Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Най-безшумните вентилатори за PC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #16

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Б@си животното !
    Колко струва туй чудо и кой го продава?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #17

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    към 70 кинта го гледах... ама си е 1кг.. а и не във всяка котия ще се побере..

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Ами аз съм с ТОВА.
    Доста добре се държи и е доста тих
    И аз съм същия - много добро - добре охлажда и въобще не се чува - пуснал съм го на 1000 об. от дъното. В жар са около 80лв.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #19

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    В обикновен компютър имаш най-малко 2 вента - на захранването и на процесора.
    Основното правило е малко обороти + голяма перка, от което има няколко изключения.
    За захранването - общо взето четеш ревюта и гледаш да е "silent" моделът и евентуално да имаш "Cool'n Quiet" опция на дъното или подобна, която сама намалява оборотите на перката като не е натоварено захранването (т.е. гледаш филми на спокойствие). Нямам конкретни наблюдение освен върху мойто - фортон 400в, в "нормален" режим се чува слабо, като се намалят оборотите заспива. Захранването обикновено причинавя вибрации както си "виси" в кутията, тук имаш възможност да поекспериментираш как да ги премахнеш
    За процесора - поне за мен над 25Дб е некомфортно шумен (да не говорим за 30дб+, тея охладители не са предназначени да има човек в стаята), около 20Дб е добре, всичко по-ниско от това и да охлажда добре е рай. В момента съм със залман и имам смесени впечатления. За ново ПЦ бих си взел качествен радиатор с медни елементи + отделно монтиращ се вентилатор, който си избираш пак след четене и сравняване и евентуално тест на място по слух. Така след време можеш да си го смениш ако нещо не те кефи, а и е по-лесно за поддръжка.
    Потенциометър за регулация на оборотите - просто задължително Моят залман е доста шумен на макс обороти (ама поне хлади като за луд оверклокер), като го намаля с 10-20% става в пъти по-тих с минимална загуба на въздушен поток. На 7В е нечуваем, дават го 16Дб по спецификации, но за сметка на това страда процесорът, не го препоръчвам.
    Други перки в кутията - на видео карта, чипсет, кутията, дисковете и др. са опционални. Препоръчвам перки на дефаулт 1500об/мин при 12В, недоловима за слуха освен ако не попаднеш на супер-нескопосана изработка. 80мм на 1500об/мин прави приличен поток за тишината си. Такива перки не можеш да разбереш, че ги има, освен ако не погледнеш темепратурите, че са паднали.
    Предполагам, че вентовете е добре да се смазват на година-две. Има и разни екстри за обиране на вибрациите, такива не съм купувал. Мойта кутия е доста разтракана и съм я сложил върху 4 гуми вместо крачетата й, има ефект според мене - бюрото не се тресе :P. Ако имаш перки на кутията е желателно вътре да поддържаш свободен обем за въздушната обмяна, т.е. да нямаш хаотично висящи кабели, които да спират въздуха.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    аз пък съм с това :



    На клокнат процесор в idle режим ми държи температури 24-27 градуса, под това не минава 40 ( с включен климатик и стайна температура 26-27 градуса).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #21

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Аз пък ползвам ето това говедо:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #22

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Моя процесор е AMD Athlon 2x 3800+ обаче много дрънчи перката. Има ли вариант да сменя само перката с някаква по-безшумна или трябва и радиатора да сменям с което не искам да се занимавам ?

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #23

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Моя процесор е AMD Athlon 2x 3800+ обаче много дрънчи перката. Има ли вариант да сменя само перката с някаква по-безшумна или трябва и радиатора да сменям с което не искам да се занимавам ?
    Може и да може, но пържо кажи какво е охлаждането?


  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    пак ли я отворихте тая тема бе?
    Каквото и да говорим решението си остава в пасивният кулер ,при условие че нямаме възможност за водно охлаждане.
    Съгласен съм но само при условие, че има добър въздушен поток. Имах щастието да си сменя кутията и от ефтин Codegen минах на хубав Chieftec DH-01W-U и разликата е меко казано огромна. Температурите ми паднаха драстично. Дори си мисля ,че дъното греши при показването на температурите защото в момента Х2 4000+ в Idle режим с пуснат Cool and Quiet си стои на 18-20 градуса, а температурата в стаята е по-висока (старият Х2 3600+ в старата кутия държеше неклокнат 24-25).

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    4200+ box - абсолютно тих без C'n'Q
    още не съм го клоквал, тогава ще видим боксовия въртилатор дали ще насмогне

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    и що без Cool and Quiet ? То голяма благина това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    7
    #27

    Re: Най-безшумните вентилатори за PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Съгласен съм но само при условие, че има добър въздушен поток. Имах щастието да си сменя кутията и от ефтин Codegen минах на хубав Chieftec DH-01W-U и разликата е меко казано огромна. Температурите ми паднаха драстично. Дори си мисля ,че дъното греши при показването на температурите защото в момента Х2 4000+ в Idle режим с пуснат Cool and Quiet си стои на 18-20 градуса, а температурата в стаята е по-висока (старият Х2 3600+ в старата кутия държеше неклокнат 24-25).
    хмм аз пък замених моя чифтек DH-01W-U със кодеген 9011 и съм страшно доволен, за без пари сега имам доста място и температурите вътре спаднаха с 10 градуса :-) май марката не е най важното

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам нови вентилатори
    От Dk_vr във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-11, 12:16
  2. Продавам кутия и вентилатори
    От Dk_vr във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 03-05-11, 14:07
  3. Продавам нови вентилатори
    От Dk_vr във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 19-04-11, 13:52
  4. Продавам вентилатори
    От Dk_vr във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 28-02-11, 07:58
  5. Чалъм, за вентилатори?
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-04, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе