Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Смяна на Биос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #31

    Смяна на Биос

    [8]Абе незнам дали съм го сеифнал добре ама в нета си намерих версия 2.2_33 на моя биос и в МОСТ компютърс ми го флашнаха за 5$ (8.20лв.) (до сега беше с 2.1_33) В мост разбрах че това "_<font color="red">33</font id="red">" след "2.2" означавало ATA33 а в нета срешнах и версия 3.3_66 на Award Modular BIOS v4.51PG (тоест поддържащо и АТА66 както си пише и в упътването на дъното но което и така и не ми работеше до сега)

    Та хора така и никой от вас не можа да ми каже моето дъно само с Award Modular BIOS v4.51PG ли може да работи или принципно може да съществува и биос за него Award Modular BIOS <font color="red">v6.00PG</font id="red">

    (в мост ми показаха AWARD-ско дъно идентично с моето и със съвместими биоси)



    <font size="4"><font color="red">И хора ако някой има повече инфо за смяна (или препрограмиране на биос) хайде ако може да я постне plsssssssss...........</font id="red"></font id="size4">

  2.  
     
  3. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #32

    Смяна на Биос

    Бях останал с впечатлението че в този форум има даста разбирачи...

    та ако съм бил прав се надявам най сетне някой да ме светне относно съвместимоста на биосите и за това дъното ми може ли да работи с Award Modular BIOS v6.00PG?

    Мr. Techno, беше ми писал в форума че можеш да ми пратиш точни инструкции за препрограмиране на биоса.... ами давай деееееееееее..... maila ми е lovech2001@yahoo.fr


  4. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #33

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Та хора така и никой от вас не можа да ми каже моето дъно само с Award Modular BIOS v4.51PG ли може да работи или принципно може да съществува и биос за него Award Modular BIOS <font color="red">v6.00PG</font id="red">

    (в мост ми показаха AWARD-ско дъно идентично с моето и със съвместими биоси)



    <font color="red">И хора ако някой има повече инфо за смяна (или препрограмиране на биос) хайде ако може да я постне plsssssssss...........</font id="red">



    <div align="right">Originally posted by x15*-*25/06/2004*:* 19:56:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    По първия въпрос - НЕ. Версия v6.00PG е за по-нови модели дъна. При това този номер не е това, за което трябва да внимаваш при ъпдейт на биоса на едно дъно - важните неща са модел и ревизия на дъното, както и BIOS ID String (това показва "версията" на специфичния биос, както и съвместно с проверка на датата му можеш да се ориентираш дали съответната версия е по-нова от тази, с която е дъното ти): Т.е. за тебе са важни тези неща:



    Модел: <font color="red">AGP-Ali</font id="red"> Ревижън (Rev): <font color="red">D</font id="red">



    ID string <font color="red">09/13/1999-ALADDIN5-2A5KKF9DC-00</font id="red">



    BIOS date 09/13/99 - датата също може да те ориентира коя е по-новата версия.



    Name Award Modular BIOS v4.51PG - това НЕ те интересува освен в случаите, когато примерно има 1М и 2М BIOS-и за един модел дъно (тогава обикновено на този или на реда ID string има идентификатори 1М, 2М, 4М и т.н)



    За описания и обяснения прегледай линка, който ти е дал Smarty: http://free.techno-link.com/smarty/flash_the_BIOS.doc - там процедурата е обяснена на прилично ниво. Ако имаш още въпроси потърси ме на mail/ICQ (справка - профила ми).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Смяна на Биос

    DGP - ти обясни

    иначе

    пускаш работещ компютър

    зареждаш ЧИСТ ДОС

    сваляш чуждия бисо - ( КАКТО Е ВКЛЮЧЕН КОМПА )

    слагаш твоя - като внимаваш дали е правилно ( има значение посоката - от единия край 4ипа е маркиран - както и слота )

    на предварително записана дискета трябва да има следните фаилове

    1) стария биос

    2) AWDFLASH

    Слагаш дискетата във флопито

    и пишеш

    awdflash a:\******.bin /f

    , пита те дали искаш да запазиш стария фаил на ТОЗИ чип- казваш - НЕ, и после казваш ДА за да програмира чипа

    ако всичко мине ок , гасиш машината , махаш твоя биос , слагаш другия , пускаш компа да видиш дали всичко е ок , и слагашчипана твоя комп и го пускаш



    ако биоса еверния - и си го флашнал успешно - трябва да тръгне - но има веротност даси изгорил твоя чип ( като хардуер ) и пак да не тръгне , тогава ми се обаждаш

    за 160 ГБ хард титрябва , но биос за твоето дъно , да не го детекваш в биос , и SP2 за WinXP


  6. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #35

    Смяна на Биос

    Mr.Techno по нагоре пише че се отбих до мост компютарс и си подкарах щайгата...

    Въпроса беше за препрограмирането на Биоса...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Смяна на Биос

    по съшия начин - без да сменяш чипове

  8.  
     
  9. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #37

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема ще се реши като сцепиш харда на две - под дос ще познае само до 120 Гб на дял , но под win 9x /XP - ще можеш и да видиш и останалите гигабайти

    използвай партишън меджик 8

    Пробвай пак във фирма и пиши пак



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*14/06/2004*:* 15:33:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. Za Win XP задължителен ли е сървиз-пак 1-2...

    2. win-ME ще разпазнаели реалните размери на харда (дяловете)

    3. Има ли начин да си се ботва директно от 160GB-овия хард след като го разпознава като 120GB?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Смяна на Биос

    Само WIN XP със SP2

    харда ти ще се познае перфектно , само ако е сцепен на 2

    и само под виндов - колко ти го познае Биоса- майната му - може и да не го засичаш - WINXP -SP2 ще го познае - гаранция ( от личен опит ти казвам - имаш подобни грижи с 200 ГБ - докато не турих SP2 не го позна - познаваше само 120 ГБ

  11. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #39

    Смяна на Биос

    В смисъл че ако го цепна на две мога да го използвам като основен (единствен) хард и че дори и биоса да го разпознава грешно winXP със сървиспак2 ще си го разпознае точно???



    И че примерно ако сложа диска на друг компютър който си го разпознава правилно и го цепна и форматирам там после ще мога да си го сложа на моя комп и да си инсталирам XP без проблем....???

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #40

    Смяна на Биос

    принципно - да,

    ще имаш 2 ( два ) дяла , ако искаш първия да е 20 Гб - останалото колкото е

    цепиш го на друг комп , и давай ( това е само в случай че биоса ти вижда някакъв дял от въпросния хард ) - ако не вижда нищо от него - решението е един малък за операционна система , останалото го виждаш под Windows

  13. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #41

    Смяна на Биос

    Още един въпрос WinXP ще ми върви ли поне като милениума на AMD K6-2 на 500 & 96 Ram & как може да се забърза компира?

    (вариянта да оправя стария с нов го знам ама не ми е по джоба за момента... :-)))) []

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Смяна на Биос

    отогвора е - с WinXP ще върви по-бавно

    Съвет - махни си тъпия Милениум , и си сложи 98 SE + SP1,51

  16. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #43

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">отогвора е - с WinXP ще върви по-бавно

    Съвет - махни си тъпия Милениум , и си сложи 98 SE + SP1,51



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*05/07/2004*:* 08:06:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А ще разпозна е ли хард 160 ГБ ако биоса не го познае?




  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Смяна на Биос

    иамам един 160 за ремонт - ако тръгне - значи и твоя ще търгне а ако не тръгне - XP Pro амиго

  18. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #45

    Смяна на Биос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">иамам един 160 за ремонт - ако тръгне - значи и твоя ще търгне а ако не тръгне - XP Pro амиго



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*05/07/2004*:* 15:56:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    :-) Ако ти тръгне 160ГБ на WIN98 (при положение че не го разпознава биоса) Pls. пиши!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с БИОС-а?
    От vanko68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 14-10-09, 06:21
  2. Help за повреден Биос
    От vlado1113 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 05-03-09, 09:28
  3. Въпрос за Биос
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-01-08, 21:35
  4. БИОС на РАДЕОН
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 22:29
  5. Биос
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-03, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе