Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61

Есенно зимно почистване на машините

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #46

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Е той човека си е платил колко са му поискали, малко хора знаят какво означава качествено почистване. Аз също незная. На мен първия път ми взеха 30лв и ми измиха филтрите, повече не съм ги викал

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #47

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    ... Тук много се бърка понятието почистване на климатика с това профилактика на климатика. Макар, че понякога са взаимно свързани. Значи профилактика на климатика е да се замерят работните налягания, тока които консумира, температури и т.н. на климатичната система с цел превенция или ранно хващане на евентуален проблем. Всичко това е с цел да се постигне по-голяма гаранция, както и да се предпази машинта от потребители "мърлячи". Когато има силно замърсяване на външен или вътрешен топлообменик, това също се отразява на работата на машината и тогава следва да се почисти (не безплатно). Но в 90% от случаите това се случва след доста години работа с малки изключения. Или с други думи казано, при редовно миене на филтрите и елементарна грижа за машината тя има нужда от сериозно миене след от 3 - 5 години работа, че и повече. Само за пример, едната машина в нас е на над три години и турбината е като нова! Така от там отиваме на темата за почистването. То може да бъде както само на питата, така и на турбината, като се стигне до основно такова със сваляне на телата. Основно почистване, където е нужно смазване, сглобяване и качване на телата. Вичко е индивидуално и зависи както от степента на замърсяване, така и от това дали клиента е склонен да плати нужната цената. Рядко клиент плаща за сериозна профилактика. Никой не е длъжен да ви мие машините, когато идва на профилактика, освен по собствено желание ако прецени, че има нужда.


    ... Пак да кажа, според мен показаното по-горе измиване за тези пари на външно и вътрешно тяло е повече от добра цената.

    Колегите Велев и Bobovo, говорят за по-подробно почистване, което изисква повече време и средства, но там цената е друга.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #48

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Аз не разбрах едно нещо от цялата тема:
    Хората, на които не им допада почистването - склонни ли са да предложат същото или по-добро като качество почистване /не искам по-хубаво и по-скъпо!/ на същата цена със съответните документи и достатъчно бърза реакция?



    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Истината е че работата е свършена колкото е и платената цена и точка. За такова почистване и 20лв са много но за мен е недопустимо да се направи така.
    Конкретно единият недоволен от почистването - Велев знам, че е фирма и съответно бих го помолил да добави на сайта си описание и цена на подобна услуга по-ниска от 20лв!

    Гледна точка като "за мен е недопустимо да се направи така." е несъстоятелна. Аз не разбирам, но много хора с опит се изказват относително положително за почистването. Да, нее идеално, но със сигурност не вреди, по-скоро е полезно. Значи думичката "недопустимо" няма място тук...

    Очаквам с интерес линк към ценовата листа на Велев с добавена новата услуга. Предвид и по-малкото населено място, в което е бизнеса му бих препоръчал и снижаване на цената с още 5-10% поради много причини - най-малката - по-малки транспортни разходи и по-ниско средно заплащане на работник.


    Много обича българина да оплюва свършеното от друг, ама като се наложи той да го прави изведнъж се появяват достатъчно доводи защо няма да го направи! Ами трайте си тогава - споделете веднъж мнението си и спрете дотам!

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #49

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Само за измиване на питата и пластмасите съм съгласен и аз да взимам 25лв. на територията на града разбира се .Нека колегата да снима документа ако има такъв въобще де та да видим що за документ е това.Но на мен сърце не ми дава да видя мръсна турбина и да не я изчистя.Като е замърсена /задръстена/ турбината какъв е келепира ,че питата е чиста?
    Аз съм до тук със спора.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #50

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Само за измиване на питата и пластмасите съм съгласен и аз да взимам 25лв. на територията на града разбира се .Нека колегата да снима документа ако има такъв въобще де та да видим що за документ е това.Но на мен сърце не ми дава да видя мръсна турбина и да не я изчистя.Като е замърсена /задръстена/ турбината какъв е келепира ,че питата е чиста?
    Аз съм до тук със спора.
    Приятелю - както казах, климатиците не са ми страст и не разбирам. Не знам какво е измито и какво предлагаш ти да измиеш.
    Ако са измити само пита и пластмаси - ОК, значи това се иска и от теб.

    И... с това - съгласен съм да взимам 25лв... нещо не го зацепвам!!!
    Малко звучи все едно ще го направиш едва ли не като услуга. Ами... не - трябва да си безкрайно благодарен на всеки, който избере да ползва услугите ти и да си даде 25-те лв на теб, а не на някой друг!
    И - ти какво представляваш - фирма, частно лице - ако е фирма, ще те помоля за линк към мястото, в което си обявил тази промоция. Ако си частно лице - ще ти се напукат петите - 25 фирмени лева като махнем ддс, данък печалба и данък дивидент се равняват на 17 лева и 70 стотинки, така че моля да уточниш какво представляваш и колко пари ще искаш!


    Всеки момент ще ви затворя темата, просто се опитвам да дам последен шанс на вечно недоволните от чуждата работа да докажат, че наистина могат да свършат... по-добра не бих казал, но същата работа.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #51

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Според Крис трябва да сложа в ценовата си листа частично измиване едва ли не безплатно тип "замазване очите на клиента" Няма как да стане защото после ще кажат е ми тоя така работи некачествено.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #52

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Аз не разбрах едно нещо от цялата тема:
    Хората, на които не им допада почистването - склонни ли са да предложат същото или по-добро като качество почистване /не искам по-хубаво и по-скъпо!/ на същата цена със съответните документи и достатъчно бърза реакция?
    Май-не,то и затова настана това оживление.За цената си услугата е идеална,но без предпазване на стени и електроника,аз у нас не бих им разрешил да почнат.
    Та не пречи една сериозна фирма,да ''гъделичка'' своите клиенти(а реакцията е верижна),с промо цени,а и като имаш 3-4 климатика,момчетата от фирмата не биха ти говорили,че гумите им са износени и маслото им било за смяна на буса.Те ще знаят,че те имат като доволен клиент,а и ще се похвалиш на познати-просто поглед за напред в бъдещето на тази фирма.
    А и кой ще ти гледа документи,при добре свършена работа,и крайният резултат да те удоволетворява.В него гледаме при несвършена.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #53

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Според Крис трябва да сложа в ценовата си листа частично измиване едва ли не безплатно тип "замазване очите на клиента" Няма как да стане защото после ще кажат е ми тоя така работи некачествено.
    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Много обича българина да оплюва свършеното от друг, ама като се наложи той да го прави изведнъж се появяват достатъчно доводи защо няма да го направи! Ами трайте си тогава - споделете веднъж мнението си и спрете дотам!


    Velev... имаш 10 поста по тази тема. В първия написа, че според твоите критерии почистването е некачествено. Адмирирам това, всеки е редно да сподели възгледите и опита си. В ОСТАНАЛИТЕ 9... ореш безмислено и коментираш цени и услуги, които не са твои и както се вижда не смяташ да предлагаш.
    Тоест - имаш един смислен пост по темата и 9 дразнещи и безмислени...


    ПС - Велев... искаш ли да ми направиш една голяма услуга?
    Около март другата година, свързана със загуба на... немалко време.
    Ориентировъчно - да запишеш синчето за едно състезание в математическата гимназия в Плевен... Което звучи лесно ама кой знае колко мотки ще има

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #54

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Много обича българина да оплюва свършеното от друг, ама като се наложи той да го прави изведнъж се появяват достатъчно доводи защо няма да го направи!
    Типично по български.
    Доста хора се хвалят, колко малък е разхода на гориво на автомобилите им, но като ги помолиш да те закарат от точка А до точка Б, същия този разход се променя в растяща геометрична прогресия.

    За 25лв. това почистване е като да удариш джакпота (единственото нещо, което липсва е найлон около климатика и електрониката му), като се има предвид, че за същите и повече пари други фирми само потупват въздушните филтри и подписват гаранционната карта.
    Метода на почистване на bobovo, без сваляне на телата за двойно повече пари, също е джакпот.
    Така че всеки сам преценява за какъв вид почистване ще даде парите си

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #55

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    За 25 лева и първоначалното състояние на климатика услугата е много добра, е вярно турбината можеше и по-добре, НО цената е 25 лева.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #56

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    КрИс взех че размислих и въведох в ценовата - Почиствне на вътрешно тяло частично само пита и кутия. -25лв.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #57

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Велев, аз не се сещам някой да е написал, че Вие с bobovo сте кожодери. От страни изглежда, че се засягаш като ученичка от II-ри клас.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Вече казахме всичко да я заключват темата.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #59

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Вече казахме всичко да я заключват темата.
    На там вървят нещата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #60

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Мир да има

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 01:31
  2. HI-FI колони и кабел QED, microSD 16GB, Зимно яке IGUANA, калъфи, части
    От vessk0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 18-02-12, 13:23
  3. Hi-Fi" тонколони, Razer Mamba 4G (2012), Зимно яке Iguana, Калъфи, Части
    От vessk0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 15-01-12, 16:43
  4. Есенно разчистване на компоненти.
    От Karajata във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-11, 15:04
  5. Почистване на RAS - 225GDR
    От joro_bul във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-10, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе