Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с харда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #1

    Проблем с харда

    Имам Следния проблем: С дъно на Асус съм(A8N-SLI Deluxe). Кат си пусна компа ми казва: харда ти е 130ГБ(като "Мастер"). Ако го пусна като "слейв" ми дава само 30ГБ. Питах няколко познати един ми казва версията на Уиндоус е стара да го подменя с най новата. Аз съм дори със СП2, така 4е не виждам при4ина проблема да е там. Сблъсквал ли се е някой от вас с такъв проблем. Сега 4ета упътванията на дъното да не би да трябва там да се 4овъркне...



    Мерси на вси4ки предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Проблем с харда

    най вероятно бъркаш с позицията на джъмпера при избирането на "слейв" режим.



    на някои дискове трябват по 2 джъмпера, освен това има и позиция с точно 30Гб лимит на диска.



    виж там на самия диск трябва да има таблички с указани позиции.



    успех!




  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #3

    Проблем с харда

    Мдааа, най вероятно е да е това, ама пък за беда на харда няма схема за това в кое положение колко Гб е диска. Забравих да спомена 4е харда е Maxtor 200GB. О6те дове4ера 6те пробвам, пък дано да стане...

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Проблем с харда

    ето тук :



    http://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/m...i=&p_topview=1



    приех, че е DiamondMax Plus 9 [:D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #5

    Проблем с харда

    За съжаление диска е Maxtor DiamondMax Plus 10. Windows го разпознава като 6B200PO, ама в сайта на Махтор няма такъв модел. Има 6Y200po и 6B200MO. Първия е MaxPlus 9 , а втория MaxPlus 10. Ве4е се хваШтам за главата от тоя хард...



    Както и да е, мерси за помоШта...(бе къде са половината БГ букви като sh, sht, ch i pro4ie)

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Проблем с харда

    ей тук намерих и друг пич има твоя проблем и пита по форумите:



    http://www.experts-exchange.com/Hard..._21383892.html



    кажи дали BIOS го открива като 200 или като 130 Гб ?





    а пък тук намерих и че трябва да се свали някакъв large disk enabler :



    https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/...7ok*Eh&p_lva=#



    аз не бих се занимавал със софтуер - просто бих го цепнал на 2 партишъна от по 100 Гб и <font color="blue">voila</font id="blue">







    а ако продължава да не иска да работи като "роб" - просто купуваш още 1 IDE кабел и си правиш и 2-та диска "господари" и пак <font color="blue">voila</font id="blue">



    [:D]

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Проблем с харда

    "проблемът" се дължи на дъното и се оправя/заобикаля по 2 начина:



    1. хардът се оставя сам на ide, и то като master. шансът да се "оправи" е някъде 50:50

    2. сменя се дъното []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Проблем с харда

    не бях чувал за хард с обем 130 ГБ

    за 120 да - за 160 да , но н и за 130Гб



    вероятната причина този видимо 160 Гб , да се разпознава като 130ГБ е само една - Биос ( някой не си е свършил работата и трябва да се префлашне за да стане като хората )

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #9

    Проблем с харда

    Първо да запо4на с това: Купих си компа преди 2 седмици и не ми се 6те да сменям дъното все о6те. С Asus A8N-SLI Deluxe дъно съм, пък и все си мислех 4е би трябвало да пасват. В4ера свалих програмката от сайта на Maxtor за 48-bit LBA support, ама не проработи. И аз се съмнявам в БИОСа 6тот не го разпознава като 200 а като 30(слейв). Имам някои не6та на диска, дове4ера 6те ги сваля на един диск и 6те форматирам харда. 6те пробвам и вси4ки положения на джъмперите, а БИОСа е последна версия от сайта на АСУС. Сега си свалям 64 битовата версия на ВИН, не знам дали 6те върви по добре компа...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Проблем с харда

    techno, не става въпрос за 130 диск, а за 200, който се report-ва като 130... странно, но факт. установих, че работи (при повечето стартирания, но не всички! ) само ако е сам master на ide. флашването на дъното в моя случай не помогна (ecs k7sem)



    walkerjoe, направи си харда primary master. махни cd-та/dvd-тата от същия кабел и кажи какво става

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Проблем с харда

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам Следния проблем: С дъно на Асус съм(A8N-SLI Deluxe). Кат си пусна компа ми казва: харда ти е 130ГБ(като "Мастер"). Ако го пусна като "слейв" ми дава само 30ГБ. Питах няколко познати един ми казва версията на Уиндоус е стара да го подменя с най новата. Аз съм дори със СП2, така 4е не виждам при4ина проблема да е там. Сблъсквал ли се е някой от вас с такъв проблем. Сега 4ета упътванията на дъното да не би да трябва там да се 4овъркне...



    Мерси на вси4ки предварително.



    <div align="right">Originally posted by walkerjoe*-*09/05/2005*:* 14:09:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Само дето никъде не виждам за какъв хард става дума като реален размер.



    Решението - сложи си SP2 и по вин ще се познае харда в целия си вид и изящество

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #12

    Проблем с харда

    Mr Techno, ако погледне6 малко по нагоре 6те види6 4е става дума за Maxtor DiamondPlus 10 - 200GB. OS - Windows SP2 със вси4ките му там упгрейди от сайта на Микрософт, но БИОСа не го разпознава като 200 а като 130(мастер) и само 30(слейв). Така 4е не мисля 4е проблема е в Windowsа, както ве4е казах...

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #13

    Проблем с харда

    Мерси на вси4ки и наи ве4е на FearMe за идеята. Сложих харда сам на IDE-кабела като Master и стана 200ГБ. Мерси за идеите о6те веднъж.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #14

    Проблем с харда

    Мерси на вси4ки и наи ве4е на FearMe за идеята. Сложих харда сам на IDE-кабела като Master и стана 200ГБ. Мерси за идеите о6те веднъж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не се инсталира от CD, a от харда няма проблем
    От zhelko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-07, 23:46
  2. Проблем с разпознаването на харда.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-08-07, 10:40
  3. Проблем с харда
    От sss във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-06, 21:56
  4. странен проблем с Харда
    От goguto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-04, 02:38
  5. :: - проблем с 2 харда и PQ Magic - ::
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 08-09-03, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе