Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Защо процесора ми работи на около 60С?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #16

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    някой може ли да ме открехне какво е:

    "ATX контролера нагрява ли ти се!!! "

    ъъ?

    ATX контролер

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #17

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    orack, по магазините продават охладители за чипсети, иди си купи един преди да си пръснал NB-то и ако имаш под ръка друго захренване, по-мощно от твоето пробвай как ще е температурата с него. При мен има един Barton 2500+ на дъно Epox RDA8 ако не се лъжа, с 400W захранване и сържи 42-43 градуса idle и около 48-49 градуса когато се играят игрички на него, а охладителя му е най обикновен Spire, 9$ струва и даже май беше на 3000 оборота ....

    eto to4niq model na ogladitelq i harakteristikite mu

    http://www.spire-coolers.com/fcc.asp?ProdID=73

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #18

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Само едно не схванах как тъй няма дори радиатор на чипсета то аз че съм с по стара гигабайтско дъно имам радиатор и вентилатор на чипсета тоя да няма? ( с G-7VTX съм аз)



    <div align="right">Originally posted by AVATARAT*-*09/05/2004*:* 02:28:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Тук можеш да видиш, че на чипсета няма вентилатор. Явно от Gigabyte са преценили, че чиповете на NVidia не се нуждаят от допълнително охлаждане, както тези на VIA (каквото е твоето дъно).



    @orack: Нищо не пречи да послушаш колегата по-горе и да си сложиш вентилатор на чипсета, няма да му навреди [:D]. Моят съвет обаче е ако дъното ти е в гаранция (както и предполагам) да го занесеш в сервиза и да им демонстрираш на какви температури работи. Тогава може и те да ти направят тази услуга (вероятно безплатно), а и ако се случи нещо с дъното, евентуално ще си имаш по-малко проблеми, след като веднъж си предупредил сервиза (ако хората са почтени).



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">някой може ли да ме открехне какво е:

    "ATX контролера нагрява ли ти се!!! "

    ъъ?

    ATX контролер



    <div align="right">Originally posted by pentadog - 09/05/2004 : 02:39:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Значи не само аз съм се зачудил на първо прочитане [8D]

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #19

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Стига с този спор вече колко пъти да казвам че бартон по принцип си греят повече пък и като се комбинират с кофти охлаждане. Acorp -а с двете перки е пример за кофти охлаждане. Bareton има 256 кеш повече от Thoroughbred работи на повече мегахерци, площа на ядрото е по голяма и най нормалното нещо е да пече повече какво има за харесване и за не-харесване. Thunderbird от своя страна печяха защото са 0.18мм и бяха с керамична подложка. Изобщо стига с тия въпроси от сорта на "защо ми пече bartona" защото из форума има поне 5 такива теми няма да пиша все едно и също.



    Атx контролер не мисля че има предполагам иска да каже PCI to AGP контролер което си е NorhtBridge а вече знае мче той пече.

  6. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #20

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    АТХ контролер бе мноо сте застреляни

    Aбе май аз съм се острелял щтот това дъно е само с конектор!!!

    (Има некви по нови на GB с спец платка за захранването)

    А с какво ядро ти е процесора Palomino или T-bred

    ako e Palomino температурата е нормална Palomino са печки!!!

    И ако имаш възможност виж си серийния номер на CPU-то

    и го сравни с данните тук

    http://www.amdboard.com/amdid.html

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #21

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Тази платка прави тривазното захранване на шествазно и е мн полезна ако имате да кажем 6 банки с памет ::P~

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #22

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">АТХ контролер бе мноо сте застреляни

    Aбе май аз съм се острелял щтот това дъно е само с конектор!!!

    (Има некви по нови на GB с спец платка за захранването)

    А с какво ядро ти е процесора Palomino или T-bred

    ako e Palomino температурата е нормална Palomino са печки!!!

    И ако имаш възможност виж си серийния номер на CPU-то

    и го сравни с данните тук

    http://www.amdboard.com/amdid.html



    <div align="right">Originally posted by king_pin*-*09/05/2004*:* 14:36:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Смених си Athlon 2100+ и дъно Gigabyte GA-7VT600 с Barton 2500+</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Sorry!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #23

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    <font color="purple">Предупреждение към всички: темата не се намира в раздел "Дъра-бъра". Още един безсмислен пост, и изтривам всички, които нямат пряко отношение по въпроса, след което заключвам темата!</font id="purple">

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #24

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Slero трий поне три еднакви поста съм написал относно Barton дето греят повечко. Има си търсачка с която се намират вече дискутирани теми!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    38
    #25

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Аз съм със същото дъно и процесор и в началото яко се шашках... Обаче какво да ти кажа - че грее този процесор грее (заради многото кеш), че и от дъното показва малко повече - също (явно е дефект на тоз модел). Но с хубав вентилатор и задължително и вентилатор на кутията няма да имаш проблеми дори и лятото. Инсталирал съм си и CPUCool просто за успокоение - дори и на нерегистрираната версия и бачка service-a и в момента съм 47-48 в idle режим и към 55-58 при 100% натоварване. Нямам вентилатор на чипсета нито на видеото, защото са така фабрично и двете, но си сложих допълнително на кутията. Не ми забива грам и вече спрях да гледам градусите. За да не трепериш все пак за 90-те градуса си сложи в BIOS-a да ти изключва над 75 и си готов... Колкото по-малко го гледаш, толкова по-добре ще работи [] Дано съм помогнал, щото и аз се потях над същия проблем преди няколко месеца...

  13. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #26

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Да бе прави сте, че темата е изтъркана и безсмислена!!!

    Само не разбрах АТХ конектора нагрява ли ти се!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #27

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Значи,не искам да се заяждам,но темата за охлаждането изобщо не е безсмислена и ще става все по-актуална.Това,че някой преди 6 месеца е писал пост по въпроса,изобщо не ме грее,защото за това време и процесорите и охладителите,защо не и дъната - вече не са същите.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #28

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Става въпрос за това че в последния един месец има поне четири активни теми за същият проблем. Като едната е пусната от теб Ceaser и отговорите там могат да се използват за текущия проблем без да се налага да се пишат фермани на ново. И ми е мн интересно какво толкова се е променило по процесорите в последните шест месеца че не е актуална. Изобщо какво се промени в последните години толкова мн че да влияе охлаждането ? АMD минаха от 0.18 мм на 0.13 мм и смениха керамичната подложка с органична такава - лелеееееее. Via пуснаха кт133/а, 266/а ,333 ,400 ,600. E да кажа само че duron 1300 на ктxxx дъно пече колкото barton на ктххх дъно с промени в стойностите наложени от охладител, който е монтиран. И лятото какво вие компютрите на 40 градуса на сянка ли ги държите ? И не разбрахте ли че често комбинация от Barton и датчиците на 7N400 дават нереални стойности. Като същото дъно си отчита нормални стойности комбиниран с др процесор.



    Плюс това обичам политиката "питай google преди да затавам въпроси на които има вече хиляди отговора".



    Някой да се намери да заключи темата

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #29

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи,не искам да се заяждам,но темата за охлаждането изобщо не е безсмислена и ще става все по-актуална.Това,че някой преди 6 месеца е писал пост по въпроса,изобщо не ме грее,защото за това време и процесорите и охладителите,защо не и дъната - вече не са същите.



    <div align="right">Originally posted by Caesar*-*11/05/2004*:* 01:43:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="purple">Темата наистина не е безсмислена. Многото безсмислени мнения обаче могат да я направят такава.</font id="purple">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Процесора работи на 100% на Pavilion dv3
    От georgibozhinov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 05-06-13, 17:04
  2. Защо в хладилната част t e около 8 - 10* ?
    От Ivaile във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 10-06-12, 12:20
  3. Отговори: 7
    Последно: 16-10-09, 10:57
  4. Отговори: 16
    Последно: 02-11-05, 18:50
  5. Отговори: 18
    Последно: 03-05-02, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе