Резултати от 1 до 14 от общо 14

CPU температура!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    63
    #1

    CPU температура!?

    Абе някой може ли да ми каже каква е нормалната температура за процесора . Струва ми се че моя е като котлон на раховец? Знам че за различните модели е различна. За Duron 1.2 каква трябва да е?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #2

    CPU температура!?

    Нормалната температура за AMD процесорите не бива да надвишава 55 градуса и не трябва да бъде под 0 градуса. А иначе за твоя DURON - ЗАВИСИ от COOLER-а. Около 45 градуса, не повече според мен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    CPU температура!?

    За зимния сезон - не повече от 50-55. През лятото може да стигне и 55-60, но не е препоръчително. Ако си над тази температура, помисли за по-добър cooler или за софтуерно охлаждане (безплатен и ефективен вариант, но само ако можеш да си позволиш малко загуба на производителност и не се занимаваш например с rip-ване на DVD или 3D-рендеринг).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    63
    #4

    CPU температура!?

    Какво имаш впредвид под софтуерно охлаждане? Температурата ми е доста висока и трябва да се напрови нещо по въпроса .Абе дадох 10$ за тоя вентилатор но явно е малък /меден е и би трябвало да има добро отнемане на температурата ама не/ между другото темп. ми е около 70С !!!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #5

    CPU температура!?

    По повод софтуерното охлажадане - аз ползвам CPUCool който ми сваля около 5 градуса. Много съм доволен!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #6

    CPU температура!?

    http://www.hardwarebg.com/reviews/am...mdcoolers1.htm - погледни го това щом ще си взимаш нов вентилатор - иначе обсъждахме подобни неща - поразрови се малко - при мен на Thoroughbred B 1700+ (реални 1470 Mhz) със Titan Cu5TB досега не кавало над 37 градуса - е като го поизпържа пак ще рапортувам... [:D]

  8.  
     
  9. Deo
    Deo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    28
    #7

    CPU температура!?

    Wooww 70C e dosta visoka temperatura. Vnimavai 4e pri 90 -95C she si imash izgorial reotan na stenata za spomen s kafiav cviat na qdroto.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    CPU температура!?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво имаш впредвид под софтуерно охлаждане? Температурата ми е доста висока и трябва да се напрови нещо по въпроса .Абе дадох 10$ за тоя вентилатор но явно е малък /меден е и би трябвало да има добро отнемане на температурата ама не/ между другото темп. ми е около 70С !!!



    <div align="right">оргинално мнение на okli</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За софтуерно охлаждане има доста продукти - CPUCool, за който стана дума по-горе, CPU Rain, VCool и други. Аз лично ползвах миналото лято последния - при ненатоварен или слабо натоварен процесор ефекта беше понижаване на температурата от 52 - 54 на около 30 градуса ! По въпроса има доста писано из форума, потърси и прочети. Но все пак този вариант е компромисен; помисли си за добра перка, за да си нямаш проблеми.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #9

    CPU температура!?

    Естествено че ти трябва по-добър радиатор+вентилатор! Софтуерното охлаждане не върши никаква работа (че даже пречи) при натоварване на процесора. okli - проверявал ли си дали има топлопроводяща паста под радиатора ? Щото дори и малък вентилатор с паста би трябвало да ти държи най-много 60-65 градуса!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    63
    #10

    CPU температура!?

    Благодаря за саветите ще пробвам с нов вентилатор. А за пастата има проверих. Сега го държа отворен и ми падна с 10тина градуса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #11

    CPU температура!?

    При отворена кутия - АМД 1700+ понадут до 2000 МХз - 27 градуса със меден титан - стайна температура 17 градуса

    на дифолт 1470Мхз - 20 градуса - 22 на full load

    температура, измерена през датчика в процесора



    чак не ми се вярва

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    CPU температура!?

    И на мене не ми се вярва ! Хич даже!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    63
    #13

    CPU температура!?

    Абе инсталирах си CPU Cool всичко си беше наред до преди малко като го стартирах да видя пемпературата на процесура ми показва -40С и половината неща които ми показваше като обороти на Fan ги няма!? Кво му става нещо се е побъркал май.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    CPU температура!?

    съгласен съм с Lord of Evil - има нещо гнило там

    И съжалямвам за грешния пост - мноо тъпо от моя страна

    [V]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. i3 температура
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-13, 10:06
  2. Температура на CPU
    От etg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-08, 09:26
  3. Температура на CPU
    От carcass във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 24-11-04, 16:41
  4. температура на HDD-то
    От MikiOne във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-04, 14:23
  5. Температура?
    От Stan във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-02, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе