Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61

Смяна на Биос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #46

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">HEEELP

    Флашнах си биос от нета които уж беше за моето дъно и.....

    сега монитора ми е черен...

    Интересното е че като пусна компа започва да "джагърка" нещо чете от CD-Rom-ите, а флопито го няма никакво, някъде бях чел че при смяна на биос в чипа оставали 4 КБ? за 4етене от дискета...??? а то вместо от дискетата (неиният диод въобще не светва) чете нещо от CD-тата???

    Някакви идеи как мога да си реша проблема???



    <div align="right">Originally posted by x15*-*19/06/2004*:* 12:08:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За всички с Аward BIOS и стари дъна с ISA слотове - ако се докарате до това дередже, махнете AGP видеото и си намерете някаква дърта ISA видеокарта, вържете монитора на нея и той ще изгрее. Ако нямате ISA, пробвайте с PCI-ка, ама там не е сигурно - за предпочитане е някоя с чип на Cirrius Logic.

    Другия вариант е, преди да се опитате да флашвате да се застраховате за такива ситуации - форматирайте си някоя ЧИТАВА дискета, направете я системна (само със sys a:, не правете startup disk!), запишете си на нея .bin файла за вашето дъно, awdflash.exe и си направете с някакъв текстов редактор следния autoexec.bat файл -



    @echo off



    if exist oldbios.bin goto old



    awdflash.exe newbios.bin oldbios.bin /py /sy /cc /cp /cd /sb /r



    goto end



    ld



    awdflash.exe oldbios.bin /py /sn /cc /cp /cd /sb /r



    :end



    oldbios.bin и newbios.bin са съответно вашия стар и нов биос файл. С помощта на тази дискета ще можете да си флашнете БИОС-а на сляпо, без да ви трябва монитор. Слагате я във флопито, стартирате компютъра и чакате докато флопито престане да чегърта и диода му угасне. Кръстите се [:D] и рестартирате. <font color="red"> И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО </font id="red"> - преди да започнете да флашвате изключете си от БИОС-а всичко, където видите думичките SHADOW и CACHE и изключете всякакъв Power Management.

    Успех!



    ПП. Щях да забравя - да не забравите след рестарта да си извадите дискетата от флопито, иначе ще има да си флашвааа ... [8D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #47

    Смяна на Биос

    @Miki само дето няма гаранция че ще успее да светне - не всички светват - от опит ти го казвам - на теория трябва да свете, ама не светва на всияко дъно



    @x15

    не го позна - сори - ръгай повече рам и Win XP /SP2

  4. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #48

    Смяна на Биос

    Абе аз реших да играя на сигурно и си взех 120ГБ Seagate 8MB кеш, 7200 оборота само дето грее до около 40градуса мерена на корпуса... доста повече от стария ми самсунг.... Това нормално ли е?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #49

    Смяна на Биос

    да

  6. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #50

    Смяна на Биос

    Благодаря на всички за помоща, за сега новият ми хард и биос бачкат добре (пък било и на АТА33) и все пак ако на някои му попадне биос за моето дъно версия 3.Х да свирка!

    lovech2001@yahoo.fr

    Thanks!

  7. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #51

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Благодаря на всички за помоща, за сега новият ми хард и биос бачкат добре (пък било и на АТА33) и все пак ако на някои му попадне биос за моето дъно версия 3.Х да свирка!

    lovech2001@yahoo.fr

    Thanks!



    <div align="right">Originally posted by x15*-*22/07/2004*:* 10:04:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    http://agpetrov.hit.bg/files/agp-ali/Agp-ali_3.3_66.zip #DMA66



    http://agpetrov.hit.bg/files/agp-ali/Agp-ali_2.2_33.zip #DMA33



    http://agpetrov.hit.bg/files/agp-ali/Agp-ali_14&15.zip #1Mbit flash

  8.  
     
  9. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #52

    Смяна на Биос

    Сигурно ли е че ще стане за



    AGP-Ali Ревижън (Rev): D



    ID string 09/13/1999-ALADDIN5-2A5KKF9DC-00



    защото преди пробвах версия 3.3_66 за друго дъно пак AGP Ali и след като тотално угасна ми се наложи да го нося до "мост" да ми го оправят!

  10. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #53

    Смяна на Биос

    Хей DGP тук ли си???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    14
    #54

    Смяна на Биос

    абе пич, за 3 месеца само от баничките щеше да спестиш за ново дъно, да не говорим за нервите, ама зор сега да правим от 286 пентиум V[!]

  12. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #55

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">абе пич, за 3 месеца само от баничките щеше да спестиш за ново дъно, да не говорим за нервите, ама зор сега да правим от 286 пентиум V[!]



    <div align="right">Originally posted by knothole*-*11/08/2004*:* 04:10:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе общо взето си прав ама все пак е важна и тръпката да направиш от нищо - нещо... :-))))

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2
    #56

    Смяна на Биос

    hei narode spe6no se nujdaq ot help! zna4i tyj kato ne mojah sam da namerq 6te pomolq eventualno hora s po-dobri tyrsa4eski umeniq da mi pomognat - trqbvat mi dve ne6ta - info za tova kakvo HDD moga da si sloja na Chaintech 6BTM0 - N100A s BIOS ot 1999 godina i eventualno ako nqkoi nameri flash za BIOS-a mi : 05/13/1999 i440BX - W977TF 2A69KC39C - 00 6te sym mu stra6no blagodaren - no naistina e spe6no za6oto ako ne se spravq s toq problem 6te se biq po glavata stra6no dylgo vreme - blagodarq predvaritelno!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #57

    Смяна на Биос

    Добре дошъл във форума

    за да ти помогне някой със сигурност - желателно е да пишеш на кирилица

    Така шансът някой да ти помогне е много по-голям

    иначе максимума с този боис май бе 20 - но има и нови биоси с които и до 80 Гб може да стигнеш

    а за тази цел - ще потърся

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2
    #58

    Смяна на Биос

    ееееее! страхотно - страшно мерси за инфото, а ако и ми намериш биос ще съм още много по-щастлив - така поне ще мога да оползотворя безплатните подаръци [Yeah!]. но както и да е - искам да кажа само че въобще не съм очаквал да има подобен отзив на въпроса ми и много благодаря за обратното, ще почакам и за евнтуален биос [^]

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #59

    Re:Смяна на Биос

    Здравейте. Искам да попитам - видях с Everest, че системният и видео bios-а на компютъра ми са по-стари от 2години.Пишеше като съвет да се обнови.Може ли някой да ми каже най-общо какво е необходимо да се направи за целта?Дали мога аз да се пробвам да си го оправя, след като нямам познания или не е желателно.И последно - ако го оставя така, това проблем ли ще е?

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #60

    Re:Смяна на Биос

    katy85 , Евереста така си пише на всичките малко по-стари дъна.Недей се занимава ако всичко си работи както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с БИОС-а?
    От vanko68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 14-10-09, 07:21
  2. Help за повреден Биос
    От vlado1113 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 05-03-09, 10:28
  3. Въпрос за Биос
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-01-08, 22:35
  4. БИОС на РАДЕОН
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 23:29
  5. Биос
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-03, 22:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе