Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #16

    Re:Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

    Цитат Първоначално публикувано от todo1
    Платих си за пълненето, но все още не съм напълно убеден, че с право ми отказаха гаранция.
    Филтрите само изглеждаха много замърени, прахоляка по тях не беше сплъстен и набит в мрежата.
    Само като ги поизтупах и 90% падна, после с прахосмукачката за 1 минута ги изчистих.

    Както и да е! Фирмата е "РЕГАТА" ЕООД - имайте едно наум!
    Пак казвам.
    Тая тапа сигурно е на крановете. Изглежда като глуха гайка и се намира на вънщното при тръбите,ако е така им дигай панаира и ги накарай да вакумират системата без нея и да ти покажат че държи вакум защото след година пак си нареден. Това със смяната и зареждането не решава проблема. Нека си оправят/сменят/крана гаранционно,ако пуска от там. И без тая тапа не трябва да пуска фреон от там.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #17

    Re:Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

    Факт е обаче, че след някакво време този сервизен порт изпуска хладилен агент ако няма гайка. И тогава не се сменя крана, просто се завива и стяга тапата на сервизния порт. Нормалното положение на този трипътен вентил е наличие на стегнато завита тапа на сервизния порт. И този феномен дали има или няма теч с вакуумиране не се установява (там имаш макс 1 атм подналягане, докато дори при неработещ климатик, но с пуснат хлад. агент по тръбите имаш 5-7 атмосфери)

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re:Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

    Единственият факт тук е че човека са го измамили.Никакви пукания на тапа от замърсени филтри.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #19

    Re:Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

    Първо да уточня, че не се имам за мърляч ( сега като го написах се сетих, че и лудите не се мислят за луди, ама...)
    Бях на квартира от 2-3 месеца във въпросния апартамент и не предполагах, че им е време на тези филтри за чистене.
    У нас хитачитата им светват лампичките след 200 часа и си ги чистя редовно.
    А и с възрастта, тези 80 лева не са толкова лоша цена за малко спокойствие - нямам време и нерви да се занимавам с разни комисии...
    Вчера се изнесох от въпросното жилище и вече няма да го мисля този климатик.
    А на пролет смятам да направя една профилактика на климатиците у нас, или да извикам някоя фирма да направи.
    А тези от фирмата и те първо снимаха филтрите - явно им е практика да будалкат така хората.
    Дали се чуствам прецакан - да. Дали ще направя нещо по въпроса - не.
    Това е последния път когато се занимавам с този климатик. Както писах - липса на време и нерви.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #20

    Re:Отказана гаранция поради непочистени филтри?!?

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Факт е обаче, че след някакво време този сервизен порт изпуска хладилен агент ако няма гайка. И тогава не се сменя крана, просто се завива и стяга тапата на сервизния порт. Нормалното положение на този трипътен вентил е наличие на стегнато завита тапа на сервизния порт. И този феномен дали има или няма теч с вакуумиране не се установява (там имаш макс 1 атм подналягане, докато дори при неработещ климатик, но с пуснат хлад. агент по тръбите имаш 5-7 атмосфери)
    Желаеш ли снимка на спукана гайка към шестограма на високото и щото си го знам,ама ми е по-тънко да е сменям от подмяна на вентил. Зега и новата вече 2г. е за смяна. На високото май не е 5-7бара. Цепят се точно в средата и се дължи на скапан О-пръстен/винтил/ Не говоря за ниското. Като си правех термопомпата въздух-вода точно това ме побърка. Губех вакум при оставена под вакум система и побърках пластинчатия от заварки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 09-03-15, 22:56
  2. Отговори: 0
    Последно: 23-07-11, 15:18
  3. Отговори: 11
    Последно: 26-12-10, 20:09
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-03-10, 22:45
  5. Отговори: 59
    Последно: 28-10-03, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе