Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с флаш на дъно!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #1

    Проблем с флаш на дъно!!!

    Имам един стар комп и се мъча да му флашна биоса и нещо ме нервира[!]. Като пусна award flash-a и му дам да ми направи копие на стариа биос ми прави файл с размери 256К! Като му дам BIN с размери 256К да флашва ми казва че файла не е достатъчен а с 128К ми направи флаш? Обаче на мен ми трябва да ми засича по-големи дискове и проблема е че точно файлчето с подобренията в тази насока е 256К! Гледах за джъмпери обаче няма никакви освен за чистене на биоса! Моля помагайте защото вече откачам[)]! Дъното е P6LX-A+ на EliteGroup! 10x предварително![8D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Проблем с флаш на дъно!!!

    имах проблеми с подкарването на големи хардове под една стара к6-2 с чипсет на виа. за съжаление за този модел нямаше нов биос обаче успях да реша проблема и без него.

    харда имаше джъмпер за cap limit. Включих го, биоса си го откриваше като 30ГБ, пуснах инсталация на windows 2000 който си се инсталира както трябва обаче си го откриваше вече с истинския размер. просто явно не се доверяваше на bios-a.

    Та ако искаш може да пробваш и такъв вариант, освен с 2000 същото съм го правил и с XP и 2003. От биоса изключваш изобщо да не детектва на някой кабел, закачаш там харда и после windows-a си го открива и си бачка (това второто е добро стига да става дума за 2-ри хард)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Проблем с флаш на дъно!!!

    Новия биос колко е 128 / 256 ?

    като пуснеш AWDFlash - пишеш командата :

    a:\awdflash a:\******.bin /f



    Така 100% ще стане , но само ако фаила и флаша ти са с еднакъв размер ( провери и това има дъна от този тип с 1 MB и с 2 MB флаш чипове , съответно и с такива "Bin fails"



    Другия начин е с 2 MB чип


  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Проблем с флаш на дъно!!!

    Можеш да го подкараш и с Disk Manager, EZ за твоя модел диск. Тези програми софтуерно коригират проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #5

    Проблем с флаш на дъно!!!

    Ако след флаша харда не се разпознава виж bios patch-a тук: www.rom.by.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #6

    Проблем с флаш на дъно!!!

    Mr.TECHNO под Windows ми дава размерите на BIN-новете 256КВ и 128КВ, странното е че когато му дам backup ми прави BIN равен на 256КВ и като се опитах до върна същия BIOS пак ми дава грешка. На какво се дължи това?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с флаш памет
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-11, 16:41
  2. Проблем с флаш памет
    От lacoolman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-04-09, 12:59
  3. проблем с Флаш Гет
    От nely във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 16-10-06, 09:43
  4. Проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 28-01-06, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе