Резултати от 1 до 9 от общо 9

Температура на процесора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    3
    #1

    Температура на процесора?

    Става въпрос за Notebook ASUS M6Me с Pentium M. Постоянно стои на 80 - 85 градуса, а вентилатора се включва когато превиши 95 градуса. Нормално ли е или наистина е висока температурата?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Температура на процесора?

    Abe ti da ne si zabravil da si smeni6 ot BIOS Farenhait-a na Celsius

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #3

    Температура на процесора?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Abe ti da ne si zabravil da si smeni6 ot BIOS Farenhait-a na Celsius



    <div align="right">Originally posted by dash - 14/03/2005 : 23:40:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да бе наистина това е единственото възможно нещо иначе при такива градуси тоя процесор не би трябвало да е жив.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    3
    #4

    Температура на процесора?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Abe ti da ne si zabravil da si smeni6 ot BIOS Farenhait-a na Celsius



    <div align="right">Originally posted by dash - 14/03/2005 : 23:40:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да бе наистина това е единственото възможно нещо иначе при такива градуси тоя процесор не би трябвало да е жив.



    <div align="right">Originally posted by TRIPLE H*-*17/03/2005*:* 13:56:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    на С е. Вчера ми беше дигнал 104 градуса. Погледнах лаптопа на приятелката ми, и нейния държи 80-90 градуса. Предполагам че би трябвало да е нормално.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Температура на процесора?

    нещо не е точно така. ако ти пише такива температури не знам дали ще можеш да го държиш този компютър в ръцете си. най вероятно е някаква софтуерна грешка. Все пак това е мобилен процесор който е направен да работи с по ниска консумация на енергия респективно отделя по малко топлина.

    Предполагам че не е на повече от 1,5ГХз което пък е абсурдно да вдигне повече от 40 градуса. разгледай нещо по книжката дали е така

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Температура на процесора?

    на С е. Вчера ми беше дигнал 104 градуса. Погледнах лаптопа на приятелката ми, и нейния държи 80-90 градуса. Предполагам че би трябвало да е нормално.



    ....



    Ti naistina me nakara da se razrovya ta eto rezultata:



    http://www.cpuscorecard.com/cpuprices/feature_comp.htm





    Vij vuv tablicata i ako naistina e Pentium M tryabva da e izgoryal ako previ6i6 100C

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Температура на процесора?

    В никакъв случай не трябва да стига такива температури.По-добре иди в някой сервиз да го погледнат.Лаптоп не се отваря лесно повярвай ми и ако опиташ сам да се справиш резултатите може да са плачевни.

  10. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #8

    Температура на процесора?

    Това са градуси по ФАРЕНХАЙТ.При мен също показва 104*F.114*F=45*С

    При мен показва по ФАРЕНХАЙТ и ЦЕЛЗИЙ.

    114*F=45*C.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Температура на процесора?

    Offtopic

    ---------------

    °F = °C*1.8 + 32, съответно °C = (°F - 32)/1.8 - може и тук, без да се налага да се цъка с калкулатора!

    Фаренхайт решил да направи скала, при която за 0° да е замръзването на наситена солена вода (т.е. морската) - 17.7°, а за 100° - температурата на човешкото тяло. Както се вижда, доста непостоянни величини. Докато Целзий се е спрял на даста по-универсални опорни точки - тези на замръзване и кипене на водата ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. натоварване на процесора
    От softomi във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 13-02-13, 14:51
  2. Допустима температура на процесора?
    От zaho_cool във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 27-11-11, 17:12
  3. Температура на процесора?
    От toofast във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 26-10-11, 20:06
  4. Температура на дъното и процесора?
    От dmitry във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 36
    Последно: 30-11-06, 00:49
  5. кой от 2та процесора е по-добър
    От man4o във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-04, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе