Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Голяма дилема относно конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    @emos определено ти си човек с много знания и умения , но при теб е май до бройка - проца не може повече. Определено залагам на Asrock
    Относно SATA2 pylna skryb - 3-5% ръст в производителност , май още няма софтуер за управление . Това го твърдя на база много тестове с различни хардове и дъна със SATA2

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    39
    #17

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    backinblack от къде ще си го купуваш? Питам защото цените ме заинтрегуваха

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #18

    Re: Голяма дилема относно конфигурация


    @ Mr.TECHNO
    Принципно си прав! До бройка е! Но "моята" беше читава! Системата си изгря, но дотолкова - не можа да зареди ОС. После се оказа, че е затрит MBR. Добре, че и харда не си замина. Та това по въпроса за фиксираните делители на FSB/AGP/PCI. При 300MHz FSB честотата на PCI стана 50МHz

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #19

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Не твърдя, че точно Асрок трябва да е избора за с.754 система. Има достатъчно добри решения с nforce 4x за 754+PCI-X - например модела на Епокс. Ти май си първият човек, който не е пуснал 1.4гхц-вия 2500+ на 2100...
    Като цяло, питането не е оформено като хората, но... един семпрон с множител 10 към какъвто се е насочил човекът има добри шансове да работи на по-висока честота отколкото 1.8гхз с.939 процесор. Новите ревизии на семпрон 754 са 90нм, а не 130.
    Факт е, че едноканалния контролер на паметта на с.754 процесори и по-малкото кеш дърпа назад общата производителност на подобни системи, но въобще не съм убеден, че разликата в цената е оправдана...
    Крис, напълно съм съгласен, че Епокс е по-добро от Асрок, но не видях никоя друга марка да предлага sata2, PCI-E и NF4 едновременно на сокет754. Всички други го предлагат за сокет939. Това, че асрока има вградена видео карта изобщо не го смятам за +, тя едва ли ще ми върши работа за целта за която го събирам. За картите също ми е тъмна индия, но разбрах, че задължително трябва да е PCI-E, но смятам да я караме по-последователно и да продължим след като се реши избора на дъно, процесор и хард.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #20

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    КрИс, точно пък ти ли не разбра?
    Не прочете ли поста, на който отговорих? Е на такъв въпрос - такъв отговор - какво друго да отговоря....
    Сега имам повече време, да поясня: Става въпрос за цена за придобиване и цена на притежание. Първото е парите, давани при покупката, а второто е първото + всички ненаправени разходи в преки и непреки изражения.
    Горд притежател съм на EPoX - мигрирах към тях след дълги години заедно с Asus. Подтикна ме ревю за екстремен клок с течен азот. От всички дъна само EPoX продължила да работи, залята и оскрежена отвсякъде.

    За конкретния пример - диагностичен блок, бутони power & reset на дъното, традиционно изключително добро разположение на захранващите куплунзи са само част от cool възможностите на 9NPA+.
    Другите предимства от моя гледна точка:
    - поддръжка и на А64 Х2;
    - 4GB RAM;
    - 4ch SATA2;
    - Gigabit LAN;
    - Nvidia Firewall with Active Armor*
    - 1394;
    - Smartfan™ function
    Недостатъци (които аз виждам):
    - липса на галванична защита на LAN интерфейса
    - висока цена

    Предимства на K8NF4G-SATA2:
    - ниска цена;
    - интегрирано видео;
    - галванична защита на на LAN интерфейса
    Недостатъци
    - не поддържа А64 Х2
    - 2 слота за памет;
    - 2 SATA канала;
    Какво още? ... Накратко - АsRock решението е за секретарски компютър, с който шефа на фирмата може да се гордеее, че е фрашкан с всякакви нови екстри. Куц, куц в BIOS, чак няма накъде повече!

    За целите, за които се сглобява машината, не виждам как изобщо може да се говори за такова бюджетно решение! Скоро пусках Sempron2500+/64bit/s754/1.4GHz @ 1.6GHz пак на AsRock дъно. Ами че то моя Barton го издуха при прекодирането на DVD. Същата разлика спрямо процесора ми и А643000+ Затова и засега се отказах от "upgrade" към с.754 - не че съм го казал, но тези 30% може и реални да се окажат. Държа да поясня - мен ме интересуват само и единствено скоростта на прекодиране и capture

    А, и още нещо - ако не се лъжа, процесорите за с745 са по 1,3nm технология, което е свързано най-малкото и с по-лоши енергийни показатели...
    emos, между AMD SEMPRON 3100+/64B/S754/BOX и ATHLON64 3000+ BOX /S754 е 18$, което не ми е много, а Асрока поддържа всички 32В и 64В процесори.

    Model: K8NF4G-SATA2 Processor Info

    Какво ще рече това А64 Х2?

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #21

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от ccomp
    backinblack от къде ще си го купуваш? Питам защото цените ме заинтрегуваха*
    Посочвал съм ценовите листи на MOST и Jar computers

    цените са без ДДС

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #22

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    emos, между AMD SEMPRON 3100+/64B/S754/BOX и ATHLON64 3000+ BOX /S754 е 18$, което не ми е много, а Асрока поддържа всички 32В и 64В процесори.

    Model: K8NF4G-SATA2 Processor Info

    Какво ще рече това А64 Х2?
    Ще рече-двуядрен процесор(бъдещето),тоя с754 го забрави ,все едно да си купиш чисто нова Волга!
    И Асрока въобще не поддържа повечето 64B процесори!

    Подкрепям Epox-a въпреки по-високата цена си струва да инвестираш в нещо което има някакво бъдеще!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #23

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Какво ще рече това А64 Х2?
    Двуядрен - по 2 - Х2

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #24

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Човек колкото и да иска с всичко не може да се съобрази. Ако трябва да избирам между по-ниската цена днес и по-малките възможности за ъпгреид утре, то предпочитам по-евтиното днес, а след време ново. Въпроса е до колко е оправдана разликата, целта ми е да събера възможно най-оптимална конфигурация за работа с КАД и 3Д Макс. След две години и видйиките по компа може да са морално остарели при тези темпове на развитие на хардуера.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #25

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Сега се разрових в сайта на Асус, че нещо по съм фен на Асус отколкото на Асрок и гледам, че същото това дъно което го произвежда Асрок, го има и в Асус, но не виждам цена при нашите вносители. Гледам и едни други интересни дънца:

    K8N4-E Deluxe =93$
    K8N4-E =70$

    Почнах да се замислям, дали ще може да се разчита на тази вградената карта на K8N-VM? щото другите ме приближават опасно близо до сокет 939

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #26

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Благодаря на всички отзова ли се . Приключих с избора на СПУ, Дъно и Хард. Поръчах ги вече:
    1)ASROCK K8NF4G-SATA2 /VGA /S754 =* *59,5
    2)ATHLON64 3000+ BOX /S754* * * * * *= 133,0
    3)80GB HITACHI 7K80 /SATA2 /8M* * * =* *60,5
    4)2 х 1GB DDR400 A-DATA* * * * * * * * *=* 195,0
    * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * * * * * * * 448,0 $

    Сега е наред видео картата, тази вградената едва ли ще става за друго, освен за офисни и счетоводни приложения.
    Дайте идея за PCI-E, за най-добри резултати с 3Д Макс.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    **********************************************

    Сега е наред видео картата, тази вградената едва ли ще става за друго, освен за офисни и счетоводни приложения.
    Дайте идея за PCI-E, за най-добри резултати с 3Д Макс.
    Asus 6800GT 128MB PCI-E

  16. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #28

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Asus 6800GT 128MB PCI-E

    Тея не бяха ли само по 256Мb?

    Добавено:

    ...грешката е моя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  2. Коментари и забележки относно конфигурация
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-11, 12:27
  3. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 21:36
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 10:06
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе