ги сравни с килограмите на други 9-ки, 10-ки да видиш, че външният ти топлообменник е силно орязан. При това положение на този модел климатик може да разчиташ да те топли само при положителни външни температури.

    Нямаш основание зимата да се оплакваш, че прехваленото японско чудо не топли, защото и от километър се вижда, че зимата няма да топли. Производителят го дава за отопление на помещение до 13m².

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Всичко е изчислено. Екологично катастрофирали сме и зимите вече трябва да са меки . Тук по черноморието рядко пада под 1 -2 градуса под 0 -та, а и стаята е слънчева. Ако изкара една духалка мощност ми стига, само копчето да е както го дават 5,2. Като видях колко кир имаше по машината, т.е. в БГ не са си направили труда дори да умият питите и като се има предвид, че машината малко от малко е поработвала 5-6 годинки, мога само да се надявам на голям касмет да има достатъчно газец в тръбопровода.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #22

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    мога само да се надявам на голям касмет да има достатъчно газец в тръбопровода.
    По всичко личи, че фреона си е позаминал. В това състояние на машината няма да топли зимата.
    Това, че замръзват тръбите показва, че компресора работи при понижено налягане поради намалял фреон, Също така показва, че копресора е добре (за сега). Викай колегите да го заредят сега, щото в студа е голям чанч.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #23

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    kalcheff1, само за информация ако се наложи пълнене с фреон, то той трябва да е 730гр. Първо трябва да източат този, който е в системата и след това по електронна везна, колкото е по етикет (ако го има) на външното тяло - демек 730гр. И ги накарай поне 10мин. вакуумиране да направят.
    [img width=273 height=600]http://store.picbg.net/pubpic/5A/07/5505ba28500a5a07.JPG[/img]

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Благодаря на всички за отговорите

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #25

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    kalcheff1, само за информация ако се наложи пълнене с фреон, то той трябва да е 730гр. Първо трябва да източат този, който е в системата и след това по електронна везна, колкото е по етикет (ако го има) на външното тяло - демек 730гр. И ги накарай поне 10мин. вакуумиране да направят.
    [img width=273 height=600]http://store.picbg.net/pubpic/5A/07/5505ba28500a5a07.JPG[/img]
    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    kalcheff1, само за информация ако се наложи пълнене с фреон, то той трябва да е 730гр. Първо трябва да източат този, който е в системата и след това по електронна везна, колкото е по етикет (ако го има) на външното тяло - демек 730гр. И ги накарай поне 10мин. вакуумиране да направят.
    [img width=273 height=600]http://store.picbg.net/pubpic/5A/07/5505ba28500a5a07.JPG[/img]
    Да, точно това е начина.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Срещал съм тук във форума информация от хората занимаващи се с втората употреба японски климатици, че при транспортирането им ставащо в насипно състояние от Япония до тук често се появявали микроскопични пукнатини по тръбите и заварките. Мисля, че климатика е бил зареден от фирмата която го е продала с фреон колкото трябва.

    Ако има пропуск е добре да се открие, защото иначе е много неприятно: сметките за тока големи, топлината малко и още пари за периодично дозареждане с фреон. Има и вариант да си купиш една бутилка фреон 330 лв., манометри и маркучи 75 лв. и да си го дозареждаш когато трябва, ако го правиш това сам излиза по евтино.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    kalcheff1,що ревеш бе, брат?! Вземаш стока 2-ра ръка, а очакваш да е като нова?!?!?! Ако собственика на фирмата ти е шуро-баджанак, то имаш шанс да се сдобиеш с нещо читаво, а иначе...прекръстваш се и се надяваш на късмет . Аз, след няколко неуспешни опита с уреди 2-ра ръка, тотално се отказах от такива покупки. Е, колите ми са все употребявани, но...следващата вероятно ще е нова, та макар и по-евтина.

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Тук по черноморието рядко пада под 1 -2 градуса под 0 -та, а и стаята е слънчева.
    Моите впечатления за климата от времето, в което живях във Варна са други, но кв."Левски" си е направо полупланински район - ветрове, студове...

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Ако изкара една духалка мощност ми стига...
    Направо ти се чудя, че при тези минимални изисквания за отоплителна мощост, не си се насочил към някой китайски "дзвер" с гаранция, а си чешеш самочувствието с японски таралясници. Колегите във форума много хвалят LD серията на Фуджицу...а сигурно има добри предложения и от други марки за тези пари

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #28

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Като видях колко кир имаше по машината, т.е. в БГ не са си направили труда дори да умият питите и като се има предвид, че машината малко от малко е поработвала 5-6 годинки,
    Това показва, че машината е свалена от някъде и монтирана при теб. От това което съм виждал машините се мият,ревизират,зареждат с фреон и тогава се пускат в продажба.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #29

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    Avast, при мен до сега си беше точно обратното - TV и телефон от заложни, оборудване на ток за работа 2-ра ръка - всичко това си бачка безпроблемно. Като гледам колко доволни съфорумци има от 100 V употребявани клими, явно аз съм " касметлията " Дефектното Санио, което смъкнаха, едва ли ще го метнат на боклука, както каза един съфорумец. Китайскийот дзвер от др. стая само малко се поизпоти, ама и аз се поизпотявам като видя колко ток папка.
    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Това показва, че машината е свалена от някъде и монтирана при теб. От това което съм виждал машините се мият,ревизират,зареждат с фреон и тогава се пускат в продажба.
    Това ще е супер - замяна на дефектираща машина с друга такава. В най-добрият случай просто добичето не е виждало смазване, почистване и др. "спа процедури" от как са го разт'варили.
    Както и да е . Снощи тук паднаха до +8* вечерта + влажно време и ето какво стана с питата, като го изпържих на 30 *
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #30

    Re:След профилактика вътрешното тяло се заскрежава

    kalcheff1 и какво се разбрахте последно с фирмата?То видяхме,че е доста гърчава машинката,ама си иска и посещение от техник.Не се вслуша в безплатните и безкористни съвети и реши сам да изпробваш тезата си,като водещо ти беше да е на най малко години-ето получи ти се и имаш добър за лятото климатик.Просто искахме да те предпазим,но...а и фирмата ако смениш,няма да изгубиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Вътрешно тяло на MSZ-GC25VA
    От Testarossa във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-12, 10:14
  2. Отговори: 5
    Последно: 25-11-10, 09:28
  3. Отговори: 3
    Последно: 02-10-10, 00:20
  4. Шумен вентилатор на вътр. тяло след профилактика
    От hristokk във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 33
    Последно: 23-12-09, 12:40
  5. Starway KFR36GW/BP - спря да работи след направена профилактика от фирма
    От jack_daniels във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-07, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе