Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #1

    Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Скъпи приятели пиша рядко в този форум ... но това е единствения форум в който пиша! Има процесор Пентум 4 на 2.26 гигахерца!Досега бях с Дъно Gigabite 845IE което не отчиташе градуси на процесора и веолтажа на дъното! Смених дъното с ASUS 848X при което ми показа в биоса и с п-ката АСУС ПРОБЕ температури на CPU-то 56 градуса при ненатоварен режим -65 при натоварен - CPU 2.26 гигахерца е ВОХ! Въпроса нормално ли е това! Тем. в стаята е около 24 градуса!

    Много ВИ БЛАГОДАРЯ предварително!!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    2,26 май бе Celeron D серията а те малко повечко греят ( ядро PresHOT! )
    както и да е* де.
    Обаче ми е чудно как е вървял този процесор на това дъно GA 8IEXP i IE - малко ме* учудва* да ти кажа
    тези дъна не поддържат този тип процесори . - Лично съм пробвал Celeron D 2,4 GHz , но само светваше .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #3

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Приятел бклагодаря за отговора но виж по горе ... процесора е Пентиум 4 на 2.26 подържа по шината 533 така че не е Целерон както обясняваш ... дъното е старо но когато го купувах беше едно от най евтините дъна за този процесор ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #4

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Е няма ли някой да драсне един ред ... да ми даде съвет ... в този форум винаги има много компетентни мнения по всички въпроси

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Първо отвори кутията и пробвай, когато показва такива градуси с допир - най-сигурния начин.
    Ако е над 60 би трябвал да е доста горещо и почти да не можеш да задържиш пръста.
    Просто понякога поради една или друга причина някои дъна не отчитат правилно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #6

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    DarkRose - благодаря ... радиатора е топъл сякаш пипам себе си ... не въобще горещ та да не мога да си допра ръката до него ... това наистина означава че май дъното не отчита правилно .... БЛАГОДАРЯ !!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Щом радиаторът е топъл(а не горещ) на допир, дори при долната му страна (откъм процесора), знчи всичко си е наред и имаш проблеми с датчика или програмата, която отчита това.
    Има евентуално решение да се опиташ да флашнеш БИОС-а с по-нов, което може да доведе до измерване на правилната температура, но няма гаранция, пък и не е чак такъв проблем :-)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #8

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    DarkRose - благодаря .. ще пробвам с по нова версия на BIOS-a но наистина не е чак такъв проблем ... просто се уплаших като видях тези стойности .. при гледане на един филм хоп 57% направо убиствено ... един приятел и той мисли същото че дъното "лъже" т.е. не отчита вярно..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Цитат Първоначално публикувано от T.Spasov
    DarkRose - благодаря .. ще пробвам с по нова версия на BIOS-a но наистина не е чак такъв проблем ... просто се уплаших като видях тези стойности .. при гледане на един филм хоп 57% направо убиствено ... един приятел и той мисли същото че дъното "лъже" т.е. не отчита вярно..
    В магазините на Конрад /Дервишев/ има евтини мултимерчета около 8-9лв които мерят с външен датчик температура .За да си спокоен пробвай с такъв мултимер да измериш температурата .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Пробле с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Цитат Първоначално публикувано от T.Spasov
    Приятел бклагодаря за отговора но виж по горе ... процесора е Пентиум 4 на 2.26 подържа по шината 533 така че не е Целерон както обясняваш ...* дъното е старо но когато го купувах беше едно от най евтините дъна за този процесор ...*
    Явно не си запознат
    Celeron D 2,26 GHz e 533 FSB & 256 cache L2
    такъв пентиум няма. Нищо чудно че дъното ти показва че е пентиум а не Celeron
    виж колко му е кеша и пак пиши
    Процесорите с Presscot ( PressHOT ) ядро са на по-висока шина - 800 и кеша е 1 мб
    ( стойностите 2,26, 2,53 ,2,66 , 2,8 ,2,93 са от новото поколение процесори с D Ядро ( има повече L1 & L2 cashe )


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #11

    Re: Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Обикновено има такъв проблем с "Asus Probe" - не му се доверявай, доказано е, че по казва доста над истинските градуси. Може би от допълнително презапасяване или от по-голямо бързодействие, но повярвай ми - не се доверявай на това подобие на термометър. Качи си друга - speedfan, motherboard monitor, everest или която и да е друга. А най-добрия начин е чрез инфрачервен термометър.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #12

    Re: Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    само да уточня на Mr.TECHNO че такъв модел процесор има .. но от доста време е спрян от производство ... и съм сигурен в това което пиша макар и да съм лаик т.е. не голям специалист ... иначе благодаря на всички за отзивите ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    КАжи ми колко кеш ти показва в биоса
    според тази таблица
    http://www.intel.com/support/process.../cs-007987.htm
    има такъв процесор , но той е от ново поколение и бих казал че има голямо недоразумение
    само един е процесора от този тип , и той няма как да се познае на Твоето дъно с i485 чипсет.!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #14

    Re: Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Програмката на Асус беше подлудила и мен преди известно време, при това без причина. Пробвай с тия, които ти е предложил john3v, а може и с Hmonitor, аз карам сега с него.
    Иначе това, коя е нормалната температура на процесора ти можеш да го видиш във файла с техническите спецификации, който се сваля от съответната страница на Интел.

    Успех

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #15

    Re: Проблем с охлаждане на процесора - Пентиум 4 Нортууд

    Така това е процесора с който разполагам - 2.26 GHz 533 MHz 17/1 512K 0.13µ ... да отговоря точно на въпроса на Mr.TECHNO ... така че си познавам процесора Това е от линка който си ми показал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен проблем с греене на процесора
    От zaxio във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 01-02-10, 23:28
  2. Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...
    От G_R_U във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 23-11-05, 12:44
  3. Проблем с процесора
    От armani` във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-05, 02:53
  4. Проблем с температурата на процесора
    От Malkia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 03-11-03, 08:33
  5. Проблем с температурата на процесора
    От mumiata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-03, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе