Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Температура на дъното и процесора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Температура на дъното и процесора?

    Тъй като дойдоха пак жегите ме интересува каква температура е желателно да се поддържа в дънната платка и в процесора? Питам защото миналата година май прегрях дъното и ми заминаха кондензаторите така че трябваше да го сменям. Сега си сложих една програмка MBProbe която да следи за температурата но се чудя колко градуса е нормално (имайки предвид и времето навън) и от къде вече започва критичната температура?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #2

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Максималната темпераура за Р4 варира от 67 - 87 С.
    За номинална в ПиДиеФа не пише.....
    Моя се опитвам да го държа около 36-40С

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Температура на дъното и процесора?

    dmitry, нещо да кажеш все пак какъв ти е процесора, какъв му е вентилатора, на оригинална честота ли е или си го надул, какво ти е дъното, отворена ли ти е кутията, колко харда имаш, каква ти е видео картата... аз тук карти ли да редя или боб да хвърля, че да кажа нещо смислено?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Процесор AMD Athlon 1.4GHz 256 RAM, дъно ASRock K7S41 или K7S41 GX, имам един хард - 40GB Maxtor 6L040J2, видео картата ми е NVIDIA GeForce FX5500 (за MB не се сещам как да проверя). Процесора е на оригиналната честота, кутията е отворена, вентилатора също не знам какъв е - някакъв метален ама нищо не се вижда да пише. Както виждаш не съм особенно запознат с тези работи така че предварително се извинявам ако има неточности...

    В момента тази програма MBProbe показва че дъното е на 41 градуса а процесора на 56 - това как е?

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #5

    Re: Температура на дъното и процесора?

    щом днес ти е 56С - в началото на юли със сигурност ще ти забие поради прегряване - мине ли 60С.


  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Някакви съвети как мога да подобря охлаждането?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Купи си ново охлаждане.Тъй-като не си наясно,само гледай размера на вентилатора - да е поне 8см.Ако имаш възможност вземи си марково,не са толкова скъпи.Има и от по-неизвестни фирми,пак вършат работа и са под 20 лв.
    Имам един останал нов за сокет А - evercool,с меден радиатор.Бих ти го дал за 18 лв. но сега се намирам в Кнежа-Плевенска обл.
    Ако си купиш - намери да ти го монтира някой,правил това много пъти.За да е сигурно,че няма да оплеска нещата.

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Също така може да се окаже полезно да затвориш кутията.
    Вентилаторът да охлажда само компонентите, а не цялата стая.
    Потоците на хладния въздух вътре са сметнати да минават през важните места.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Температура на дъното и процесора?

    тези athlon-чета не са от най-студените, така че температурата звучи горе-долу нормално
    но все пак се хвани и почисти радиатора. ако не е чистен гарантирано е натъпкан с прах, който пречи на топлоодаването

    да не забравяме и варианта с погрешни данни, подавани от датчика. като пипнеш радиатора пари ли? защото 56 градуса определено ще се усещат с гол пръст

    изцяло медният радиатор е хубаво нещо, особено добре обдухан

    bibi, затворената кутия изкарва по-добре топлия въздух, но не вкарва по-добре хладен, което е малко по-важно. а за потоците - те са голяма каша и досега не съм видял по-добро решение от отворена кутия.
    накратко ( в най-общия случай ) - хардът и видеоплатката са горе-долу на едно ниво, топлят въздуха и го пращат нагоре към northbridge-а и процесора. вентилатора на northbridge-а (ако изобщо има такъв) поема топлия, вкарва го към чипа и оттам нататък нещата позатихват, защото е слабичък и не може да го прати по-нататък. но пък вентилаторът на процесора като поеме топлия въздух от харда, видеото и northbridge-а, блъска го в процесора, а пък ако радиаторът на процесора е така разположен, че ребрата да сочат към задната страна на кутията, другата им посока в общи линии е към паметта

    затова най-доброто "решение", което съм практикувал едно лято (на зверски о/с t-bred b) беше стаен вентилатор към компа - хем него охлажда, хем мен... далаверка

    затова на първо време е добре да се почисти радиатора, да се смаже вентилатора, да се поднови пастата на процесора под вентилатора, да се пробва със допълнителен процесорен вентилатор да се вкарва по-отдалечко хладен въздух към вентилатора на процесора, а ако не помогне - тогава по-скъпите решения като нов радиатор, нов вентилатор... (при положение, че отчитаната температура е вярна!)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    39
    #10

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Имам Celeron 2400/200,256мг РАМ!Speed fan ми показва температура на CRU диоде 47C ,а в същото време програмата Хардуер сенсорс монитор ми показва температура на CRU(без диоде)54.7C.
    Защо има разлика в показанията?

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #11

    Re: Температура на дъното и процесора?

    днес е идеален ден за проверка на температурите.

    в момента в софия е не повече от 18-20С.

    отворете широко прозорците и давайте "CpuBurn" и подобни..





  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Температура на дъното и процесора?

    абе хора какви са тия стайни вентилатори... вие не се ли грижите за ушичките си

    ако държите отворена кутията количеството прах, който виза в кутията е много повече отколкото при затворена.

    ако си имате достатъчно голяма кутия и краен брой големи (съответно по-бавни, за да не шумят) вентилатори в нея няма да имате проблеми.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Температура на дъното и процесора?

    dark, в общия случай си прав, обаче когато си о/с от 1467 на 2300 MHz нискооборотни тихи вентилатори не помагат

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #14

    Re: Температура на дъното и процесора?

    ъъъ хууу де, ама аз говорех за нормална ситуация, хората по правило не си мъчат машинките

    бтв като ти е толкова мерак що не сложиш водно....

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: Температура на дъното и процесора?

    Винаги съм се чудил отворите на кутиите които са отстрани точно над процесора дали вършат работа, та един ден взех от офиса един въдуховод и го закрепих на страничният капак , така ,че вентилатора на процесора да взема въздух извън кутията и топлината драстично падна , в момента Бартъна 3200+ в idle режим държи 40 градуса, при пълно натоварване отиват на 52 и не мърда (проверено с 6 часова компилация на KDE под FreeBSD). Единственното нещо което ме притеснява като топлина е хард диска (Seagate 160GB SATAII) държи 42-45 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Допустима температура на процесора?
    От zaho_cool във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 27-11-11, 17:12
  2. Температура на процесора?
    От toofast във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 26-10-11, 20:06
  3. Продавам Си дъното и процесора с.939
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 10-03-10, 02:34
  4. Температура на процесора?
    От stilko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-05, 22:55
  5. Дъното ли е или RAM-a?
    От JetSpeeD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 13-05-04, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе