Резултати от 1 до 8 от общо 8

АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #1

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    Ето историята на един изстрадал:



    Преди около месец ми изгоря захранването на старото PC. Това са неговите по-важни характеристики:



    Celeron 400 Mhz

    Дъно - неизвестно

    256 MB RAM + 64 MB RAM

    3dfx Voodoo 3 - 16 MB

    Maxtor 8,4 Gb

    ...



    След тестване на всеки един конпонент се оказа, че покрай него е заминала 'само' дъното. Поне две седмици обикалях по магазини и приятели и най-накрая намерих съвместимо дъно, което да работи. То обаче бе съвместимо единствено с AMD и сътветно му добавих процесор AMD 450 Mhz. Дотук добре!



    Естествено Win-a не се стартирва, направо рестартирва PC-то. Веднага форматирам, при това full-format, и се захващам с инсталирането на Windows 98. НЕ СТАВА! Дава грешки при инсталацията. Опитвам пак. НЕ СТАВА! Захващам се с Windows XP! НЕ СТАВА! - Този път син екран с бели букви и нещо от сорта на NO_ALOCATEDPAGE_IN_UNALOCATEDPAGE, странно нали. ЗАЩО когато всичко си е на мястото не ще нищо да се инсталира!



    Помислих си, че може да е от харда - BAD сектори и подобни. Сменям с Maxtor 2,2GB и отново АБСОЛЮТНО същото. Дори някой от съобщенията за грешки се припокриват.



    Направо се побърках тука. Надявам се, че някой може да ми помогне...[}]


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    Покрай дъното, може да ти е "заминала" и RAM-паметта. Провери си настройките в BIOS-а или смени RAM-а с друга.




  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #3

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    1. На някои стари дъна има някаква псевдо антивирусна защита. Виж в настройките на BIOS-а.Ако дъното, което имаш е на Socket 7 ( процесора К6, К6-2 или Athlon е?) съм почти сигурен, че има такава опция. За ранните Socket A дъна не съм сигурен.

    едит (като не чета внимателно): Щом е съвместимо единствено с AMD, трябва да е Socket A.



    2. Както пише IvO_tm може да ти е заминала и паметта.

    Пробвай само с единия модул, после само с другия. Ако можеш вземи от накой приятел памет да пробваш с нея.



    3. Сигурен ли си, че дъното което са ти дали е наред?



    И още: Hiren's boot CD ( препоръчвам версия 6.0, може и по-нова да има вече) - има доволно много програми за диагностика.

    http://62.253.162.19/hiren.thanki/bootcd.html

    Със сигурност го има и в дата.бг, за другите бг сайтове не съм сигурен.



    Надявам се да съм помогнал поне малко. Успех!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    vladii, т.нар. от теб "антивирусна защита" е чисто и просто защитата на bios-a от писане, което вече е отживяла работа. диагностика няма да помогне определено. според мен най-вероятно е да е паметта. абсолютно изключено е да е от хард диска, така че споко за него. пробвай поотделно с всяка памет и кажи какво става

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #5

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    Цял час разменям платки за RAM-та и пак нямам никакъв положителен резултат. Опитах само с една на 64 MB, после с друга на 256 MB, но грешките продължават да се появават. Странно нали.



    Разбирам, че има шанс дъното да е повредено, но все пак всичко друго си бачка, освен инсталациите на Win-a.. При това съм опитал с няколки различни копия на инсталациите, а грешките се появават горе долу по един и същ начин.



    ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    [] Proweri CPU-to dali e dobre slojeno v slota - Smukni RAM CAS latency v BIOS na slower settings, proveri si RAStoCAS latency i pak opitai

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    Стартирай Setup/? и изключи повечето проверки. И ако не стане, значи е памет и/или процесор.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #8

    АНОМАЛИЯ! Помогнете, че вече не издържам

    Благодаря ви!



    Справих се с проблема като down-clock-нах дъното на по бавен волтаж и по-малка шина..



    В добавка отбелязвам, че въпреки това в момента PC-то си бачка идеално на Windows 2003 Server...



    СПЕЦИАЛНИ благодарности на Петко за помощта (ако случайно четеш тука)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли виста на сд !? вече...
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-06-07, 19:15
  2. AMD + ATI вече е факт
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-06, 11:28
  3. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40
  4. AMD Thoroughbred - вече ги има!!!
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 05-04-02, 23:34
  5. Вече има USB 2.0 за WinXP...
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-02, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе