Резултати от 1 до 11 от общо 11

Температура на CPU

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Температура на CPU

    Искам да попитам нормално ли е температурата на процесора при отворен капак на кутията да достига 53 градуса.Нормално е около 47гр. пак при отворена курия. Досега съм имал все Р4 и сега ми се вижда тази температура висока.Иначе РС-то си работи нормално нито забива нищо.



    AMD 3000+

    ZALMAN CNPS7000B-ALCU, Meden



    Asus A7N8X-E Deluxe

    512 DDR

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Температура на CPU

    AMD-тата по трядиция умират на 90. Аз съм стигал до 60. А за Р4 трябва да видиш Prescott - удря 70 без да се замисли и то с Thermaltake.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #3

    Температура на CPU

    Според мен не е нормално.Със същото дъно съм и Бартън 3200+ ,като температурата на процесора в момента с отворен капак е 33 градуса при 24/7,вентилатора+радиатора е Акаса-регулируем.

    С какво измерваш показателите не температурата?

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Температура на CPU

    @visible

    Направо ме кефиш. Такава ниска температура не съм виждал от 5 години. Какъв е обема на Akasa-та и какъв ти е радиатора?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    28
    #5

    Температура на CPU

    Аз съм с AMD Athlon 64 3000+@ 2150 MHz и оригинален радиатор на AMD, който получих заедно с процесора в една кутия. Мисля, че не става за овърклок, въпреки че съм направил. Дъното ми е ABIT KV8 PRO 3rd. EYE с чипсет VIA K8T800 Pro. Това 3rd. EYE е едно трето око, което следи доста от процесите в компютъра и показва на външен монитор информацията. Ако щете вярвайте, но в момента температурата на процесора е 19 ( да 19 )градуса, на системата 32, а на захранващия блок на процесора е 39 градуса. Стайната температура е 29 гр. Всичко това не е учудващо с новата система на AMD " Cool & Quiet". При дълго натоварване на мах. достига до 63 гр.







    Препоръчвам на всички фенове на чипсета това дъно. За овърклок и мониторинг е перфектно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #6

    Температура на CPU

    @silverfox-модела е ак825 carnaval max8600RPM оборота държи,намалявам го като си лягам,а радиатора и вентилатора са заедно -box.Ползвам и пача за НФорс дъна на Нвидиа-сваля температурата с 2-3 градуса.

    @Sagitarius-пич ти го караш на замръзване бре[:D][:D][:D]

    Случайно да ти е хрумвало ,че датчика не мери коректно или е разместен.Защото ако това е истина всички клокъри по цял свят щяха да си купуват ВИА,а това съвсем не е така.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #7

    Температура на CPU

    AMD-пе4ка ! нормално е как да не е на мой приятел машината пали при 55 града погледни от добрите страни идва зима .....!!!

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Температура на CPU

    carcass, температурата определено е висока, особено пък и за свален капак. нормална е тази, която казва visible и не виждам защо ви учудва.



    mxkolev, ако твоя човек е с duron 600 не би ме учудило, но повярвай ми, настоящите amd-та не пекат толкова... моят процесор е в момента о/с с 50% ( от 1467 -> 2100, като максимумът му е 2300 ) и в точно този момент е на 31 градуса. някой да иска screenshot?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #9

    Температура на CPU

    FearMe - barton 3000+ пали на 55 с о4ите си го видях! и засъжаление не съм виждъл амд което да негрее !

    п.п. може да ти дойда на гости да видя !

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Температура на CPU

    затова всички да си купят по един intel preshot че те хич не греят.



    Лошото на новите процесори е че не може да си отопляваш стаята с тях

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Температура на CPU

    само си browse-вам в момента:

    http://fearme.hit.bg/razni/temp.jpg



    epox 8rda+, 1467@2100 реални и 1.6@1.85v, c2ngo cooling patch ( това последното е важно!)

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. i3 температура
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-13, 10:06
  2. Температура на CPU
    От etg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-08, 09:26
  3. температура на HDD-то
    От MikiOne във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-04, 14:23
  4. CPU температура!?
    От okli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-04-03, 10:19
  5. Температура?
    От Stan във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-02, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе