Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #1

    Question Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Моя близка преди 3 месеца си купи два нови еднакви климатика Хайер (не знам точния модел, промоция в Технополис) и има необичаен проблем с единия от тях. При изключено положение от дистанционното, от външното тяло се чува леко нискочестотно бръмчене. Като му дръпнат щепсела - изчезва. Звъняла е на сервиза; оттам първо са ѝ казали, че "такова нещо никога се не е случвало", а след поредно позвъняване - че било нормално "трафа да бръмчи, щото все пак е под напрежение" и "дори и да подаде някаква жалба, то никой нямало да уважи гаранцията, щото уредът си работи и няма какво да му се ремонтира/подменя", а също и "ако толкова много я дразни, или да го остави да си работи, или да го изключва и от контакта". В другата стая същият модел не проявява такова своеволие. Така както ми го описва, съм склонен да мисля, че наистина бръмченето е от трансформатор

    Та, тя се чуди какво да прави - Наистина машината работи, но това нормална работа ли е на уреда? Да пише ли до КЗК, до Технополис? Въобще дали има смисъл да се разправя? Този трансформатор доколко може да се счита за изправен и доколко може да изкара така без да прояви дефект?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Все пак е Хайер и все пак е на промоция. Няма оправия с тези боклуци!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Няма значение дали е Хайер или на промоция за 5 лева-въпросът е принципен. Аз бих сезирал всички по веригата, докато на някой му писне и подмени трансформатора или външното тяло. Какво имате да губите? 15 мин. да си направите жалбата или трансформаторът да спре да работи в най-неподходящия момент? В крайна сметка имате права като потребител и трябва да ги изисквате. Поне аз така си мисля...Крайно време да се разбере,че когато работиш с клиенти-независимо какво им продаваш- си зависим от тях .Да има и ексцесии в желанията, но като правило клиента е цар и правата му са защитени. Аз бих опитал първо с продавача и ако събера достатъчно доказателства, че не ми се решава случая-следват контролните органи . Алтернативата е нищо да не се прави и само да се оплакваме

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    За наличието на боклуци по магазините и непрекъснатото нарастване на продажбите им са виновни първо клиентите, после търговците и накрая производителите. Добре би било да се сезира КЗП, да се извършат няколко подмяни на външни тела, след което да върнат парите. Колкото повече загуби за търговеца и неудобства за клиента се генерират, толкова по-полезно ще е за обществото.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #5

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Е нали трафът е във вътрешното... И през реле подава напрежение към външното... След като цъкнеш дистанционното

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Онзи ден смених траф на стара заварена мидея хората са ми стари клиенти. Имах нов траф и го замених взех пари само за работата стария го взех за всеки случай. Докакто пазарувате от веригите такова ще е отношението им към вас.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #7

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Колеги щом пищи, най вероятно захранването е импулсно и работата отива на цяла платка (или ремонт) , бяха те трафовете.... На скоро колега търча заради такава платка на чисто нов дайкин , споко.. Когато рекламацията дойе, когато климатика все още не е платен, всичко се оправя до 1-2 часа.. Вънка трансформатора който участва в захранването на АПМ-а и компресора, няма логика логика да е под напрежение при спрян климатик.
    Този пост е редактиран от microclim@; 04-02-18 в 15:56.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Струва ми се, че просто си пишете наизуст. Никой не написа, че със сигурност трафа е във външното тяло. Ако наистина бръмчи траф, в което малко се съмнявам, то той може да бръмчи мноого дълго време без да изгори. Ще работи, но знам, че бръмченето е много неприятно. Все пак това бръмчене от външното тяло може изобщо да не е от траф. Един Касап знае-той е повелителят на кристалните топки.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Нали отвън са модулите за компресора, може и те да си пискат.Това вече и Касапа не може го отгатна.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #10

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Пищи някой елемент под напрежение на платката, подобен елемент съм виждал, как се открива по много прост начин. Понеже при самото пищене елемента трепти с висока честота , елементите се докосват един по един със ел - непроводим предмет, когато го докоснеш звука се изменя и го фиксираш, смяна и туй е... Ама колко да пищи и то вън, пипкава работа...Щом е в гаранция и е толкова зор една платка и туй е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #11

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Благодаря за отговорите.
    Всъщност, наистина не се знае дали точно трансформатор бръмчи. Така са ѝ казали по телефона - не им се занимавало да ходят на място да проверяват; за тях си работел. Тя ми го описва като бучене, както все едно се чува от ел.табло. Напълно възможно и да е някой друг елемент
    По-скоро ме интересуваше дали това е нормално състояние на уреда при изключване от дистанционното, щото не съм го виждал при нито един климатик досега. Ще ѝ кажа да си пусне жалба и до магазина, и до КЗК.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #12

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    По-скоро ме интересуваше дали това е нормално състояние на уреда при изключване от дистанционното, щото не съм го виждал при нито един климатик досега.
    При изключване от дистанционното е нормално, вътрешното да продължи да подава на външното тяло захранване още няколко минути. Но след около 5 мин. трябва да го изключи. Зависи от климатика тази продължителност.
    Но ако има подгряване на компресора, може да не го изключи въпросното захранване.
    Иначе единственият елемент, който може да "бръмчи" като траф във външното тяло е дросела. Може и бобина на 4-пътник, но е по-различен звукът.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #13

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Те точно на дросела, викат че е траф. [emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #14

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Дроселът може да бръмчи само под товар. Той затова е дросел де..

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Помощ - Бръмчене на външното тяло при изключен уред от ДУ

    Може и без товар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бръмчене на външно тяло на FTX35J3 comfort
    От Slayer90 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 10-01-18, 20:33
  2. Отговори: 6
    Последно: 12-10-15, 21:02
  3. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 01:58
  4. Бръмчене от вътрешното тяло на 12LDC
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-11, 21:11
  5. От външното тяло удря ток?! - Помощ!!!
    От hellrell във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 02-06-08, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе