Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

asrock k8nf4g не пали???!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    @mitkosan - малко ме учуди отговора ти ,но предполагам е так , само дето куплунга според мен е 2 х 3,3V i 2 x ground - все пак цветовете няма как да са объркани ( жълтия е 12 v , черния е нулата - просто по-добро подаване на волтаж според мен. Иначе си прав че в някои случаи не е нужно , но пък за PIC-E шина при условие че за първи път се използва при пентиум 4 - заради сами я процесор , ме наблегна на това мнение. както и да е скоро и от Nforce серийте почнаха да го ползват - но си 100% прав че с BTX дъната това ще отпадне .

    Пак казвам не споря , само изразявам мнение- може и да греша и то много ( не се изложих много , нали ? )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #17

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    Тук мен ме съмняват 3 неща , или дъното е дефектно, или има подбито краче на процесора (може да е спукан кристала или одраскан процесора ) или пък има видео карта която е голям звяр , тоест лапа над 47 вата, а такива са рядкост (водят се PRO). Съдейки по нискобюджетното дъно едва ли картата е такава .
    Мнее е от това, изглежда просто дъното е направено да не пали без този конектор, независимо дали реално има нужда в момента от допълнително захранване.... понеже при мен незапали с вграденото видео(голям звяр ) без конектора.....като го видях го закачих и всичко си тръгна нормално...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #18

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    извинявайте че се забавих да пиша, проблема е че не се е "щракнало" хубво лостчето на процесора,само тва е проблема,thanks на всички ви

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg
    извинявайте че се забавих да пиша, проблема е че не се е "щракнало" хубво лостчето на процесора,само тва е проблема,thanks на всички ви
    Отивай да палиш свещ , щот си бил на косъм да потрошиш краката на процесора
    аи да беше го щракнал без допълнителния куплунг , пак няма да запали !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #20

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    до MetalMilitia
    Господинчо, редно е като ме цитираш да ми цитираш цялото изречение а не половината:
    първо още в края на изречението което цитираш и ми се подиграваш, аз самият изразявам съмнение че картата е такава !!!
    Второ, ти едва ли си виждал карта PRO някога , дори не знаеш на какво разширение седи, та да се правиш на умник и да ме засягаш във форума
    Трето, както се оказва в края , аз съм най близо до загадката защо не пали дъното и че нещо не дава контакт, дори давам идея как да се провери тази работа - с пипане дали грее процесора !!!!
    и Четвърто много важно за всички във форума
    при АТХ , които имат допълнителна пишка (кабел ) за захранване , самото захранване пуска допълнителните волтажи . което ще рече че обикновенно захранване , което няма тази допълнителна четворка няма как да пусне дъното ???
    до тук добре , но аз самия имам преходник, коийто се закача на буксата на НДД например , а долу отива в разширения куплунг на дъното за допълнителното захранване. Какъв извод може да си извадим от тази работа ???
    1 извод че дъната спокойно може да си бачкат без тази хуйня и 2 ри извод, че ако има дъно което не пали без тази простотия, това означава че е така е решено , не заради мощния процесор и AGP PROто , а заради това да ни накарат нас потребителите да купуваме излишен хардуер и да се разделим с повече парички.. Решението вече ви го казах - преходник за 1 лев

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    до MetalMilitia
    Господинчо, редно е като ме цитираш да ми цитираш цялото изречение а не половината:
    първо още в края на изречението което цитираш и ми се подиграваш, аз самият изразявам съмнение че картата е такава !!!
    Второ, ти едва ли си виждал карта PRO някога , дори не знаеш на какво разширение седи, та да се правиш на умник и да ме засягаш във форума
    Трето, както се оказва в края , аз съм най близо до загадката защо не пали дъното и че нещо не дава контакт, дори давам идея как да се провери тази работа - с пипане дали грее процесора !!!!
    и Четвърто много важно за всички във форума
    при АТХ , които имат допълнителна пишка (кабел ) за захранване , самото захранване* пуска допълнителните волтажи . което ще рече че обикновенно захранване , което няма тази допълнителна четворка няма как да пусне дъното ???
    до тук добре , но аз самия имам преходник, коийто се закача на буксата на НДД например , а долу отива в разширения куплунг на дъното за допълнителното захранване. Какъв извод може да си извадим от тази работа ???
    1 извод че дъната спокойно може да си бачкат без тази хуйня и 2 ри извод, че ако има дъно което не пали без тази простотия, това означава че е така е решено , не заради мощния процесор и* AGP PROто , а заради това да ни накарат нас потребителите да купуваме* излишен хардуер и да се разделим с повече парички.. Решението вече ви го казах - преходник за 1 лев

    WOW WOW !!!
    @MitkoSAN - полека с тия нерви , @metalmilitia знае и е виждал такива видеокарти - продава компютри , и освен това си разбира от работата( според мен искаше да каже че не вижда смисъл в този конектор на повечето дъна ) . Не се карайте , няма сми - човека си е решил проблема ,
    Сега остава да запразним и да си изкараме весел празник !!!
    От днес до другата г ще съм Off-line така че Весело посрещане на Новата година на Всички и дано да е по-добра и доходоносна от Старата .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #22

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    @MitkoSAN неме разбра пич. Чак пък да съм се подигравал.... Oборих съмнението ти дъното да не пали заради 'яка' карта, понеже същото дъно непали дори без карта(демек с вградената). А имам доста лични впечатления от тоя модел дъна Иначе предположението ти е логично.
    Така или иначе проблема е решен , а относно така-наричания в миналото P4 куплунг, смятам че щом производителя е казал че трябва да се включи - то значи трябва Изглежда все при някакви условия има необходимост, и очевидно това е най-универсалния метод да работи дъното. А разни му там клокърски, проба-грешка и други подобни методи неса за всеки, още по-малко са за човек който в момента неможе да си подкара дъното.....

    И хич да не е виждал съм видеокарти :coolsmiley:

    Поздрави и весели празници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Skype пак не пали :)
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 87
    Последно: 04-09-14, 21:47
  2. DELL не пали на батерия
    От mjechev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 15:08
  3. K8NF4G-SATA2+Sempron 2500+ 1GB RAM
    От mitkomeg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 18:02
  4. Проблем с дъно Jetway - Не пали!
    От Zetle във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-05, 23:48
  5. пали когато си поиска?!
    От pro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе