Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Jackas
  • 2 Post By Aleksandars
  • 1 Post By dodo_pv

Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Здравейте понеже ми се налага да чистя няколко климатика, и виждам че е по удобно да се ползва компресор за изчистване - Моля препоръчайте някой.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1 Виж публикацията
    Здравейте понеже ми се налага да чистя няколко климатика, и виждам че е по удобно да се ползва компресор за изчистване - Моля препоръчайте някой.
    Аз компресор няма да ти препоръчам, но искам да те попитам, какво точно смяташ да правиш с този компресор?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #3

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Ами да използвам струята му, за да доизчисвам вътрешното тяло, след прахосмукачка - защото с прахосмукачката не е ефективно почистването в някои участъци.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1 Виж публикацията
    Ами да използвам струята му, за да доизчисвам вътрешното тяло, след прахосмукачка - защото с прахосмукачката не е ефективно почистването в някои участъци.
    Малко гадая, но предполагам, че не смееш да разглобиш климатика и по тази причина искаш да го чистиш с компресор. Ако смяташ да чистиш питата по-добрия вариант е подходяща четка с вода и препарат. Турбината най-добре да се смъкне и така.... Не, че не става на място, но е хамалогия и резултата не много добър. Компресора издухва грубите частици, но фините си остават здраво залепети и е невъзможно да ги изчистиш - лично проверено! Дори и да постигнеш някакъв ефект с компресора, не е особенно практично да вдигнеш обрах пепел в стаята.......:rolleyes: Жена ти ще те остави на пост и молитви до следващата коледа
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    С компресор ще превърнеш стаята си в кочина. Погледни в интернет, има клипове на тема как се почиства вътрешното тяло. Една евтина лозарска пръскачка върши чудесна работа. Другото е препарат (meglio), найлон, корито и тиксо. Ще се изненадаш каква чернилка ще събереш в коритото (легена).
    Успех!

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #6

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Благодаря - всичко това го правя ( пълно разглобяване, турбина, пръскане и меглио) , но мисля че и с компресор ще подпомогна работата си в някои недостъпни участъци.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #7

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Демонтираш вътрешното тяло, разглобяваш на основни компоненти, измиваш всичко без електрониката и приходящите мотори както трябва. След това подсушаваш и сглобяваш в обратния ред. Монтираш отново тялото, вакуумираш тръбния път и пускаш машината. Гарантирано нещата ще са в пъти по добре от това което правиш досега и смяташ да правиш за в бъдеще с компресор.
    Mega и AC_From_Hell харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #8

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Е-е-е въпреки че съм "купил" около 15 климатика за мен и роднините ми, ( Да сте живи и здрави всички които помагате с тия изхвърлени клими) не ми се занимава да сядам и да разучавам, обзавеждам с помпи, ресивъри, маркучи.... Обслужвам само родата - а нямам желание да ви подбивам бизнеса. По лесно е малко да ги обера с прахосмукачката, ако не става някъде - да надуя компресора ( да не забравяме и електрониката - да се продуха, че се трупа и там по малко прах) и после сръб и чук! От толкова гледане и четене тук съм станал "сила" - относно правилен монтаж, обслужване и параметри за климатици. Понаучих и малко йероглифи - Ама това което го предлагаш - сигурно го прави само някой с дълбок джоб, и то на 5 години веднъж. За това не се отказвам да взема някое малко компресорче - за да го ползвам за гадни места - а и за други мои си работи.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Искам да си купя компресор за профилактика- какъв?

    Явно си твърдо решен да духаш, твоя работа. Защо тогава не си купиш от Метро или Офис1, за малко пари, флакон с въздух под налягане, за да видиш как няма да стане работата? Така поне ще се набуташ по-малко, а с остатъка във флакона ще си почистиш компа...
    bobovo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Спешно търся от къде да купя компресор
    От goiko във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 29-07-11, 00:22
  2. Искам да си купя 3D FullHD Player
    От sssaaa във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-11, 10:15
  3. Искам да си купя климатик до 1600 лева
    От sestra06 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 01-10-10, 17:33
  4. Искам да си купя свестен N рутер
    От hanatol във форум Технологии
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-09, 21:27
  5. Искам да си купя WD TV HD Media Player
    От zaks във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-09, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе