Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

asrock k8nf4g не пали???!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #1

    asrock k8nf4g не пали???!!!

    днес си купих едно дъно k8nf4g s semptron 2800+,slojih go v starata kutiq sled kato свързах всички кабели запали уж но няма никив съгнал на монитора,няма сигнал и на спеакера???!! иначе вентилатора се върти,но несе чува нищо доколкото виждам няма активност и на хдд-то?на какво се дължи това?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Не е от биос, поне тук твърдят така. С видео картата на дъното ли палиш или с друга карта. Сигурен ли си в монтажа. Провери си нещата.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #3

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    с вграденото жидео паля,вентилатора на цпу-то се върти но няма никикъв сигнал,прави ми впечатленеи че дори бутона на цд-то (ejecta) не работи,маи не пуска ток никиде другаде освен на вентилатора на цпу-то???!!! сложих 2 x 256 ddr ram, probvah samo ednoto setne samo drugoto pak ne 6te!!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #4

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Да не си обърнал някой интерфейсен кабел, я изключи всички устройства (цд, хард, флопи) от интерфейса и от захранването и пробвай пак да запалиш.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #5

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    ami 6te probvam,kato mahna vsi4ki kabeli, no ne6to me symnqwa 4e moje da e zahranvaneto, kak mislite? 250 w e!!dali mu dostiga toka?!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    @ Ilhanbg - сложи ли 12 в конектор на дъното ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #7

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    ne, da ne e ot tui???!!!dosta se pou4udih za toq konektor,dosega na po staroto si dyno asrock k7s8x ne bqh vijdal podobno ne6to...i sega trqbva li da mahna drugiq(golemiq)konektor ili zaedno trqbva da se vklu4vat?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Това е споко. И мен ме учуди първия път. Включи му допълнителния 4-пинов конектор и ще запали

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    И Двата трябва да са включени - иначе няма да запали !
    Успех и кажи после резултати

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #10

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    thanks на всички :Super: дано да е от туй,сега като се прибера вкъщи ще пробвам. някой има ли на представа защо е този конектор т.е защо се включват и двата едновременно??!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Този конектор е за да се дадат допълнителни 12 волта към процесора , а да не ги дърпа от общия модул за управление на волтажите - по този начин се намалява товара на захранването и на дъното.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #12

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    С уважения към мр. Техно, но не е баш така...

    този конектор дава 3 пъти по 3,3 V и един по 12V, и 12 ката не е за процесора а за PCIx 16 видео карта , ако има такава. Друго което ми прави впечатление е, че това не е чак колкова енергоемък процесор и би трябвало да запали и без допълнителното захранване (впрочем новата система захранвания се наричат BTX).
    Тук мен ме съмняват 3 неща , или дъното е дефектно, или има подбито краче на процесора (може да е спукан кристала или одраскан процесора ) или пък има видео карта която е голям звяр , тоест лапа над 47 вата, а такива са рядкост (водят се PRO). Съдейки по нискобюджетното дъно едва ли картата е такава .

    Когато се пуска едно дъно, започват да текат процеси от биоса и да се иницалират на ниво БИОС дивайсите , едно от първите работи е процесора и по специлно клока, за това съветвам пича да направи следното , да махне радиатора и да сложи пръста на процесора от горе да види дали грее!!!!!
    много внимавай, трябва да си много бърз , ако почне да грее процесора да спреш на секундата захранването (едната ти ръка трябва да бъде на кабела на захранването и да го изключиш веднага) за да не цъфне процесора!!! Ако процесора грее - добре, това означава че работи (мъкар историята да познава и други случай), това ще ти даде инфорамция, че поне инициализара хардуера поне до процесора.
    НДД е точно последното нещо - 15то , което инициализира дъното преди да светне дисплея.

    Моля кажете после , от какво е бил проблема, интересно ми е да го науча!

    Поздрави на другарите от форума

    Митко : :Super:

    КОКОШ: готин ти е аватара , но му е малка пишката
    grin

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #13

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    пак не запали,занесох го на мочетата да го видят кво му има,и след 1-2 часа ще видят,дънтото и процесора са чисто нови, няма начин да има спукан кристал иили огънато краче на процесора, просто си влезе в цокъла като го поставих, затворих с лостчето и ок. нещо ме съмнява че може да е дефектно дънцето,знам ли.

  17. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #14

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Виж паметта дали е съвместима с дъното и дали е поставена правилно.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #15

    Re: asrock k8nf4g не пали???!!!

    Т'ва 250 вата ше клекне бе, вземи му нещо по-читаво. Защо да рискуваш хардуер за няколкостотин долара заради 50 лева захранване. Имай в предвид, че ако ти изгърмят чарколяците заради захранване, нямаш гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Skype пак не пали :)
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 87
    Последно: 04-09-14, 21:47
  2. DELL не пали на батерия
    От mjechev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 15:08
  3. K8NF4G-SATA2+Sempron 2500+ 1GB RAM
    От mitkomeg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 18:02
  4. Проблем с дъно Jetway - Не пали!
    От Zetle във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-05, 23:48
  5. пали когато си поиска?!
    От pro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе